Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2013 р. Справа №2а/0570/17781/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15-50 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крилової М.М.
при секретарі Фоміній О.Д.
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до Маріупольської міської ради, третя особа Державна податкова інспекція м. Маріуполя про визнання дій протиправними, -
за участю:
позивача ОСОБА_1;
представника позивача ОСОБА_9;
представники відповідача Даниленко О.Г., -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 звернулись до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Маріупольської міської ради, третя особа Державна податкова інспекція м. Маріуполя про визнання дій протиправними.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у 1993 році у ДП ММК ім. Ілліча створена громадська організація - Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча. Позивачі зазначають, що їм стало відомо, що ОСОБА_12 заповнив реєстраційну картку форми №6, де зазначив засновниками 27571 орендаторів, при цьому порушивши вимоги ст.8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» щодо підписання установчих документів засновниками. 15.03.1996 року зібранням уповноважених Організації орендарів орендного підприємства були внесені зміни та доповнення до Положення про Організацію орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, була змінена концепція Положення та затверджена зібранням уповноважених організації орендарів орендного підприємства «ММК ім. Ілліча» організація орендаторів Орендного підприємства (ин.код 00191129) протоколом №1, та, нібито, зареєстрована виконавчим комітетом міської Ради народних депутатів м. Маріуполя за реєстраційним №242/5-1 від 15.05.1996 року. Разом з тим, зазначають позивачі, на теперішній час стало відомо, що розпорядження №242/5-1 від 15.05.1996 року не існує, що підтверджується матеріалами в реєстраційній справі. 30.11.1996 року нібито було зібрання уповноважених Організації орендарів про прийняття рішення «Про консолідацію (об'єднання) долі акцій членів організації, що відповідає сумарній долі Організації орендарів у статутному фонді ВАТ «ММК ім. Ілліча» для управління майном протягом перехідного періоду приватизації комбінату, однак документів, що підтверджують факт консолідації у справі немає. За твердженням позивачів, виникають сумніви, на якій підставі ОСОБА_12 заповнював реєстраційну картку форми №6 без відповідних повноважень, наданих йому засновниками - членами трудового колективу у кількості 27571 орендарів. 20.12.1996 року між Фондом державного майна України та організацією орендарів Орендного підприємства ММК ім. Ілліча був підписаний установчий договір АТ-92 «Про створення ВАТ «ММК ім. Ілліча», відповідно до якого голова ради ОСОБА_12 передає до статутного фонду майно на суму 239580670 грн., статутний фонд на момент реєстрації ВАТ «ММК ім. Ілліча» 30.12.1997 року складав 774620120 грн. зазначений договір затверджений наказом ФДМ України 20.12.1996 року №86-АТ про створення ВАТ «ММК ім. Ілліча» на підставі ст.7 Указу Президента України від 19.03.1996 року №194 та Постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1996 року №1099. Відповідно до статуту ВАТ «ММК ім. Ілліча» від 30.11.1996 року, затвердженого заступником голови ФДМ України та голови ради орендарів ОП ММК ім. Ілліча ОСОБА_12, керуючись документом у вигляді Статуту на титульному листі та у тексті якого відсутні ознаки затвердження статуту Зібранням уповноважених Організації орендарів орендного підприємства ММК ім. Ілліча. Відповідно до п.1.1 статуту, ВАТ «ММК ім. Ілліча» створено ФДМ України та організацією орендарів ММК ім. Ілліча шляхом перетворення суб'єкту підприємницької діяльності Орендного підприємства ММК ім. Ілліча відповідно до Законів України «Про приватизацію майна державних підприємств», «Про господарські товариства», Декретом КМУ №57-93 від 20.05.1993 року «Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їх структурних підрозділів, зданих в оренду», Указом Президента України «Про завдання та особливості приватизації державного майна у 1996 році» №194/96 від 19.03.1996 року. Позивачі зазначають, що в результаті шахрайства з боку ОСОБА_12, який подав документи по оформленню приватизації державних комплексів разом з адміністрацією м. Маріуполя, фактично позбавив позивачів майна, що було обіцяне державою при приватизації державних комплексів.
На підставі зазначеного просили визнати протиправними дії та бездіяльність Маріупольської міської ради в частині підтвердження-заперечення того, що мав місце-був відсутній первинний документ свідоцтво юридичної особи Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча від 17.05.1993 року; визнати протиправною дію по видачі свідоцтва юридичної особи Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча від 17.05.1993 року; визнати протиправними дії Маріупольської міської ради в особі відділу державної реєстрації щодо прийняття реєстраційної картки №6 Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча із зазначенням не засновників, а їх кількості від 18.07.2005 року у реєстраційній справі Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча без відповідного доручення засновників-орендарів.
