Постанова № 30109476, 12.03.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2013
Номер справи
809/455/13-а
Номер документу
30109476
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" березня 2013 р. Справа № 809/455/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Cудді М.І.Кишинського

за участю секретаря судового засідання М.М.Дякун

розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Івано-Франківської області Державної податкової служби

до товариства з обмеженою відповідальністю «Наса»

про стягнення заборгованості в сумі 4145,86 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекції у м.Івано-Франківську Івано-Франківської області Державної податкової служби (надалі–позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Наса» (надалі–відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 4145,86 грн.

Вимоги адміністративного позову мотивовані тим, що відповідач по справі всупереч вимогам статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України не сплатив до бюджету податковий борг в сумі 4145,86 грн., в зв’язку з чим допустив заборгованість перед бюджетом на зазначену суму.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, про тре на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні та без участі представника позивача. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Просив позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судове засіданні не з’явився. Поштове відправлення із відміткою поштового зв’язку “за закінченням терміну зберігання” повернулося на адресу суду разом із копією ухвали суду про відкриття провадження в даній адміністративній справі та повідсткою про виклик до суду. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 02 листопада 2012 року місцезнаходження відповідача значиться: 76018, вул.Ленкавського 4а, м.Івано-Франківськ, тобто адреса, за якою відправлено ухвалу про відкриття провадження у даній справі та повісткою про виклик до суду. Згідно із частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцям–за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Крім того, відповідно до змісту частини 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України в разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Частиною 6 даної статті передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи те, що відповідача повідомлялось про дату, час та місце судового розгляду даної адміністративної справи за адресою, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та те, що повістка про виклик в суд повернулась на адресу суду з відміткою поштового зв’язку «за закінченням терміну зберігання» з незалежних від суду причин, вважається, що відповідача належним чином повідомлялося про відкриття провадження у даній адміністративній справі, а також про дату час та місце судового розгляду даної адміністративної справи.

За таких обставин, суд на підставі частин 4 та 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України вважав за належне розгляд справи проводити в письмовому провадженні за відсутності представників сторін за наявними в матеріалах справи письмовими доказами.

Розглянувши в письмовому провадженні адміністративний позов, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступне.

Відповідач по справі зареєстрований виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради як суб’єкт підприємницької діяльності-юридична особа та взятий на облік в Державній податковій інспекції в м.Івано-Франківську Івано-Франківської області як платник податків.

Відповідачем подано до податкового органу податкові декларації, а саме по податку на прибуток підприємств, по податку на додану вартість, по комунальному податку та уточнюючий розрахунок по податку на додану вартість, в яких самостійно визначено суми податкових зобов’язань, які підлягають сплаті (перерахуванню) до бюджету.

Позивачем, 16 червня 2010 року була проведена перевірка по питанню дотримання термінів подання податкового розрахунку по комунальну податку за період з 01 жовтня 2009 року по 31 грудня 2009 року якою встановлено несвоєчасне подання відповідачем податкового розрахунку по комунальному податку.

За наслідками даної перевірки складено акт №10954/15-03 від 16 червня 2010 року, на підставі якого позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №000617150310 від 16 червня 2010 року яким до відповідача застосовано штраф в сумі 170,00 грн.

06 липня 2012 року позивачем була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на додану вартість якою встановлено порушення відповідачем сплати самостійно узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість.

За наслідками даної перевірки складено акт №5125/1542/22179181 від 06 липня 2012 року, на підставі якого позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0002411592 від 06 липня 2012 року яким зобов’язано відповідача сплатити штраф за затримку сплати самостійно узгодженого грошового зобов’язання на 12 календарних дні з податку на додану вартість в розмірі 10% в сумі 260,00 грн.

Також позивачем, 21 вересня 2012 року була проведена перевірка податкової звітності з податку на прибуток якою встановлено, що відповідач порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов’язання з податку на прибуток.

За наслідками даної передвіки складено акт №8141/15-1/22179181 від 21 вересня 2012 року, на підставі якого позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0013511591 від 21 вересня 2012 року яким зобов’язано відповідача сплатити штраф за затримку на 179 календарні дні з податку на прибуток у розмірі 20% в сумі 241,80 грн.

Крім того, позивачем, 18 грудня 2012 року була проведена камеральна перевірка податкової звітності з податку на прибуток якою встановлено, що відповідач порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов’язання з податку на прибуток.

За наслідками даної перевірки складено акт №12487/15-1/22179181 від 18 грудня 2012 року, на підставі якого позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0019101591 від 31 грудня 2012 року яким зобов’язано відповідача сплатити штраф за затримку спати грошового зобов’язання на 275 календарних дні з податку на прибуток у розмірі 20% в сумі 41,00 грн.

Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (пункт 1.1 статті 1 Податкового кодексу України, надалі–Кодекс).

Відповідно до пункту 16.1.4 статті 16 Кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

В статті 203 Кодексу встановлено, що платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 (а це протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця) цієї статті для подання податкової декларації.

Пунктом 57.1 статті 57 Кодексу встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 57.3 статті 57 Кодексу передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Статтею 126 Кодексу встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, –у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, –у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також, підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Податковий борг–сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пункт 14.1.175. статті 14 Кодексу).

Як вбачається з матеріалів справи та зі змісту адміністративного позову, у відповідача станом на момент подання позову до суду наявна заборгованість перед бюджетом в сумі 4145,86 грн., в тому числі пеня в сумі 62,39 грн., а саме по податку на прибуток, по податку на додану вартість та по комунальному податку.

Крім того, як встановлено судом, відповідачу на виконання вимог підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» надсилалось першу податкову вимогу №1/1375 від 05 липня 2010 року та другу податкову вимогу №21671 від 13 серпня 2010 року, які залишені відповідачем без виконання.

Наявні в матеріалах справи податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги, відповідачем до вищого за підпорядкуванням органу Державної податкової служби чи до суду не оскаржувались, а отже суми штрафних санкцій зазначених в податкових повідомленнях-рішеннях є узгодженими та такими, що підлягають сплаті до бюджету.

Відповідно до пункту 38.1 статті 38 Кодексу виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Згідно пункту 20.1.18. статті 20 Кодексу передбачено право органів державної податкової служби звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Отже, відповідач в порушення вимог статті 67 Конституції України, статей 16, 38, 57, 203 Податкового кодексу України не виконав свого податкового обов'язку, а саме несвоєчасно сплачував (погашав) свої самостійно узгоджені податкові зобов'язання з податку на прибуток, податку на додану вартість та комунальному податку згідно поданих ним до податкового органу декларацій та розрахунків, які не підлягають оскарженню, при цьому допустивши заборгованість перед бюджетом, в зв’язку з чим позивачем правомірно на підставі статті 126 та 129 Податкового кодексу України застосовано штрафні санкції згідно вище зазначених податкових повідомлень-рішень та донараховано пеню, а сума в розмірі 4145,86 грн. згідно приписами пункту 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України є податковим боргом відповідача, який підлягає сплаті або стягненню в судовому порядку до бюджету. Несплачуючи податковий борг до бюджету, відповідач порушує вимоги Конституції України та Податкового кодексу України в яких передбачено, що платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 4145,86 грн., що підтверджується податковими повідомленнями–рішеннями, податковими вимогами, податковими деклараціями та іншими матеріалами справи.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що відповідачем на момент розгляду справи не подано доказів сплати податкового боргу в сумі 4145,86 грн., жодним чином не спростовано даний борг та не оскаржено вище зазначених податкових повідомлень–рішень, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення, а сума в розмірі 4145,86 грн. стягненню в судовому порядку.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись частиною 6 статті 128, статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Наса» (76018, вул.Ленкавського 4а, м.Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 22179181) на користь Державного бюджету України з розрахункових рахунків обслуговуючих у банках дане підприємство та за рахунок його готівкових коштів на погашення суми податкового боргу в розмірі 4145 (чотири тисячі сто сорок п’ять) гривень, 86 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: М.І.Кишинський

Постанова складена 12 березня 2013 року.