Постанова № 30375010, 28.03.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2013
Номер справи
812/1384/13-а
Номер документу
30375010
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 березня 2013 року Справа № 812/1384/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Яковлева Д.О.,

при секретарі: Житній Ю.С.,

в присутності сторін : від позивача - Ладиченко В.О.,

від відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення витрат на професійне навчання у загальному розмірі 118,31 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення витрат на професійне навчання у загальному розмірі 118,31 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що в Антрацитівському міськрайценті зайнятості з 04.12.2012 був зареєстрований громадянин ОСОБА_2 як такий, що шукає роботу. Статус безробітного був йому присвоєний 11.12.2012. Згідно договору №03/04-679 від 14.12.2012 ОСОБА_2 проходив навчання у Навчально-курсовому комбінаті ДП «Антрацит» за спеціальністю «Машиніст підземних установок» з 17.12.2012 по 01.01.2013. Згідно Наказу НВК ДП «Антрацит» №1у від 02.01.2013 відповідач був відрахований з групи №94 «Машиніст підземних установок» за пропуски занять без поважних причин з 02.01.2013. 11 січня 2013 року Антрацитівським міськрайцентром зайнятості був виданий наказ №5 про стягнення з ОСОБА_2 витрат на професійне навчання в сумі 118,31 грн. та матеріальної допомоги в період профнавчання за період з 17.12.2012 по 24.12.2012 в сумі 140,39 грн. Матеріальна допомога в сумі 140,39 грн. була нарахована ОСОБА_2 згідно наказу № НТ130111, але згідно Доповнень №2 до наказу № НТ130111 від 11.01.2013 у зв'язку з відрахуванням через пропуски занять без поважних причин прийнято рішення щодо не перерахування зазначеної суми на рахунок відповідача. Для ознайомлення з наказом ОСОБА_2 не з'явився та перестав відповідати на телефонні дзвінки, у зв'язку з чим позивачем 16.01.2013 відповідачу було направлено претензію №03/06-177 від 15.01.2013 з доданням копії наказу від 11.01.2013 №5, яка повернулася на адресу позивача з відміткою «адресат за вказаною адресою не проживає».

У зв'язку з вищевикладеним, позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 витрати на професійне навчання у розмірі 118,31 грн.

Представник позивача під час судового засідання позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, однак на адресу суду повернувся конверт з позначкою «дом разрушен, клиент не проживает».

Згідно довідки відділу адресно-довідкової роботи УДМС України в Луганській області, наданої на запит суду, відповідач - ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.28-зворотній бік).

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

За таких обставин, суд вважає можливим розглядати справу за відсутності відповідача на підставі доказів, які є в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості.

Відповідно до ст. 8 Закону України від 02 березня 2000 року №1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Відповідно до ст. 2 Закону України від 01 березня 1991 року №803-XII «Про зайнятість населення» (який був чинним до 01.01.2013) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.

Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_2, був зареєстрований в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості Луганської області з 04 грудня 2012 року як такий, що шукає роботу та 11.12.2012 йому було надано статус безробітного (а.с.5).

Статтею 24 Закону України від 01 березня 1991 року №803-XII «Про зайнятість населення» (який був чинним до 01.01.2013) передбачено, що професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка осіб, зареєстрованих у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, безробітних, може провадитись у випадках:

- неможливості підібрати підходящу роботу через відсутність у громадянина необхідної професійної кваліфікації;

- необхідності змінити кваліфікацію у зв'язку з відсутністю роботи, яка відповідає професійним навикам громадянина;

- втрати здатності виконання роботи за попередньою професією;

необхідності підібрати підходящу роботу інваліду, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, - відповідно до рекомендацій МСЕК, наявної кваліфікації та з урахуванням його побажань.

- пошуку роботи вперше і відсутності професії (спеціальності).

Професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка громадян організуються державною службою зайнятості за її направленням у навчальних закладах, на підприємствах, в установах і організаціях (незалежно від їх підпорядкованості) згідно з укладеними договорами або у спеціально створюваних для цього навчальних закладах державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Порядок відбору навчальних закладів для організації професійної підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття затверджується правлінням цього Фонду.

Згідно ст. 25 цього Закону, держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:

а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;

б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю;

Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

З метою сприяння працевлаштуванню 14.12.2012 між Антрацитівським МРЦЗ та відповідачем було укладено договір №03/04-679 щодо його професійного навчання за рахунок коштів державної служби зайнятості. Згідно з зазначеним договором та направленням на навчання ОСОБА_2 з 17.12.2012 по 12.03.2012 повинен був проходити професійну перепідготовку за професією «Машиніст підземних установок» у ВП «Начально-курсовий комбінат» ДП «Антрацит» (а.с.6-7, 8, 9).

Наказом від 02.01.2013 №1у ОСОБА_2 було відраховано з групи №94 «Машиніст підземних установок» з 02.01.2013 за пропуски занять без поважних причин. Із зазначеного наказу вбачається, що учень групи №94 «Машиніст підземних установок», направлений на навчання Антрацитівським міськрайцентром зайнятості з 17.12.2012 ОСОБА_2 був відсутній на заняттях з 25.12.2012 з невідомих причин (а.с.12).

Вартість наданих соціальних послуг склала - 118,31 грн., що підтверджується розрахунком вартості професійного навчання безробітного (а.с.15).

11 січня 2013 року Директором Антрацитівського міськрайцентру зайнятості Філон М.О. було прийнято рішення про здійснення заходів правового впливу щодо повернення гр. ОСОБА_2 витрат на професійне навчання у ВП «Начально-курсовий комбінат» ДП «Антрацит» в розмірі 118,31 грн., про що видано відповідний наказ №5 «Про повернення коштів» (а.с.13).

15 січня 2013 року Антрацитівським міськрайцентром зайнятості на адресу відповідача, рекомендованим листом, було направлено лист-повідомлення №03/06-177 та копію наказу від 11.01.2013 №5 (а.с.16), який повернувся на адресу позивача з відміткою «адресат за вказаною адресою не проживає» (а.с.16-зворотній бік).

Згідно положень ч.3 статті 36 Закону України від 02 березня 2000 року №1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Згідно положень ч.4 статті 38 Закону України від 02 березня 2000 року №1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

На підставі вищевикладеного, беручи до уваги, що відповідача було відраховано зі складу слухачів навчального закладу, у зв'язку з не відвідуванням занять, суд вважає, що позовні вимоги Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення витрат на професійне навчання у розмірі 118,31 грн. підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 28 березня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 02 квітня 2013 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Антрацитівського міськрайцентру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення витрат на професійне навчання у загальному розмірі 118,31 грн. задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрати на професійне навчання в сумі 118,31 грн. (сто вісімнадцять гривень 31 копійка) перерахувавши на р/р 37170320001252 ГУДКСУ в Луганській області м. Луганськ, МФО 804013, код ЄДРПОУ 20185763.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова складена та підписана у повному обсязі 02 квітня 2013 року.

Суддя Д.О. Яковлев