Постанова № 30271252, 29.03.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2013
Номер справи
2а-1103/10/0970
Номер документу
30271252
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" березня 2013 р. Справа № 2a-1103/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Главача І.А.,

за участю секретаря судового засідання - Андрейчук Л.М.,

розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД"

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002652303 від 01.06.2009 року на суму 1 300,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

22.02.2010 року Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у загальній сумі 151 257,35 грн.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22 лютого 2010 року провадження у справі за даним адміністративним позовом відкрито (справа № 2а-573/10/0970).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.03.2010 року справу № 2а-573/10/0970 за позовом Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій роз'єднано в окремі провадження, адміністративній справі про стягнення штрафних (фінансових) санкцій згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002652303 від 01.06.2009 року на суму 1 300,00 грн. присвоєно № 2а-1103/10/0970.

Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.05.2010 року зупинено провадження в адміністративній справі № 2а-1103/10/0970 до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 2а-1473/10/0970 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002652303 від 01.06.2009 року (пункт 3 частини 1 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до розпорядження керівника апарату Івано-Франківського окружного адміністративного суду № 84 від 17.05.2011 року та пункту 3.1.13 Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено повторний автоматичний розподіл справи № 2а-1103/10/0970 між суддями Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Згідно Автоматичного розподілу справ між суддями Івано-Франківського окружного адміністративного суду, який здійснюється відповідно до частини 3 статті 15-1 Кодексу адміністративного судочинства України, справу № 2а-1103/10/0970 перепризначено головуючому судді Главачу І.А.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду поновлено провадження у справі за позовом Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002652303 від 01.06.2009 року на суму 1 300,00 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Просив позов задовольнити повністю (а.с.62).

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце розгляду відповідач був належним чином повідомлений, тобто у відповідності до вимог частини 3 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується наявними у матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи суду не подав.

Статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів (частина 4).

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (частина 6).

За таких обставин, оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але не прибули всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, то відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 22.05.2009 року посадовими особами Державної податкової адміністрації у Закарпатській області проведено перевірку складу, що розташований за адресою: м. Ужгород, вул. Гагаріна, 36 та належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт за № 000097 від 22.05.2009 року.

В даному акті зафіксовано факт незабезпечення відповідачем відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО у розмірі 260,00 грн., чим порушено вимоги пункту 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (а.с.8-9).

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Пунктом 13 статті 3 вказаного Закону встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до частини 1 статті 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На підставі вищевказаного акту перевірки за № 000097 від 22.05.2009 року, статті 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, позивачем винесено рішення за № 0002652303 від 01.06.2009 року, згідно якого до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 300,00 грн. (а.с.7).

Судом встановлено, що відповідач, не погоджуючись із рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002652303 від 01.06.2009 року, оскаржив його у судовому порядку.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.06.2010 року у справі № 2а-1473/10/0970, яка згідно ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.02.2013 року залишена без змін, Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" відмовлено в задоволені позову про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0002652303 від 01.06.2009 року (а.с.50-52).

Частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

З матеріалів справи вбачається, що ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.02.2013 року у справі № 29303/10/9104 набрала законної сили 19.02.2013 року.

Відповідно частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про те, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0002652303 від 01.06.2009 року винесено позивачем правомірно, є узгодженим, а відтак нарахована відповідачу сума штрафних санкцій у розмірі 1 300,00 грн. підлягає стягненню.

Доказів сплати застосованих фінансових санкцій відповідач суду не представив, чим фактично не заперечив наявність заборгованості, яка є предметом спору у даній справі.

Статтею 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Згідно статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до вимог підпункту 20.1.18. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.4 статті 95 цього Кодексу встановлено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД" (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Івасюка, 62, код ЄДРПОУ - 34623849) в дохід Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 300 (одна тисяча триста) грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД".

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Главач І.А.