Відповідно до заяв від 24.01.2013 року, 06.02.2013 року позивачами збільшені позовні вимоги, на підставі чого вони просили визнати протиправними дії щодо надання інформації від Маріупольської міської ради про реєстрацію Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча як юридичної особи; визнати протиправною дію по реєстрації Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча як юридичної особи без надання реєстраційної картки (для реєстрації) оформленої відповідно до вимог на 17.05.1993 року; визнати протиправною дію по прихованню інформації про видане свідоцтво відповідно до п.2 розпорядження №765р від Маріупольської міської ради про реєстрацію Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча у реєстрі організації орендарів м. Маріуполя позивачам.
Відповідно до заяви від 11.02.2013 року позивачами збільшені позовні вимоги, на підставі чого вони просили визнати недійсною видачу свідоцтва юридичної особи Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча ОСОБА_12 № 285405 серії АОО на підставі наданої ним реєстраційної картки Організації орендарів ММК імені Ілліча форми №6, що заповнена з порушенням п.5 ст.8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003, яка подана державному реєстратору м. Маріуполя 18.07.2005 року (замість даних засновників вказана цифра 27571 орендаторів); визнати недійсною реєстрацію свідоцтва про підприємницьку діяльність Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча та присвоєння ідентифікаційного коду 24642231 виконавчим комітетом Маріупольської міської ради народних депутатів.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та представник позивачів ОСОБА_6, ОСОБА_8 та ОСОБА_2 вимоги підтримали та просили їх задовольнити в повному обсязі.
Позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7 до судового засідання не з'явились та надіслали заяви про розгляд справи за їх відсутністю.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представник третьої особи до судового засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи за відсутністю представника.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно п. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 зазначеного Кодексу суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядну, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що розпорядженням виконавчого комітету Маріупольської міської ради народних депутатів від 17.05.1993 року №765р зареєстрована Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, що створена членами трудового колективу Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча.
01.07.2004 року набрав чинності Закон України від 15.05.2003 N 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» преамбулою якого визначено, що він регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон про реєстрацію) відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону про реєстрацію державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону про реєстрацію, дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону про реєстрацію відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до ЄДР, зокрема, шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток.
Для включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) відповідно до вимог статті 19 та частини 2 Прикінцевих положень Закону про реєстрацію заявник подає заповнену реєстраційну картку (форма N 6) (наказ Держпідприємництва від 09.06.2004 N 67) та свідоцтво про державну реєстрацію старого зразка.
Державний реєстратор перевіряє відповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці для включення юридичної особи до ЄДР, відомостям, які знаходяться в реєстраційній справі (у разі її відсутності - відомостям чинної редакції установчих документів).
Як встановлено судом, 18.07.2005 року керівником Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча ОСОБА_12 подана реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, у якій в графі «Засновники юридичної особи» зазначено - фізичні особи - 27571 орендарів.
Державним реєстратором внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис за №12741200000002641 та видане свідоцтво серії А00 №285405.
Позивачі посилаються на порушивши вимог ч.5 ст.8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» при заповненні реєстраційної картки, що полягає у не підписанні установчих документів засновниками.
Суд не погоджується з таким посиланням позивачів з огляду на наступне.
Відповідно до ч.5 ст.8 Закону про реєстрацію, установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними державними органами.
Відповідно до ст.3 Закону України від 19.09.1991 року № 1576-XII «Про господарські товариства» засновниками та учасниками товариства можуть бути підприємства, установи, організації, а також громадяни, крім випадків, передбачених законодавчими актами України. Іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, а також міжнародні організації можуть бути засновниками та учасниками господарських товариств нарівні з громадянами та юридичними особами України, крім випадків, встановлених законодавчими актами України.
Частиною 2 статті 79 Господарського кодексу України визначається коло суб'єктів, які можуть бути засновниками та учасниками господарського товариства. До суб'єктів, які наділяються правом щодо заснування та участі в господарських товариствах належать:
- господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;
- громадські та інші організації;
- громадяни України, іноземці та особи без громадянства;
- органи державної влади, наділені господарською компетенцією;
- органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією.
Іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, а також міжнародні організації можуть бути засновниками та учасниками господарського товариства нарівні з громадянами та юридичними особами України, крім випадків, встановлених законодавчими актами України.
Як вбачається з реєстраційної картки від 18.07.2005 року, організаційно-правова форма юридичної особи Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча визначена як - інші організаційно-правові форми.
