справа № 807/77/13-а
рядок статзвіту -10.1
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2013 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
сторони у судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Тячівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 516,60 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - суб'єкт владних повноважень - Тячівський районний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою ОСОБА_1, якою просить: стягнути з ОСОБА_1 на користь Тячівського районного центру зайнятості - кошти в розмірі 516,60 грн., перерахувати їх на р\р № 37174000000011 в ГУ ДКСУ в Закарпатській області, код - 22110686, МФО - 812016.
У судове засіданні представник позивача не з'явився та 05 березня 2013 року подав до суду заяву з клопотанням про розгляд справи за відсутності представника позивача за наявними у матеріалах справи доказами, позовні вимоги підтримують повністю, просять такі задовольнити.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені главою 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, вказаною в позовній заяві. Оскільки суд не має відомостей про причину неявки відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступного висновку.
У судовому засіданні встановлено, що 24 листопада 2011 року відповідач звернулася у Тячівський районний центр зайнятості в пошуках роботи. 01 грудня 2011 року на підставі ст.2 Закону України «Про зайнятість населення» відповідачу було надано статус безробітної. Цього ж дня, у відповідності до п.2 ст.22, п.2 ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачу було призначено допомогу по безробіттю.
Судом встановлено, що 08 жовтня 2012 року безробітна ОСОБА_1 пред'явила позивачу лист непрацездатності № 32 від 16.08.2012 року для призначення виплат державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які незастраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
На підставі цієї довідки, суд приходить висновку, що відповідач під час перебування на обліку в Тячівському районному центрі зайнятості, як безробітна приховала факт отримання грошових виплат, адже у відповідності до пункту 4 статті 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачу припиняється виплата допомоги по безробіттю у зв'язку з призначенням допомоги по вагітності та пологах або допомоги по догляду за дитиною та призначається і виплачується органами соціального захисту на підставі довідки, виданої державною службою зайнятості за місцем проживання, і листка непрацездатності. Виплата допомоги по безробіттю цим жінкам за період, зазначений у листку непрацездатності припиняється.
Судом встановлено, що 08 жовтня 2012 року на підставі листка непрацездатності № 32 від 16.08.2012 року для призначення виплат державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які незастраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, було складено акт за № 60 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (а.с.10-12).
Як вбачається з матеріалів справи, 08 жовтня 2012 року директором Тячівського районного центру зайнятості було видано наказ за № 350 від 08.10.2012 року «Про повернення коштів, незаконно виплаченої допомоги по безробіттю громадянці ОСОБА_1» (а.с.5).
23 жовтня 2012 року відповідачу було направлено лист з проханням відвідати Тячівський районний центр зайнятості для ознайомлення з наказом про повернення коштів добровільно в сумі 516,60 грн. протягом 15 календарних днів від дня отримання повідомлення.
Станом на день подачі позовної заяви вищезазначена сума коштів позивачу не надходила.
Отже, розмір допомоги виплачений відповідачу за період з 16 серпня 2012 року по 13 вересня 2012 року в сумі 516,60 грн. підлягає поверненню, як такий, що виплачений незаконно.
У відповідності до ч.3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах: працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном у фізичних осіб; громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство»; обрані, призначені або затверджені на оплачувану посаду в органах державної влади, управління та громадських об'єднаннях; які проходять службу в Збройних Силах України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, військах внутрішньої та конвойної охорони і Цивільної оборони України, органах внутрішніх справ України, інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, альтернативну (невійськову) службу; які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах; працюючі громадяни інших країн, які тимчасово перебувають в Україні і виконують функції, не пов'язані із забезпеченням діяльності посольств і місій.
Згідно вимог п. 6.14 «Порядку надання допомоги по безробіттю» передбачено, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітній відмовиться добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до статей 11, 86, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З врахуванням викладеного, суд приходить висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, належним чином доведеними та підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Тячівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 516,60 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (90556, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Тячівського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (90500, Закарпатська область, Тячівський район, м. Тячів, вул. Пролетарська, буд. 2, код ЄДРПОУ - 22110686) кошти в сумі 516 (п'ятсот шістнадцять) гривень 60 (шістдесят) копійок, перерахувати їх на р\р № 37174000000011 в Управлінні державного казначейства Закарпатської області, МФО - 812016, код надходження - 50040500.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Іванчулинець Д.В.