Постанова № 30058620, 14.03.2013, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
14.03.2013
Номер справи
320/1062/13- а
Номер документу
30058620
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 14.03.2013

Справа № 320/1062/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

„14" березня 2013 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді: Максимчук З.М.,

при секретарі: Чувашовій І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої суми компенсаційної виплати,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачки суму переплаченої компенсаційної виплати у розмірі 1639 гривень 70 копійок, зазначивши, що на підставі заяви ОСОБА_1 їй було призначено компенсаційна виплата за надання соціальних послуг у період з 26.03.2008 до 11.06.2013. При проведенні перевірки 05.10.2012 правильності інформації, наданої для призначення компенсаційної виплати за надання соціальних послуг було встановлено, що відповідачка в період з 28.07.2009 по 28.01.2010 працювала на підприємстві КТ «ОСОБА_2 і компанія «Мелітопольського елеватора» та в період з 09.02.2010 по 20.03.2011 знаходилась на обліку в центрі зайнятості, а тому ОСОБА_1 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про порядок призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» не мала права на отримання компенсації у вказані періоди. Внаслідок того, що відповідачка своєчасно не повідомила про працевлаштування та взяття на облік у центр зайнятості, відбулася переплата бюджетних коштів в розмірі 1639,70 грн. На неодноразові повідомлення про відшкодування переплачених коштів компенсаційної виплати, відповідачка відповіла відмовою та до цього часу вказану суму не сплатила.

На підставі вищевикладеного позивач просить стягнути з відповідачки на користь Управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області суму переплаченої компенсаційної виплати за надання соціальних послуг у розмірі 1639 гривень 70 копійок.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та пояснив, що на підставі заяви ОСОБА_1 їй було призначено компенсаційна виплата за надання соціальних послуг у період з 26.03.2008 до 11.06.2013. При проведенні перевірки 05.10.2012 правильності інформації, наданої для призначення компенсаційної виплати за надання соціальних послуг було встановлено, що відповідачка в період з 28.07.2009 по 28.01.2010 працювала на підприємстві КТ «ОСОБА_2 і компанія «Мелітопольського елеватора» та в період з 09.02.2010 по 20.03.2011 знаходилась на обліку в центрі зайнятості, а тому ОСОБА_1 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про порядок призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» не мала права на отримання компенсації у вказані періоди. Внаслідок того, що відповідачка своєчасно не повідомила про працевлаштування та взяття на облік у центр зайнятості, відбулася переплата бюджетних коштів в розмірі 1639,70 грн. На неодноразові повідомлення про відшкодування переплачених коштів компенсаційної виплати, відповідачка відповіла відмовою та до цього часу вказану суму не сплатила.

Відповідачка у судовому засіданні позовні вимоги не визнала та пояснила, що у 2008 році вона звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області про надання соціальних послуг відносно ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Їй було роз'яснено працівниками Управління праці та соціального захисту населення, що вона має право на отримання компенсаційної виплати за надання соціальних послуг або за це їй буде нараховуватися стаж роботи із занесенням до трудової книжки. Вона вибрала отримувати гроші та 26.03.2008 написала заяву про призначення їй компенсаційних виплат. При цьому відповідачка не заперечує, що в період з 28.07.2009 по 28.01.2010 працювала на підприємстві КТ «ОСОБА_2 і компанія «Мелітопольського елеватора», однак вона та члени її родини продовжували доглядати за ОСОБА_3 Коли вона в період з 09.02.2010 по 20.03.2011 знаходилась на обліку в центрі зайнятості, то відносно неї проводились перевірки та переплати виявлено не було. Тому вважає, що з її сторони ніяких порушень не було та просить в задоволені позову відмовити.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Данні спірні правовідносини регулюються ст.ст. 2, 11, 18, 19, 69, 71, 72, 162-163 Кодексу адміністративного судочинства України, «Порядком призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 558 від 29.04.2004 р.

