Ухвала суду № 30195137, 19.03.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2013
Номер справи
2а-7215/11/1370
Номер документу
30195137
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2013 р. Справа № 4594/12/9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Гулида Р.М., Каралюса В.М.

при секретарі судового засідання: Дутки І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Львові апеляційну скаргу ДПІ у Сихівському районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12.12.2011 року у справі за позовом Комунального підприємства «Львіврембудпостач» до ДПІ у Сихівському районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення ,-

встановила:

У червні 2011 року Комунальне підприємство «Львіврембудпостач» звернулося з позовом до ДПІ у Сихівському районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення.

Позивач зазначав, що відповідачем в період з 29.09.2010 року по 27.10.2010 року проведено позапланову виїзну перевірку КП «Львіврембудпостач» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2009 року по 30.06.2010 року за результатами якої складено акт від 29.10.2010 року №2709/23-209/22416646.

Перевіркою встановлено порушення КП «Львіврембудпостач» вимог п. п. 7.4.1., п. п. 7.4.4. п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено податок на додану вартість всього в сумі 97923 грн.

На підставі даного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення 0002782321/0 від 16.11.2010 року про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 146 884,50 грн., в тому числі 97 923,00 основний платіж та 48 961,50 грн. штрафні санкції.

Вважаючи прийняте відповідачем податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся до суду та просив його скасувати.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 12.12..2011 року позов задоволено. Визнано протиправними та скасовано податкове повідомлення-рішення №0002782321/0 від 16.11.2010 року про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 146 884,50 грн.

Постанову суду оскаржив відповідач. Вважає, що оскаржуване рішення прийняте з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що у період з 29.09.2010 року по 27.10.2010 року ДПІ у Сихівському районі м. Львова проведено планову виїзну перевірку комунального підприємства «Львіврембудпостач», про що складено акт № 2709/23-209/22416646 від 29.10.2010 року про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009 року по 30.06.2010 року.

Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог п. п. 7.4.1., п. п. 7.4.4. п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено податок на додану вартість всього в сумі 97923 грн.

На підставі даного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення 0002782321/0 від 16.11.2010 року про визначення суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 146 884,50 грн., в тому числі 97 923,00 основний платіж та 48 961,50 грн. штрафні санкції.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, добросовісно.

Згідно п. 1.7. ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.

Згідно п. 1.8. ст. 1 цього ж Закону бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.

Згідно п. п. 7.2.3. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.

Згідно п. п. 7.2.6. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.

Згідно п. п. 7.4.1. п. 7.4. ст. 7 цього ж Закону податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно п. п. 7.4.4. п. 7.4. ст. 7 Закону якщо платник податку придбаває (виготовляє) матеріальні та нематеріальні активи (послуги), які не призначаються для їх використання в господарській діяльності такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту.

Згідно п. п. 7.4.5. п. 7.4. ст. 7 Закону не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Згідно п. п. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Згідно ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку. Операції в іноземній валюті відображаються також у валюті розрахунків та платежів по кожній іноземній валюті окремо. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

Згідно п. 1.2. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 року, господарські операції відображаються у бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах провадяться на підставі первинних документів, створених відповідно до вимог цього Положення.

Згідно п. 2 цього ж Положення первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів. Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення.

