Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
04 березня 2013 р. Справа №805/2756/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ткаченко Т.С., ознайомившись із позовною заявою Виконавчого комітету Донецької міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанов від 04.02.2013 року та від 12.02.2013 року про накладення штрафів за невиконання виконавчого листа № 2а-2741/09/0570, виданого Донецьким окружним адміністративним судом, -
ВСТАНОВИВ:
Виконавчий комітет Донецької міської ради звернулися до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанов від 04.02.2013 року та від 12.02.2013 року про накладення штрафів за невиконання виконавчого листа № 2а-2741/09/0570, виданого 08.01.2013 року Донецьким окружним адміністративним судом на виконання постанови Вищого адміністративного суду України від 20.11.2012 року.
Також разом із позовною заявою позивачем було подано клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії постанов Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанов від 04.02.2013 року та від 12.02.2013 року про накладення штрафів за невиконання виконавчого листа № 2а-2741/09/0570, виданого 08.01.2013 року Донецьким окружним адміністративним судом на виконання постанови Вищого адміністративного суду України від 20.11.2012 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з позовної заяви, доданих до неї матеріалів та заяви про забезпечення адміністративного позову, позивачем не було додано доказів сплати судового збору за подачу заяви про забезпечення адміністративного позову.
За таких обставин, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону та роз’яснити позивачу наступне.
Порядок сплати судового збору встановлено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 2 цього Закону, платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 цього Закону судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (мінімальна заробітна плата за 2013 рік складає 1 147 грн.).
Судовий збір при подачі заяви про забезпечення адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду справляється за такими реквізитами: отримувач Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, р/р 31217206784005, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку 834016, ЄДРПОУ отримувача 38034015, призначення платежу «Судовий збір за позовом (найменування позивача) Донецький окружний адміністративний суд, КОД 35099148, сума збору».
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки слід усунути шляхом приведення заяви про забезпечення адміністративного позову у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: позивачу необхідно надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору або клопотання про звільнення від його сплати за наявних на те підстав.
З огляду на вищевикладене, заява Виконавчого комітету Донецької міської ради про забезпечення адміністративного позову підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст. ст. 106-108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву про забезпечення адміністративного позову Виконавчого комітету Донецької міської ради до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про скасування постанов від 04.02.2013 року та від 12.02.2013 року про накладення штрафів за невиконання виконавчого листа № 2а-2741/09/0570, виданого Донецьким окружним адміністративним судом - залишити без руху.
Встановити Виконавчому комітету Донецької міської ради строк для усунення недоліків заяви до 11 березня 2013 року.
Роз’яснити позивачеві, що у разі не усунення недоліків заяви про забезпечення адміністративного позову у визначений строк, заява буде повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ткаченко Т.С.