номер провадження справи 32/125/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.02.13 Справа № 5009/4615/12
за позовом Приватного підприємства "Ділер -97" (69037, м. Запоріжжя, вул. Дніпровські пороги, буд. 25)
до відповідача Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 206)
третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Управління держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області (69059, м. Запоріжжя, вул. Парамонова, 15)
третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головне управління Держземагенства у Запорізькій області (69059, м. Запоріжжя, вул. Парамонова, 15)
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Суддя Колодій Н.А.
Представники:
Від позивача - Ревков К.О., (директор) статут від 25.12.1996 р.;
Ревкова А.К., довіреність б/н від 16.01.2013 р.;
Коновалов В.М., довіреність б/н від 15.01.2013 р.
Від відповідача - Луцик Т.В., довіреність № 01-17/2440 від 09.06.2011р.;
Від третьої особи 1 - не з'явився;
Від третьої особи 2 - не з'явився
СУТЬ СПОРУ
До господарського суду Запорізької області звернулось Приватне підприємство "Ділер -97" з позовом до Запорізької міської ради про внесення змін до договору оренди землі від 03.08.2006 року укладеного між Запорізькою міською радою та приватним підприємством "Ділер-97", зареєстрованого Запорізькою регіональною філією ДП "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16.08.2006 року № 0406261000749, згідно додаткового договору, виклавши пункти 2, 5, 8, 9, 11, 12, 30 в редакції позивача.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 10.12.2012 р. позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 5009/4615/12, присвоєно номер провадження справи 32/125/12, з призначенням судового засідання на 16.01.2013 р. Ухвала направлялась на адресу сторін в установленому законом порядку.
Поштові повідомлення свідчать, що сторони належним чином повідомлені про дату, час і місце проведення судового засідання. Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що сторони належним чином повідомлені про час і місце судового засідання.
Ухвалою суду від 16.01.2013 р. на підставі ст. 27 ГПК України до участі у справі № 5009/4615/12 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача залучено Управління держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області, у сторін і третьої особи були витребувані документи і матеріали, необхідні для вирішення спору по-суті, розгляд справи було відкладено на 06.02.2013 р.
В судовому засіданні, 06.02.2013 р., представник позивача заявив клопотання про залучення в якості третьої особи Головне управління Держземагенства у Запорізькій області. В клопотанні позивач зазначив, що ухвалою господарського суду від 16.01.2013 р. до участі у справі в якості третьої особи залучено Управління держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області, для надання пояснень по суті позовних вимог. Однак, у зв'язку із припиненням діяльності Управління Держкомзему у м. Запоріжжя Запорізької області, відсутності повноважень для участі у даній справі та створення нової установи - Головного управління Держземагенства у Запорізькій області, просить суд замінити третю особу по даній справі - Головним управлінням Держземагенства у Запорізькій області (69059, м. Запоріжжя, вул. Парамонова, 15).
Ухвалою суду від 06.02.2013 р. на підставі ст. 27 ГПК України до участі у справі № 5009/4615/12 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача залучено Головне управління Держземагенства у Запорізькій області, у сторін і третьої особи були витребувані документи і матеріали, необхідні для вирішення спору по суті та розгляд справи було відкладено на 20.02.2013 р.
Позивач заявлені вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позові та обґрунтовує їх ст. ст. 21, 30 Закону України "Про оренду землі", ст. 188 Господарського кодексу України та ст. ст. 274, 288 Податкового кодексу України.
Відповідач проти позову заперечив, просить суд відмовити в його задоволенні з підстав, викладених у відзиві (відзив долучено до матеріалів справи).
Третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Головне управління Держземагенства у Запорізькій області в судове засідання 20.02.2013 р. не з'явилась, в своїх письмових поясненнях вих. № 41.1/200/08-22 повідомила, що витяги з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель від 05.01.2012 р., на які позивач посилається в обґрунтування позовних вимог, було надано Управлінням Держкомзему у м. Запоріжжя в межах повноважень та відповідно до вищезазначених приписів нормативно-правових актів.
Згідно з п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Суд вважає, що ним вжиті достатні заходи для повідомлення сторін про дату, час та місце розгляду даної справи.
За таких обставин, суд визнав за доцільне розглянути справу по-суті за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для вирішення спору.
Відповідно до п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
У відповідності до ст. 22 ГПК України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Згідно до ст. 33 ГПК України, обов'язок доказування і подання доказів покладається на сторони. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Докази додаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
За письмовим клопотанням представників сторін судове засідання велось без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.
Судовий процес завершено 20.02.2013 р. оголошенням вступної та резолютивної частин рішення суду.
Розглянувши матеріали та фактичні обставини справи у їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, суд -
ВСТАНОВИВ:
Між Запорізькою міською радою (орендодавець за договором, відповідач у справі) та Приватним підприємством "Ділер-97" (орендар за договором, позивач у справі) був укладений договір оренди землі, відповідно до умов якого (п. п. 1, 2, 8) орендодавець, відповідно до рішення 16 сесії 24 скликання Запорізької міської ради № 35 від 25.03.2004 р. та 21 сесії четвертого скликання Запорізької міської ради № 44/353 від 20.04.2005 р., надає, а орендар приймає в строкове платне користування на 10 років земельну ділянку загальною площею 0,0479 га для розташування капітального продовольчого магазину, який знаходиться: м. Запоріжжя, вул. Гудименка, 34. Договір зареєстровано у Запорізькій регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16.08.2006 р. за № 040626100749.
Відповідно до акту прийому-передачі від 16.08.2004 р. вказані земельні ділянки кадастрові № № 2310100000:06:009:0008, 2310100000:06:009:0067, загальною площею 0,0479 га були передані орендодавцем орендарю.
На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна: будівля магазину орендаря. Земельні ділянки передаються в оренду разом з будівлею магазину орендаря (п. п. 3, 4 договору).
Згідно з п. 5 договору оренди нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить 143905,13 грн. (в цінах 2006 року).
Відповідно до умов додаткової угоди від 20.03.2008 р. до договору оренди землі від 16.08.2006 р. пункти 9, 10, 11 викладено в наступній редакції: Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 4437,99 грн., що складає 3% від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2008 року (п. 9). Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими КМУ формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору чи продовження його дії. Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок місцевого бюджету Хортицького району 33214812700008 в управлінні Держказначейства у Хортицькому районі міста Запоріжжя Головного управління Держаказначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34676906, код 13050200 (п. 11).
Рішенням господарського суду Запорізької області від 21.09.2011 року по справі 32/5009/4978/11 було змінено п. 9 договору оренди від 16.08.2006 року, а саме викладено в наступній редакції «пункт 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 16 882 грн. 32 коп., що складає 3 % від нормативної грошової оцінки за календарний рік в цінах 2011 року».
В січні 2012 року позивачем було отримано витяги з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель.
Згідно витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель від 05.01.2012 р. № 1867л, що були надані Управлінням Держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області, нормативна оцінка земельної ділянки кадастровий номер № 2310100000:06:009:0067 складає 50322,60 грн. Згідно витягу від 05.01.2012 року № 1867л нормативна оцінка земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:06:009:008 складає 397956, 40 грн. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить 448279 грн. в цінах 2011 року.
На підставі зазначених витягів та з урахуванням ставки земельного податку, згідно Податкового кодексу України (1%) Запорізьким міським виробничим відділом Запорізької регіональної філії ДП «Державний земельний кадастр» було виготовлено проект додаткового договору до договору оренди землі від 16.08.2006 р. та розрахунок розміру орендної плати який складає 13448,37 грн. (448279 грн. х 1% х 3).
Керуючись ст. 188 ГК України, ПП «Ділер-97» листом № 4/08/12 від 15.08.2012 року звернулося до відповідача з пропозицією укласти додаткову угоду до договору оренди землі від 16.08.2012 р. № 040626100749 та привести розмір орендної плати у відповідності приписів чинного законодавства та витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель від 05.01.2012р.
Відповідачем було відмовлено в підписанні проекту додаткового договору з мотивів недоцільності.
Позивач повторно звернувся до Запорізької міської ради, з письмовою пропозицією (від 02.10.2012 р.) укласти додаткову угоду до договору оренди землі від 16.08.2006 р. та привести розмір орендної плати виходячи з розміру нормативної грошової оцінки земель зазначеної у витягу з технічної документації від 05.01.2012 р.
Відповідач залишив вимогу позивача без задоволення.
Оскільки вирішити питання щодо внесення змін до договору оренди землі за взаємною згодою сторонам у справі не вдалося, позивач передав даний спір на вирішення господарському суду.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач посилається на ст. 274 Податкового кодексу України, якою передбачено, що ставка податку на земельні ділянки, грошову оцінку земель яких проведено, встановлюється у розмірі 1 % від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок сільськогосподарського та лісогосподарського призначення. У зв'язку з цим, позивач просить внести зміни до договору оренди землі та привести розмір орендної плати у відповідності до витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель від 05.01.2012р.