Суд зазначає, що в даному випадку Організація орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча не мала засновників, а включала до себе лише орендарів, тому керівником підприємства обґрунтовано у графі «Засновники юридичної особи» зазначено - фізичні особи - 27571 орендарів, оскільки внесення відомостей про орендарів не передбачено у реєстраційній картці.
Крім того, що стосується зазначення відомостей про орендарів Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, то слід зазначити, що згідно зі статтею 17 Закону про реєстрацію в ЄДР містяться відомості, зокрема, щодо засновників (учасників) юридичної особи та не міститься приписів щодо внесення до цього реєстру відомостей про фізичних осіб - орендарів.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що відповідно до листа Державної реєстраційної служби України від 27 вересня 2012 року № 100-580-7.3 «Про проведення перевірки» Головному управлінню юстиції у Донецькій області доручено провести перевірку на предмет дотримання державними реєстраторами законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців при проведенні реєстраційних дій щодо ПАТ «Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча», Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча.
Перевіркою встановлено, що Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча утворена рішенням уповноважених трудового колективу Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча 29 квітня 1993 року та зареєстрована розпорядженням виконавчого комітету Маріупольської міської ради народних депутатів від 17.05.93 № 765р. відповідно до Закону України «Про оренду майна державних підприємств та організацій».
Згідно рішення уповноважених трудового колективу Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча від 29 квітня 1993 року, наказу Фонду Державного майна України від 06.05.93 №43-ІК «Про створення комісії по інвентаризації майна, яке здається в оренду», реєстраційної картки від 08.02.2001 №701/ЖЗЮ-2, які знаходяться у реєстраційній справі Організації, Головою Ради на момент державної реєстрації Організації був ОСОБА_12 - генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, що відповідає п.5.1. Розділу 5 Положення Організації. Згідно п. 1.2. Положення Організація користується правами юридичної особи, має самостійний баланс, розрахунковий, поточний, валютний та інші рахунки, користується печаткою, бланками та штампами встановленого зразку.
Згідно з Прикінцевими положеннями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», який набрав чинності 01.07.2004, в редакції, чинній на момент проведення реєстраційних дій, 18 липня 2005 року державним реєстратором Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області внесено запис про включення відомостей про Організацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на підставі реєстраційної картки форми № 6 за підписом керівника Організації ОСОБА_12 У реєстраційній картці форми № 6, затвердженій наказом Держпідприємництва від 09.06.2004 № 67, для включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на сторінці 3 зазначаються засновники юридичної особи. Оскільки згідно ч. 7 ст. 9 Закону України «Про оренду майна державних підприємств та організацій» Організація є об'єднанням, створеним членами трудового колективу підприємства, Положення про Організацію не містить переліку цих членів - орендарів, тому у реєстраційній картці форми № 6, поданій ОСОБА_12 для включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, зазначено загальну кількість орендарів.
З наведеного виходить, що Головним управлінням юстиції у Донецькій області за результатами перевірки підтверджена правомірність дій керівника Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча при заповнені реєстраційної картки форми № 6.
Частиною третьою статті 8 Закону про реєстрацію встановлено, що відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи, а згідно із частиною четвертою статті 53 Закону про реєстрацію особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, несуть відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до вимог цього Закону до повноважень державного реєстратора не відноситься здійснення перевірки інформації, що міститься в документах, наданих для державної реєстрації, отже, висновок позивачів про те, що дії державного реєстратора Маріупольської міської ради при прийнятті реєстраційної картки №6 Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча є протиправними, суд вважає помилковим.
Крім того, з акту №14 від 26.10.2012 року позапланової перевірки щодо дотримання державними реєстраторами виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців при проведенні реєстраційних дій щодо ПАТ «Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча», Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча вбачається наступне.
01.10.2010 року державним реєстратором внесено запис до Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію змін до установчих документів Організації з дотриманням вимог Закону. Для державної реєстрації змін уповноваженим представником за належним чином оформленою довіреністю державному реєстратору надані документи, передбачені статтею 29 Закону, а саме: реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; оригінал установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів; примірник установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
06.10.2010 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис №12741100006002641 про рішення учасників юридичної особи або уповноваженого ним органу щодо припинення юридичної особи - Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, на підставі поданих Організацією в особі голови ліквідаційної комісії Рибко Олександра Сергійовича (згідно протоколу зборів уповноважених Організації від 01.10.2010) документів, передбачених ст. 34 Закону.
