Постанова № 3023258, 16.11.2007, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2007
Номер справи
22а-1676/07
Номер документу
3023258
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа№22а-1676/2007

Головуючий суду першої інстанції, суддя - Семенчук Н.О. Категорія П-45

Доповідач суду апеляційної інстанції, суддя - Димерлій О.О.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2007 року м. Одеса

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого - Димерлія О.О.

суддів - Яковлева Ю.В., Милосердного М.М.

при секретарі - Вихренко К.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову господарського суду Миколаївської області від 14.06.2007 року за адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Агро-1" про стягнення адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів,

ВСТАНОВИЛА:

17 квітня 2007 року позивач звернувся до суду з вказаним вище адміністративним позовом та просив: стягнути з фермерського господарства "Агро-1" на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно господарські санкції у сумі 4706 грн. 25 коп. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2006 році та 1 грн. 41 коп. пені за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій.

Постановою господарського суду Миколаївської області від 14.06.2007 року в задоволенні позову Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - відмовлено.

Ухвалюючи рішення. Суд першої інстанції виходив з того, що Закон зобов'язує відповідача виділяти та створювати відповідно до нормативів робочі місця для інвалідів, інформувати центри зайнятості, та звітувати до Фонду соціального захисту інвалідів, та не зобов'язує виявляти та працевлаштовувати інвалідів на створені робочі місця.

В апеляційній скарзі Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів просить рішення суду скасувати, відмовити позивачу у задоволенні заявлених позовних вимог, посилаючись на допущені судом порушення норм матеріального права, невідповідність висновків суду обставинам справи.

При цьому, позивач послався на ту обставину, що підприємства, установи. Організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування і інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" №875 від 21 03.1991 року (із змінами, внесеними згідно з Законом N 3483-IV( 3483-15 ) від 23.02.2006 року) передбачено, що для підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньої чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, -у кількості одного робочого місця.

З матеріалів справи вбачається, що фермерське господарство "Агро-І" зобов'язано забезпечити одне робоче місце для працевлаштування інвалідів.

В 2006 році інваліди на фермерському господарстві "Агро-1" не працювали.

Відповідно до ст.20 Закону : "Підприємства, установи, організації, у

тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів,

фізичні особи, які використовують найману працю, де

середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських

організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів".

Виходячи з цього, вимоги Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів підлягають частковому задоволенню, оскільки, відповідно до Закону фермерське господарство "Агро-Г зобов'язано сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі половини середньої річної заробітної плати на цьому підприємстві - 2353 грн.13 коп. (4706 грн.25 коп.: 2=2353 грн.13 коп.).

Стягненню підлягає і пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарської санкції в розмірі - 71 коп.

"Підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання" п.3, 4. ч.1. ст..202 КАС України.

Згідно п.3 ч.1 КАС України: "За наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду".

Зважаючи на все вище викладене, колегія суду вважає за необхідне скасувати постанову господарського суду Миколаївської області від 14.06.2007 року за адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Агро-1" про стягнення адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та ухвалити нове рішення про часткове задоволення позову.

Керуючись: ст.. ст..185, 195, 198, 202, 205, 207 КАС України, судова колегія,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - задовольнити частково.

Постанову господарського суду Миколаївської області від 14.06.2007 року за адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Агро-1" про стягнення адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів - скасувати та ухвалити нове рішення.

Адміністративний позов Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Агро-1" про стягнення адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів - задовольнити частково.

Стягнути з фермерського господарства "Агро-1" с. Майорівка. Новобузького району, Миколаївської області (р/р 26004011237500, АКІБ "УкрСиббанк", МФО 351005, ЄДРПОУ 24058599) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невикористання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2006 році в сумі - 2353 грн.13 коп. та пеню за порушення терміну сплати адміністративно-господарської санкції в сумі - 71 коп.

В задоволенні інших вимог Миколаївського обласного відділення

Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Агро-1" - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця-