ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 лютого 2013 р.
Справа №801/1200/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді –Кисельової О.М.,
при секретарі – Беловій І.С.,
розглянувши в порядку адміністративного провадження адміністративну справу
за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лімонс" про стягнення 1524,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лімонс" про стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за 2008 рік в розмірі 1524,00 грн.
У судове засідання представник позивача не з`явився, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
У судове засідання відповідач не з`явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце судового засідання, будь – яких клопотань не надсилав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, враховуючи, що представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”від 21.03.1991 року № 875 (далі –Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік за формою №10-ПІ, затвердженим наказом Мінпраці України від 10.02.2007р. №42, від 09.03.2010 року середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу відповідача становить 9 осіб (а.с.5). Отже, відповідно до частини 1 статті 19 Закону для відповідача встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості одного робочого місця. Відповідно до даних звіту у 2008 році на підприємстві не працювало жодної особи, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.
Частиною 1 ст. 20 Закону встановлено, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Відповідно до п. 2 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України N 70 від 31.01.2007р. роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
За змістом статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21 березня 1991 року № 875-12 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Як вбачається з повідомлення Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів від 10.10.2012 року №04-4/4893, відповідач до 15.04.2009 року не перерахував до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів 6000,00 грн. адміністративно –господарських санкцій за одне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте ним (12000,00 гривень (середньорічна заробітна плата) * 50% (кількість працівників)), оскільки чисельність штатних працівників облікового складу менше 15 осіб, а саме складає 9 осіб.
Таким чином, відповідно до повідомлення, нарахування пені відповідачу здійснюється на суму 6000,00 грн.
Ставка Національного банку України на 05.10.2012 року складає 7,5%, розрахунковий розмір пені (коефіцієнт): 7,5% * 120% : 365=0,02%, отже, один день прострочення складає 1,2 грн. Загальна кількість днів прострочення з 15.04.2009 року по 05.10.2012 року складає 1270 днів. Таким чином, нарахована пеня за вказаний період всього складає 1524,00 грн. (1,2 грн. * 1270 днів).
Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів) (ст.. 20 Закону).
Відповідач відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КАС України не надав суду доказів сплати нарахованої пені в розмірі 1524,00 грн. за порушення терміну сплати адміністративно – господарських санкцій.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки доведені матеріалами справи та не суперечать чинному законодавству.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.160-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лімонс" (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул.. Назукіна, 13) на користь Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (95001, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Крилова,133; одержувач Державний бюджет м. Феодосії 50070000 ГУ ДКСУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 37986011, р/р 31215230700024, призначення платежу: *; ЄДРПОУ платника; 50070000; 01) пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за 2008 рік в розмірі 1524,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.