УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" грудня 2012 р. справа № 0870/4897/12
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Чепурнова Д.В.
суддів: Поплавського В.Ю. Сафронової С.В.
за участю секретаря судового засідання: Антіпової В.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційні скарги ОСОБА_1 та Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області та Територіальної державної інспекції з питань праці в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування наказу та поновлення на посаді, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася з вищевказаним позовом до суду в якому, просила визнати протиправним та скасувати наказ територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області від 29.03.2012 р. № 17-к про її звільнення з посади головного державного інспектора праці відділу контролю за додержанням законодавства про працю у зв'язку із ліквідацією територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області, п. 1 ст. 40 КЗпП України; поновити її на посаді головного державного інспектора праці відділу контролю за додержанням законодавства про працю територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області з 29.03.2012 року; зобов'язати територіальну державну інспекцію праці у Запорізькій області до її остаточної ліквідації винести наказ про звільнення позивачки з займаної посади за переведенням до територіальної державної інспекції з питань праці у Запорізькій області згідно із п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП України; зобов'язати територіальну державну інспекцію з питань праці у Запорізькій області винести наказ про прийняття за переведенням з територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області; зобов'язати територіальну державну інспекцію праці у Запорізькій області занести у трудову книжку ОСОБА_1 відповідні записи про її звільнення у зв'язку з ліквідацією, як помилково занесений; зобов'язати територіальну державну інспекцію праці у Запорізькій області та територіальну державну інспекцію з питань праці у Запорізькій області занести відповідні записи у трудову книжку ОСОБА_1 про її звільнення з посади головного державного інспектора праці відділу контролю за додержанням законодавства про працю у зв'язку із ліквідацією територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області та прийняття до територіальної державної інспекції з питань праці у Запорізькій області за переведенням згідно із п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП України.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року позов було задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано наказ Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області від 29.03.2012 №17-к «Про звільнення з посади». Поновлено ОСОБА_1 на посаді головного державного інспектора праці відділу контролю за додержанням законодавства про працю Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області з 29.03.2012 року. В решті позову відмовлено.
Не погодившись з даною постановою суду ОСОБА_1 подала на неї апеляційну скаргу в якій просить постанову суду скасувати та прийняти нове рішення яким задовольнити її вимоги в повному обсязі. Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції не повно з'ясовано обставини справи а саме у разі ліквідації державної установи (організації з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) особи, що ліквідується включає зобов'язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи, а тому Територіальна державна інспекція праці у Запорізькій області зобов'язаний був працевлаштувати позивача до новоствореної установи відповідно до порядку встановленого п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП.
Територіальна державна інспекція праці у Запорізькій області також подала апеляційну скаргу в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позову. Вказує, що звільнення позивачки було здійснено на законних підставах. Територіальною державною інспекцією праці у Запорізькій області фактично не здійснюються повноваження, що перейшли до Територіальної державної інспекції з питань праці в Запорізькій області з моменту його створення.
В судовому засіданні апеляційної інстанції представник позивача підтримав подану апеляційну скаргу з викладених в ній підстав, просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області. Представник Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області підтримала вимоги своєї апеляційної скарги та просила відмовити у задоволенні апеляційної скарги позивача.
Колегія суддів апеляційного адміністративного суду, перевіривши законність та обґрунтованість оскарженої постанови не знаходить підстав для її скасування та задоволення апеляційних скарг.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що наказом ТДІП у Запорізькій області №17-к від 29.03.2012 року ОСОБА_1 було звільнено з посади головного державного інспектора праці, відповідно до ч. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку із ліквідацією територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області.
Із вказаним Наказом позивач ознайомилась 19.04.2012 року.
Процедуру ліквідації Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області було розпочато на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 346 від 28.03.2011 року «Про ліквідацію урядових органів».
Згідно преамбули зазначеної Постанови КМУ, вона прийнята на виконання п.4 ст. 7 Указу Президента України від 09.12.2010 року № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України № 1085, постановлено утворити Державну інспекцію з питань праці, реорганізувавши Міністерство праці та соціальної політики України, структурним підрозділом якого і є (був) Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю і його територіальні органи на місцях, а у відповідності до ст. 5 Указу установлено, що міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються.
Відповідно до ст. 2 Указу Президента України від 06.04.2011 року №386/2011 «Про Положення про Державну інспекцію України з питань праці»Державна інспекція України з питань праці є правонаступником прав та обов'язків Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю - урядового органу, що діяв у системі Міністерства праці та соціальної політики України.
Згідно зі ст. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 17.08.2011 року, територіальні органи, які утворюються згідно цієї постанови (зокрема і Територіальна державна інспекція з питань праці у Запорізькій області), є правонаступниками прав та зобов'язань територіальних органів Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, який ліквідується.
Отже, враховуючи вищевказані положення нормативних актів суд першої інстанції прийшов до вірно висновку, що відповідач-2 є правонаступником прав та обов'язків відповідача-1, припинення юридичної особи Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області відбувається не в результаті ліквідації, а, в результаті її реорганізації у Територіальну державну інспекцію з питань праці у Запорізькій області.
Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 36 Кодексу законів про працю України зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору, а в разі зміни власника підприємства, а також його реорганізації дія трудового договору продовжується, а тому колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що Відповідача 1 були відсутні підстави для незастосування при звільненні позивача правил, передбачених ч. 2 ст. 40, ч. 1 ст. 43 КЗпП України та для звільнення позивача за п.1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку з ліквідацією Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області, у зв'язку з чим звільнення позивача є незаконним.
Колегія суду погоджується з висновком суду першої інстанції, про відсутність спору та порушених прав позивача саме в контексті відмови у прийнятті на роботі у знов створеній юридичній особі. Крім того слід зазначити, що Територіальна державна інспекція з питань праці в Запорізькій області на момент розгляду справи ще не почала свою діяльність.
Таким чином, судом першої інстанції правильно дана правова оцінка обставин по справі, правильно застосовані норми матеріального та процесуального права при прийнятті рішення, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції -без змін.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційні скарги ОСОБА_1 та Територіальної державної інспекції праці у Запорізькій області -залишити без задоволення.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
В повному обсязі ухвала складена 21 грудня 2012 року.
Головуючий: Д.В. Чепурнов
Суддя: В.Ю. Поплавський
Суддя: С.В. Сафронова