Згідно ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк з моменту, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Оскільки, переплату компенсаційної виплати за дання соціальних послуг у період з 28.07.2009 по 28.01.2010 та з 09.02.2010 по 20.03.2011 було виявлено в ході проведення перевірки 05.10.2012, що підтверджується актом № 235 від 05.10.2012 р. «Про проведення перевірки правильності інформації, наданої для призначення компенсаційної виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги» (а.с. 6), а адміністративний позов надійшов до суду 30.01.2013, то позивач звернувся до адміністративного суду у межах шестимісячного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Судом встановлено, що на підставі заяви ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації, їй була призначена компенсаційна виплата за надання соціальних послуг відносно ОСОБА_3 у період з 26.03.2008 до 11.06.2013. (а.с. 15) Те, що відповідачка отримувала компенсаційні виплати, сторонами не оспорюється, а тому відповідно до ст. 72 ч. 2 КАС України доказуванню не підлягає.

Постановою Кабінету Міністрів України № 558 від 29.04.2004 р. затверджено «Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», згідно п. 1 якого передбачено, що компенсаційна виплата призначається непрацюючим фізичним особам.

Однак, відповідачка в період з 28.07.2009 р. по 28.01.2010 р. офіційно працювала на посаді майстра на КТ «ОСОБА_2 і компанія «Мелітопольського елеватора», що підтверджується копією довідки № 452 від 23.08.2012 р. виданої директором КТ «ОСОБА_2 і компанія «Мелітопольського елеватора» ОСОБА_4, (а.с. 11)

Крім того, ОСОБА_1 в період з 09.02.2010 р. по 20.03.2011 р. знаходилась на обліку в Мелітопольському районному центрі зайнятості відповідно до копії довідки № 1097 від 27.08.2012 р. виданої директором Мелітопольського районного центру зайнятості ОСОБА_5 (а.с. 12)

Ці обставини також підтверджуються актом № 235 від 05.10.2012 р. «Про проведення перевірки правильності інформації, наданої для призначення компенсаційної виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги» (а.с. 6) та поясненнями відповідачки у судовому засіданні.

Відповідно до протоколу від 18.09.2012 р. ОСОБА_1 припинено виплату допомоги з 28.07.2009 р. по 28.01.2010 р. та з 09.02.2010 р. по 20.03.2011 р. на підставі виходу на роботу та перебуванні на обліку в центрі зайнятості. (а.с. 10)

Згідно розрахунку надмірно виплачених коштів, які підлягають відшкодуванню, сума переплаченої компенсаційної виплати за надання соціальних послуг складає 1639 гривень 70 копійок. (а.с. 10)

Позивач неодноразово надсилав відповідачці повідомлення про відшкодування коштів по переплаченим компенсаційним виплатам фізичним особам, які надають соціальні послуги у розмірі 1639,70 грн. (а.с. 7, 8), однак ОСОБА_1 вказану суму у добровільному порядку не погасила.

Згідно п. 15 «Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 558 від 29.04.2004 р. передбачено, що фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити органи праці та соціального захисту населення, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати органам праці та соціального захисту населення надміру виплачені суми.

Якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви органу праці та соціального захисту населення, що призначив компенсацію.

Крім того, при подачі позовної заяви позивач на підставі п. 20 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору, то відповідно до змісту ст. 94 КАС України, він стягується з відповідача в дохід держави.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - за подання до суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка розмірі майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальної заробітної плати.

Таким чином, відповідач зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 114 гривень 70 копійок.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 11, 18, 19, 69, 71, 72, 162-163 Кодексу адміністративного судочинства України, «Порядком призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 558 від 29.04.2004 р., суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення переплаченої суми компенсаційної виплати - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь Управління праці та соціального захисту населення Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області, розташованого за адресою: Запорізька область. м. Мелітополь. вул. Карла Маркса, 10 (МФО 813015, ЄДРПОУ 03193057, банк одержувача Мелітопольське УДКСУ в Запорізькій області розрахунковий рахунок 35417012004525) суму переплаченої компенсаційної виплати за надання соціальних послуг у розмірі 1639 /одна тисяча шістсот тридцять дев'ять/ гривень 70 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на користь на користь держави на рахунок № 31418542700013, Банк одержувач: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО: 813015, ЄДРПОУ: 34676932, Одержувач: Державний бюджет м. Мелітополя, код бюджетної класифікації - 21081100, судовий збір у розмірі 114 /сто чотирнадцять/ гривень 70 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

С У Д Д Я :