25.02.2011 року голова ліквідаційної комісії Рибко О.С. звертався до державного реєстратора для заміни свідоцтва у зв'язку з його втратою, у зв'язку з чим надав документи, передбачені ч. 9 ст.9 Закону, а саме: заяву встановленого зразка про заміну свідоцтва про державну реєстрацію; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про втрату або заміну свідоцтва про державну реєстрацію (квитанція); довідку, видану органом внутрішніх справ за місцезнаходженням юридичної особи про реєстрацію заяви про втрату оригіналу свідоцтва про державну реєстрацію, якщо підставою для заміни свідоцтва є його втрата; документ про підтвердження внесення реєстраційного збору за заміну свідоцтва про державну реєстрацію у зв'язку з його втратою (квитанція).
На підставі наданих документів державним реєстратором 25.02.2011 року було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис №12741080007002641 про заміну свідоцтва про державну реєстрацію у зв'язку з його втратою та видане свідоцтво про державну реєстрацію серія А01 №162930.
29.03.2011 року на підставі наданих головою ліквідаційної комісії Організації Рибко О.С. документів, передбачених статтею 36 Закону, державним реєстратором внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис №12741110008002641 про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, яке не пов'язано з її реорганізацією.
Публічне акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» (далі - Товариство), іменоване раніше як Орендне підприємство «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», зареєстроване розпорядженням Виконавчого комітету Маріупольської міської ради народних депутатів від 28.05.1993 № 854 р за рішенням зборів уповноважених трудового колективу Маріупольського металургійного комбінату Імені Ілліча від 29 квітня 1993 року на підставі Договору оренди майна державного підприємства металургійного комбінату імені Ілліча, укладеного з Фондом державного майна.
Розпорядженням виконавчого комітету Маріупольської ради народних депутатів від 30.12.1996 №1058р на підставі наказу Фонду державного майна України від 20.12.1996 № 86-АТ та рішення зборів уповноважених Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча від 30.11.1996 Орендне підприємство «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» реорганізовано у Відкрите акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат ім.Іллліча» шляхом перетворення суб'єкту підприємницької діяльності Орендного підприємства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» згідно з Законами України «Про приватизацію майна державних підприємств», «Про господарські товариства», Декретом Кабінету Міністрів України «Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їх структурних підрозділів, зданих в оренду» від 20.05.1993 № 57-93, Указу Президента України «Про завдання та особливості приватизації державного майна у 1996р.» № 194/96 від 19.03.1996. про реєстрацію зазначених змін свідчить виконана позначка на статуті Відкритого акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча».
05.11.2004 року державним реєстратором проведено реєстраційну дію включення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про юридичну особу - Відкрите акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча». Для включення Товариства представником за довіреністю Чайкіним В.А. державному реєстратору надані: реєстраційна картка форми № 6 та довіреність на ім'я Чайкіна Володимира Анатолійовича. Таким чином, включення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про юридичну особу - Відкрите акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» здійснено державним реєстратором з дотриманням Закону.
02.07.2010 року державним реєстратором відповідно до статті 29 Закону внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців про реєстрацію змін до установчих документів Товариства, а саме про зміну назви Відкритого акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» на Публічне акціонерне товариство «Маріупольський металургійний комбінат Імені Ілліча».
З наведеного виходить, що позаплановою перевіркою встановлено, що реєстраційні дії щодо ПАТ «Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча», Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча проведено без порушень законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Суд вважає за необхідне зазначити, що акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Суд дійшов до висновку, що виходячи з принципу законності як принципу здійснення правосуддя в адміністративних справах, що зазначений у статті 7 та частині 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе прийняти акт №14 від 26.10.2012 року позапланової перевірки як доказ правомірності дій відповідача при вчинені реєстраційних дій щодо ПАТ «Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча», Організації орендарів Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча.
Відповідно до статті 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Стаття 70 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Вирішуючи питання щодо належності доказу, суд з'ясовує, чи належить обставина до предмета доказування, чи може бути об'єктивний зв'язок між доказом і обставиною, що належить встановити.
Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачами належними та допустимими доказами не підтверджені заявлені вимоги, з огляду на це, суд вважає, що позивачі не виконали вимог, встановлені ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в частині доказування обставин, на яких ґрунтуються вимоги.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. п. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновків, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на відсутність з боку відповідача порушень законодавства.
Керуючись статтями 2, 17, 18, 19, 94, 158-163, 167, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до Маріупольської міської ради, третя особа Державна податкова інспекція м. Маріуполя про визнання дій протиправними - відмовити повністю.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 12 березня 2013 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 15 березня 2013 року.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Крилова М.М.