Постанова № 30151040, 15.03.2013, Сімферопольский районний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.03.2013
Номер справи
118/8334/12
Номер документу
30151040
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 118/8334/12

15.03.2013 рокум. Сімферополь

Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим

у складі: головуючої судді Пакули М.Р.

при секретарі Макаєнко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим про визнання дій протиправними та спонукання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В

ОСОБА_1 звернувся до Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим про визнання дій протиправними та спонукання вчинити певні дії. Позовні вимоги мотивує тим, що з 1985 року йому нараховувалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а з 1 січня 2011 року він перейшов на пенсію за Законом України «Про державну службу». З державної служби він звільнився у лютому 1999 року з посади заступника директора у зв'язку з досягненням пенсійного віку державного службовця 9 ранга (60 років). 10 жовтня 2012 року він дізнався про те, що при призначенні пенсії і розрахунку стажу ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим врахувало йому період роботи на посадах державного службовця з 22 жовтня 1990 року по 8 лютого 1999 року - 8 років, а період трудової діяльності з 13 серпня 1956 року по 9 грудня 1985 року - 29 років врахувало як роботу на посадах, віднесених до категорії державної служби, що вважає порушенням ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», якою визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, повязаної із захистом Вітчизни, та час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. А згідно з трудової книжки та військового квитка у період з 13 серпня 1956 року по 9 грудня 1985 року він проходив військову службу на посадах кадрового офіцерського складу і його стаж складає 29 років 3 місяці 27 днів, а з 22 жовтня 1990 року по 8 лютого 1999 року очолював посади в структурі Міністерства праці України (заступника директора 9 ранг) і його стаж складає 8 років 3 місяці 17 днів. Таким чином виходячи з положень Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» його служба у кадровому складі Збройних Сил України на посадах офіцерського складу, яким відповідали встановлені військові звання, є державною службою, а його штатна посада на військовій службі є посадою державного службовця, у зв 'зку з чим повинна враховуватися разом зі стажем на посадах у структурі Міністерства праці, а дії ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим є порушенням ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та ст. 37 Закону України «Про державну службу». На підставі викладеного просить визнати неправомірними дії ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим при прийнятті розпорядження по нарахуванню йому загального стажу роботи тільки на посадах за останнім місцем роботи без сукупного врахування стажу роботи на посадах військових формувань в період проходження кадрової військової служби офіцерського складу; визнати неправомірними дії ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим щодо відмови за його заявою від 20 листопада 2012 року врахувати стаж роботи на посадах військових формувань з 13 серпня 1956 року по 9 грудня 1985 року (29 років) при проходженні кадрової військової служби офіцерського складу до стажу роботи державного службовця; зобовязати ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим з 20 листопада 2012 року при визначенні загального стажу трудової діяльності державного службовця врахувати стаж роботи на посадах військових формувань за період з 13 серпня 1956 року по 9 грудня 1985 року (29 років) при проходженні кадрової військової служби офіцерського складу як стаж роботи на посадах державного службовця, на підставі ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обовязок і військову службу».

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги уточнив, просить визнати неправомірними дії відповідача в частині відмови за його заявою від 20 листопада 2012 року врахувати у загальний стаж трудової діяльності державного службовця стаж роботи на посадах керівника працівників та спеціалістів в апараті органів управління військових формувань з 1 грудня 1977 року по 9 грудня 1985 року при проходженні кадрової військової служби офіцерського складу як стаж роботи державного службовця відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обовязок і військову службу», абзацу 2 постанови Кабінету Міністрів України № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби»; зобовязати відповідача з 20 листопада 2012 року при визначенні його загального стажу трудової діяльності державного службовця врахувати стаж роботи на посадах керуючих працівників та спеціалістів в апараті органів управління військових формувань за період з 1 грудня 1977 року по 9 грудня 1985 року при проходженні кадрової військової служби офіцерського складу як стаж державної служби згідно з ч.1 ст. 2 Закону України «Про військовий обовязок і військову службу» та абзацу 2 постанови Кабінету Міністрів України № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби».

Представник відповідача ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим позов не визнала, зазначивши, що час проходження позивачем ОСОБА_1 військової служби у період з 13 серпня 1956 року по 9 грудня 1985 року зараховано до стажу роботу з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу» як «посади, віднесені до категорії державної служби».

Вислухавши доводи учасників процесу, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають в силу наступних підстав.

Так, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим і з 30 грудня 2010 року утримує пенсію відповідно до положень Закону України «Про державну службу».

Як вбачається з трудової книжки серія БТ-І № 9891304, військового квитка серія ВШ № 009923 від 29 травня 1986 року у період з 13 серпня 1956 року по 9 грудня 1985 року ОСОБА_1 проходив військову службу на посадах кадрового офіцерського складу, а з 22 жовтня 1990 року по 8 лютого 1999 року працював у Сімферопольському центрі зайнятості (а.с. 20 -28).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну службу» державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.

Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обовязок і військову службу» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

За ч. 1 ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно із п.п. 2, 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283, до стажу державної служби зараховується, зокрема, робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів управління військових формувань, Держспецзв'язку, Адміністрації Держспецтрансслужби, державної податкової та контрольно-ревізійної служби, Держфінінспекції, її територіальних органів. До стажу державної служби включається також час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Як вбачається з розпорядження від 10 жовтня 2012 року № 170041 при призначенні ОСОБА_1 пенсії за Законом України «Про державну службу» та обчисленні стажу його державної служби ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим враховувало періоди його роботи на посадах державної служби з 22 жовтня 1990 року по 8 лютого 1999 року - 8 років 3 місяці 17 днів , та на посадах кадрового офіцерського складу, віднесених до категорії державних службовців, з 13 серпня 1956 року по 9 грудня 1985 року - 29 років 3 місяці 27 дні (а.с. 8, 19, 43).

Статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

На підставі ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність субєкту владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездітності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Беручи до уваги встановлені факти та відповідні їм правовідносини, а також оцінюючи надані докази, суд вважає, що ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим при обчисленні позивачу ОСОБА_1 стажу держаної служби діяло відповідно до положень Законів України «Про військовий обовязок і військову службу» , «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про державну службу» та згідно із Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283, у звязку з чим заявлені позивні вимоги суд находить безпідставними та необґрунтованими, і вважає необхідним у їх задоволенні повністю відмовити.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 71, 94, 159, 160 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим про визнання дій протиправними та спонукання вчинити певні дії повністю відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 20 березня 2013 року.

Суддя М.Р. Пакула