ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
14 березня 2013 року
Справа № 808/2779/13-а
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Стрельнікова Наталія Вікторівна, розглянувши матеріали адміністративного
позову: Товариства з обмеженою відповідальністю «Автобізнесгрупп», м. Запоріжжя,
до: Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби,
про скасування податкових повідомлень-рішень, визнання дій незаконними,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Автобізнесгрупп» звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, в якому просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача №00028622-11, №0002872302 від 16.11.2012; визнати незаконними та вчиненими із перевищенням компетенції суб’єкта владних повноважень дії відповідача по визначенню правочинів ТОВ «Автобізнесгрупп» нікчемними в силу припису закону в п. 3, 4 висновків акту №113/22-11/36576466 від 28.09.2012.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розглянувши зміст позовної заяви та додані до неї матеріали, суд встановив наявність підстав для залишення позову без руху, оскільки він поданий з порушенням вимог встановлених ч. 3 ст. 106 КАС України, позивачем не надано доказу сплати судового збору у розмірі визначеному ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову майнового характеру.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб’єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Отже адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов’язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
У даному випадку позивач у п. 1 прохальної частини просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення суб’єкта владних повноважень, якими йому визначена сума податкового зобов’язання по податку на прибуток та податку на додану вартість у загальному розмірі 281715 грн.
Суд вважає, що реалізація цих рішень може призвести до зменшення майна позивача, а тому зазначений позов у частині скасування податкових повідомлень-рішень є позовом майнового характеру.
Відповідно до підпунктів 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; немайнового характеру – 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Отже, оскільки у даному випадку позивачем одночасно заявлені вимоги майнового та не майнового характеру, із урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, яка встановлена ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» на 1 січня поточного року, позивач повинен був сплати судовий збір у загальному розмірі 2328 грн. 41 грн., тобто 2294 грн. за подання позову майнового характеру та 34 грн. 41 коп. за подання позову не майнового характеру. Проте, до позову додана квитанція про сплату судового збору лише у розмірі 68 грн. 82 коп.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду доказу сплати решти судового збору у розмірі 2259 грн. 59 коп.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Автобізнесгрупп» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень, визнання дій незаконними – залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 квітня 2013 року та роз’яснити, що у разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у визначений судом строк, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.В. Стрельнікова