ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
12 березня 2013 року № 826/3108/13-а
Окружний адміністративний суд м.Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1
до відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції м.Києва
про визнання дій протиправними, скасування постанов про відмову у відкритті виконавчого провадження та зобов'язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою до відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції м.Києва про визнання дій протиправними, скасування постанов про відмову у відкритті виконавчого провадження та зобов'язання вчинити дії.
Позивачем заявлено вимоги щодо визнання дій протиправними та скасування постанов від 16.08.2012 ВП №33886681 та від 01.10.2012 №34492459 відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві про відкриття відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову у прийнятті до провадження виконавчого документу).
Як вбачається зі змісту позовних вимог, спірні правовідносини виникли за результатами звернення до виконання рішення Первомайського міськрайонного суду Харківської області.
На підставі рішень Первомайського міськрайнного суду Харківської області видано виконавчий лист №2-82 від 07.08.2012 про стягнення з ТОВ «А-400» на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу - 70357,62грн., коштів на відшкодування моральної шкоди - 3000,00грн., разом 73357,62грн. та виконавчий лист №2-82/2011 від 18.09.2012 про зобов'язання ТОВ «А-400» зробити запис в трудову книжку ОСОБА_1 про звільнення відповідно до вимог чинного законодавства.
Частиною 6 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених п.1-4 ч.1 ст.18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Згідно п.5 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.
Відповідно до ст.383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Згідно з вимогами ч.2 ст.384 Цивільного процесуального кодексу України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Статтею 368 Цивільного процесуального кодексу України також передбачено, що питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу.
Зазначену позицію закріплено в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» із змінами та доповненнями, згідно Постанови Вищого адміністративного суду України від 21.05.2012 №5 та від 14.09.2012 №10.
При розгляді справ із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби суди повинні керуватися положеннями Конституції України, ст.6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини (Рим, 04.11.1950, ратифікована Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР), міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, Кодексу адміністративного судочинства України, законами України «Про державну виконавчу службу», «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами, які регулюють примусове виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, тощо.
Відповідно до частини першої ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Тому суди при визначенні юрисдикції повинні виходити з того, що до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених ч.2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження», крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження
З огляду на те, що даний позов стосується порушення прав особи під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, та враховуючи положення ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.383 Цивільного процесуального кодексу України, ст.82 Закону України «Про виконавче провадження», даний спір не може розглядатись за правилами адміністративного судочинства.. Позивачеві слід звернутися до суду, який видав виконавчий документ, а саме до Первомайського міськрайонного суду Харківської області.
Згідно з п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст.18, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук