Ухвала суду № 30142309, 13.03.2013, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.03.2013
Номер справи
2а-1272/12/1070
Номер документу
30142309
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-1272/12/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Лиска І.Г. Суддя-доповідач: Чаку Є.В.

У Х В А Л А

Іменем України

13 березня 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Чаку Є.В.,

суддів: Маслія В.І., Файдюка В.В.

за участю секретаря Муханькової Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «Броварський шиноремонтний завод» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 17.07.2012 року у справі за позовом Броварського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

Броварський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області звернувся з позовною заявою до суду про стягнення з відповідача публічного акціонерного товариства «Броварський шиноремонтний завод» штраф у сумі 170000 грн.

Київський окружний адміністративний суд своєю постановою від 17.07.2012 року адміністративний позов задовольнив.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про відмову в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

В судове засідання сторони не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 196 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Публічне акціонерне товариство «Броварський шиноремонтний завод» є юридичною особою, ідентифікаційний номер: 03112640.

Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 238-КУ від 23.03.2011 року було винесено стосовно порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пункту 1.13 глави 2 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591 , а саме: розміщення недостовірної інформації в регулярній річній інформації за 2009 рік на веб-сайті загальнодоступної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою : www. stockmarket.gov.ua. Вказаним розпорядженням зобов'язано відповідача у термін до 25 квітня 2011 року усунути порушення законодавства про цінні папери та до 25 квітня 2011 року письмово проінформувати (з наданням відповідних документів) уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження.

Недостовірність інформації, яка надана у річному звіті відповідача за 2009 рік встановлено у постанові Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 лютого 2011 року у справі № 2а-12129/10/2670 по справі за позовом ВАТ «Броварський шиноремонтний завод» до територіального управління Державно комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області про визнання нечинними постанов та розпоряджень, яка набрала законної сили 15.06.2011 року.

В даній постанові Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 лютого 2011 року у справі № 2а-12129/10/2670 зазначено: «Отже, інформація, яка надана у річному звіті ВАТ «Броварський шиноремонтний завод»за 2009 рік у таблиці « 11. Відомості про цінні папери емітента», що «Загальна номінальна вартість випуску акцій 1098124,65 гривень, дата реєстрації випуску 04.10.2004 року, номер свідоцтва про реєстрацію випуску 592/1/04» є недостовірною інформацією. Вищезгадану інформацію ВАТ «Броварський шиноремонтний завод» розмістило у загальнодоступній інформаційній базі даних, опублікувало у офіційному друкованому виданні та подало до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області.».

Постановою від 25 серпня 201 1 року Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було порушено справу про порушення на ринку цінних паперів у відношенні ПАТ «Броварський шиноремонтний завод», розгляд справи призначено на 6 вересня 2011 року на 11-15 год., про що було повідомлено відповідача.

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 1342-КУ від 06 вересня 2011 року встановлено ознаки порушення ПАТ «Броварський шиноремонтний завод» п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 23.03.2011 року № 238-КУ, термін виконання якого закінчився 25.04.2011 року. На виконання Розпорядження від 23.03.2011 року № 238-КУ ПАТ «Броварський шиноремонтний завод» жодних пакетів документів не надавало, що свідчить про невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери.

Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1302-КУ від 14 вересня 2011 року за повторне невиконання розпорядження про усунення про порушень законодавства про цінні папери накладено штраф на ПАТ «Броварський шиноремонтний завод» у розмірі 170000,00 гри.

З матеріалів справи вбачається, що вказане правопорушення є повторним, про що свідчать постанови про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів від 23.03.2011 року № 423-КУ, № 424-КУ, № 425-КУ.

Доказів скасування постанов про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів від 23.03.2011 року № 423-КУ, № 424-КУ, № 425-КУ № 1302-КУ або Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 238-КУ від 23.03.2011 року відповідачем не надано.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» 30.10.1996 N 448/96-ВР визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Положеннями статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено основні завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п. 1, п. 2 Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2008 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за № 120/14811 №2272 (далі Правила № 2272), розпорядження про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів можуть виноситись як за наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку пінних паперів одночасно з постановою про накладення санкції та і незалежно від порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Пунктом 3 розділу XIV Правил № 2272 визначено перелік осіб, які мають право виносити розпорядження про усунення порушень, а саме: Голова Комісії, члени Комісії, начальники територіальних органів, а також працівники Комісії та її територіальних органів відповідно до наданих повноважень.

Статтею 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначені права Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Статтею 10 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; (п. 8 ст. 11 Закону).

Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Статтею 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності па ринку цінних паперів: штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11. уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що постанова територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві та Київській області № 1302-КУ від 14 вересня 2011 року про накладення санкції за правопорушення па ринку цінних паперів, якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 170000,00 грн. прийнята в порядку та спосіб, визначений законодавством України, в тому числі Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», в судовому порядку не оскаржена, є обов'язковою для виконання.

На день розгляду справи штраф у розмірі 170000 гривень відповідачем не сплачено.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Статтею 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205 та 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «Броварський шиноремонтний завод» - залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 17.07.2012 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя:

Судді:

Головуючий суддя Чаку Є.В.

Судді: Маслій В.І.

Файдюк В.В.