Оцінивши доводи сторін, фактичні обставини справи та норми чинного законодавства, що регулюють правовідносини сторін по даній справі, суд виходить з наступного.
Приписами ст. 188 ГК України встановлено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Відповідно до статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, що передбачено ст. 652 ЦК України.
При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 652 ЦК України зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.
За період, що минув з моменту укладення договору оренди землі законодавчо було змінено розмір нормативно грошової оцінки землі та ставки по яким обраховується розмір орендної плати.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Відповідно до ст. 274 Податкового кодексу України, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.
Так, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. (ст. 288.1 Податкового кодексу України).
Статтею ст. 288.5 Податкового кодексу України визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
288.5.1. не може бути меншою:
- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;
- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;
288.5.2. не може перевищувати:
а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки;
б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом;
в) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки;
288.5.3. може бути більшою граничного розміру орендної плати, ніж зазначений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
Статтею 1 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Відповідно до ст. 5 зазначеного Закону, нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (ст. 13 Закону).
Стаття 15 Закону визначає підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років (ст. 18 Закону).
Згідно зі ст. 20, 23 згаданого Закону дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2008 № 224 було затверджено Положення про Державний комітет із земельних ресурсів, яким визначено, що центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів є Держкомзем України, діяльність якого спрямовується і координується постановами Кабінету Міністрів України. Пунктом 7 цього ж Положення визначено, що Держкомзем здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в ... областях і затверджує положення про них. Так, Наказом Держкомзему України від 08 січня 2010 р. № 7 було затверджено Положення про Головне управління у Запорізькій області (Головне управління), відповідно до якого Головне управління є територіальним органом Держкомзему, йому підзвітне та підконтрольне. Головне управління, згідно Положення, здійснює свої повноваження безпосередньо та через управління (відділи) Держкомзему у містах (міст обласного і районного значення) та управління (відділи) Держкомзему в районах, міжрайонні управління (відділи), міжміські управління (відділи), міжрайонні управління (відділи) Запорізької області.
Наказом Держкомзему України від 08.01.2010 р. № 7 було затверджено Положення про Управління Держкомзему у місті Запоріжжя Запорізької області. Згідно п. 4 цього Положення Управління відповідно до покладених на нього завдань видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.
До того ж, постановою Кабінету Міністрів від 23 березня 1995 року № 213 (останні зміни до постанови внесено 23 травня 2012 року) було затверджено «Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів». Зазначену Методику було доповнено пунктом 2-1 згідно з постановою Кабінету міністрів України від 23.05.2012р. № 492, а саме : «Дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держземагенства за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує семи робочих днів з дати надходження відповідної заяви.
Отже, витяги з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель від 05.01.2012 р., на яке позивач посилається в обґрунтування позовних вимог, було надано Управлінням Держкомзему у м. Запоріжжя в межах повноважень та відповідно до вищезазначених приписів нормативно-правових актів.
Відповідно до п. 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Враховуючи викладене, суд вважає, що укладений між сторонами по справі договір оренди землі дійсно потребує приведення його у відповідність до чинних норм.
Суд вважає, що без укладення у письмовій формі додаткової угоди до вищезгаданого договору оренди пункти 2, 5, 8, 9, 11, 12, 30 не будуть чітко визначені, що суперечить чинному законодавству, а також умовам договору.
Частиною 3 ст. 653 ЦК України встановлено, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням законної сили.
Отже враховуючи вищезазначені норми закону, вимога про внесення змін до договору оренди землі від 03.08.2006 року укладеного між Запорізькою міською радою та приватним підприємством "Ділер-97", зареєстрованого Запорізькою регіональною філією ДП "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16.08.2006 року № 0406261000749 шляхом укладення додаткової угоди є доведеною, обґрунтованою та задовольняються судом.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Приватного підприємства "Ділер -97" до Запорізької міської ради про внесення змін до договору оренди землі від 03.08.2006 року укладеного між Запорізькою міською радою та приватним підприємством "Ділер-97", зареєстрованого Запорізькою регіональною філією ДП "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16.08.2006 року № 0406261000749, шляхом укладення додаткової угоди задовольнити.