На підтвердження дотримання вимог п. п. 7.4.1., п. п. 7.4.4. п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» позивачем надано копії: договору № 8 на виконання робіт на об'єкті «Будівництво 5-ти поверхового 15-ти квартирного житлового будинку на вул. Гетьмана П. Полуботка у м. Львові» від 30.06.2009 року, згідно якого ПП «Будгаранткомфорт» (підрядник) зобов'язується власними силами і засобами в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати будівельні роботи на обєкті «Будівництво 5-ти поверхового 15-ти квартирного житлового будинку на вул. Гетьмана П. Полуботка у м. Львові», а КП «Львіврембудпостач»(замовник) зобов'язується прийняти і оплатити виконані роботи; договору № 14 на виконання робіт на обєкті «Впорядкування поховань жертв тоталітарного режиму на Янівському цвинтарі» від 20.09.2009 року, згідно якого ПП «Будгаранткомфорт» (підрядник) зобов'язується власними силами і засобами в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати будівельні роботи на об'єкті «Впорядкування поховань жертв тоталітарного режиму на Янівському цвинтарі», а КП «Львіврембудпостач»(замовник) зобов'язується прийняти і оплатити виконані роботи; податкових накладних № НН-300734 від 30.07.2009 року на суму 72301,20 грн., № НН-300976 від 30.09.2009 року на суму 149974,80 грн., № НН301146 від 30.11.2009 року на суму 27290,83 грн.; довідок про вартість виконаних робіт форми №КБ-3 за липень, вересень та листопад 2009 року; актів приймання виконаних робіт форми №КБ-2в за липень, вересень та листопад 2009 року; платіжних доручень № 248 від 20.07.2009 року на суму 13084 грн., № 387 від 28.09.2009 року на суму 14000 грн., № 416 від 06.10.2009 року на суму 26500 грн., № 440 від 13.10.2009 року на суму 11717,20 грн., № 456 від 21.10.2009 року на суму 10650 грн., № 491 від 04.11.2009 року на суму 28200 грн., № 519 від 09.11.2009 року на суму 46320 грн., № 572 від 16.11.2009 року на суму 11000 грн., № 592 від 20.11.2009 року на суму 26700 грн., № 603 від 24.11.2009 року на суму 17700 грн., № 610 від 24.11.2009 року на суму 6680 грн., № 35 від 03.12.2009 року на суму 6725,30 грн; актів заліку зустрічних однорідних вимог від 30.10.2009 року на суму 2999,50 грн. та від 30.11.2009 року на суму 545,82 грн. (а.с.143-144); картки рахунку: 631: Контрагенти: Будгаранткомфорт за 01.01.09-30.09.11; додатку №5 до податкової декларації з податку на додану вартість за липень, вересень та листопад 2009 року; договору підряду № 9 від 02.07.2009 року, згідно якого ПП «Пром Комфорт Стиль»(підрядник) зобов'язується власними силами і засобами в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконувати будівельні роботи на обєктах КП «Львіврембудпостач»(замовник), а замовник зобов'язується прийняти і оплатити виконані роботи за умовами договору та додаткових угод № 1 та № 2 до нього; -податкових накладних № НН-310721 від 31.07.2009 року на суму 79501,20 грн., № НН-300979 від 30.09.2009 року на суму 111264,91 грн., № НН 271112 від 27.11.2009 року на суму 147204,79 грн; довідок про вартість виконаних робіт форми №КБ-3 за липень, вересень та листопад 2009 року; актів приймання виконаних робіт форми №КБ-2в за липень, вересень та листопад 2009 року; платіжних доручень № 249 від 20.07.2009 року на суму 11000 грн., № 262 від 06.08.2009 року на суму 5200 грн., № 294 від 18.08.2009 року на суму 6000 грн., № 370 від 23.09.2009 року на суму 27301,20 грн., № 467 від 26.10.2009 року на суму 26000 грн., № 481 від 30.10.2009 року на суму 11000 грн., № 527 від 09.11.2009 року на суму 15200 грн., № 548 від 11.11.2009 року на суму 29150 грн., № 586 від 19.11.2009 року на суму 17000 грн., № 8 від 27.11.2009 року на суму 10700 грн., № 18 від 01.12.2009 року на суму 12989,61 грн., № 21 від 01.12.2009 року на суму 7015 грн., № 34 від 03.12.2009 року на суму 8074,70 грн., № 58 від 07.12.2009 року на суму 24800 грн., № 79 від 15.12.2009 року на суму 14950 грн. (а.с.114-128); актів заліку зустрічних однорідних вимог від 30.10.2009 року на суму 2225,30 грн. та від 30.11.2009 року на суму 2944,09 грн.; картки рахунку :631 :Контрагенти: Пром Комфорт Стиль за 01.01.09-30.09.11; додатку №5 до податкової декларації з податку на додану вартість за липень, вересень та листопад 2009 року.

Позивачем представлено суду всі відповідні первинні документи, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку та які вказують на товарність господарських операцій між позивачем та його контрагентами ПП «Будгаранткомфорт»та ПП «Пром Комфорт Стиль», їх відповідність основній меті господарської діяльності контрагентів.

Крім того, судом долучено до матеріалів справи фотографії, які підтверджують факт виконаних робіт контрагентами позивача ( а.с. 212-228).

Вказані вище письмові докази свідчать про фактичне виконання робіт контрагентами позивача ПП «Будгаранткомфорт» та ПП «Пром Комфорт Стиль», використання позивачем результатів вказаних робіт у своїй господарській діяльності та спростовують твердження відповідача про безтоварність господарських операцій із вказаними контрагентами.

Згідно з ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності прийнятого ним спірного податкового повідомлення-рішення.

Враховуючи викладене, оцінивши зібрані докази у сукупності, судова колегія приходить до переконання, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними і необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції.

Зважаючи на викладене, та керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу ДПІ у Сихівському районі м. Львова залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12.12.2011 року у справі №2а-7215/11/1370 - без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: Р. Гулид

В. Каралюс

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 22.03.2013 року