Внести змін до договору оренди землі від 03.08.2006 року укладеного між Запорізькою міською радою та приватним підприємством "Ділер-97", зареєстрованого Запорізькою регіональною філією ДП "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16.08.2006 року № 0406261000749 шляхом укладення додаткової угоди, виклавши її в наступній редакції:
1. "Пункт « 2» договору доповнити:
«кадастрові номери земельних ділянок: 23 10100000:06:009:0008. 23 10100000:06:009:0067.
2. Пункт « 5» договору викласти в наступній редакції:
« 5. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: 448279 гри. 00 коп. (чотириста сорок вісім тисяч двісті сімдесят дев'ять грн. 00 коп.), в цінах 2011 року».
3. Пункт « 8» договору доповнити частиною наступного змісту:
« 8.1. Після закінчення строку дії договору Орендар який належно виконував обов'язки відповідно до умов цього договору, та законодавства України, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору оренди землі, у цьому разі Орендар зобов'язаний письмово повідомити Орендодавця не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії договору оренди землі про намір продовжити його дію. При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється».
4. Пункт « 9» договору викласти в наступній редакції:
« 9. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі: 13448 три. 37 коп. (тринадцять тисяч чотириста сорок вісім грн. 37 коп.). що складає трикратний розмір земельного податку за календарний рік в цінах 2012р.».
5. Пункт « 11» договору викласти в наступній редакції:
« 11. Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби України у Хортицькому районі м. Запоріжжя 33214812700008, отримувач: Головне управління Державної казначейської служби України Запорізькій області. МФО 813015, ЄДРІІОУ 380254 14, код 1 3050200.
6. Пункт « 12» договору викласти в наступній редакції:
« 12. Розмір орендної плати переглядається у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку;
- підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції: зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з впни орендаря, що підтверджено документами;
- прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати у відповідності до чинного законодавства;
- затвердження нової нормативної грошової оцінки землі;
- в інших випадках, передбачених законом».
7. Частину дев'яту пункту « 30» договору викласти в наступній редакції:
«- використовувати орендовану земельну ділянку, не допускаючи погіршення екологічної обстановки на території в результаті своєї діяльності, утримувати земельну ділянку у належному санітарному стані, здійснювати покоси карантинних рослин, прибирання та вивезення сміття, виконувати обрізку, знесення сухостійних дерев та проводити інші роботи, які передбачені Правилами благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші в місті Запоріжжя, які затвердженні рішенням Запорізької міської ради.»
8. Пункт « 30» договору доповнити частиною наступного змісту:
«- виконувати вимоги викладені у висновках служб міста, які погоджують передачу земельної ділянки в оренду:»
9. Пункт « 30» договору доповнити частиною наступного змісту:
«-у випадку зміни нормативної грошової оцінки землі, розміру ставок (ставки) земельного податку, орендної плати. Орендар протягом місяця з моменту прийняття такого рішення Запорізькою міською радою та/або вступу в дію відповідного нормативно-правового акту, зобов'язаний звернутись до Орендодавця із заявою про внесення змін до пункту 9 договору оренди землі щодо зміни розміру орендної плати за цим договором, а також здійснити всі необхідні дії для виготовлення, укладення та державної реєстрації додаткової угоди про зміну розміру орендної плати за договором оренди землі, та подати цю додаткову угоду до податкових органів. У випадку невиконання Орендарем вищевказаного обов'язку та/або відсутності укладеної додаткової угоди щодо зміни розміру орендної плати за договором оренди землі протягом 3 місяців з дати подачі заяви, вказаної даному пункті, це є підставою для стягнення з Орендаря збитків, що складаються з неоплаченої суми орендної плати за весь строк її недоплати, та/або звернення Запорізької міської ради до судуз вимогою викласти договір оренди в частині розміру орендної плати у новій редакції.»
10. Невід'ємними частинами даного додаткового договору є:
- розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку:
- витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки. До екземпляру договору Запорізької міської ради додається оригінал, до інших екземплярів договору - копії витягу з нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Оригінал витягу нормативної грошової оцінки земельної ділянки Орендаря зберігається в технічній документації щодо нормативної грошової оцінки земель.
11. Умови не передбачені даним додатковим договором залишаються незмінними і сторони підтверджують по ним свої зобов'язання.".
Суддя Н.А. Колодій
Повне рішення оформлено і підписано у відповідності до вимог ст., ст. 84, 85 ГПК України "04" березня 2013 р.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.