Рішення № 29997971, 12.03.2013, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
12.03.2013
Номер справи
5011-9/16363-2012
Номер документу
29997971
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-9/16363-2012 12.03.13

За позовом Токмацького міжрайонного прокурора

в інтересах держави в особі Токмацької міської ради

до Публічного акціонерного товариства "Укрнафта"

про внесення змін до договору оренди

Суддя Бондаренко Г.П.

Представники сторін:

Від позивача не з'явився

Від відповідача Красюк Н. І. (дов. б/н від 24.05.2012 р.)

Від прокуратури Бєрова О.В. (посвідчення № 002634)

Відповідно до ст. 85 ГПК України в судовому засіданні 12.03.2013р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Прокурор Токмацької міжрайонної прокуратури Запорізької області (далі - прокурор), в інтересах Токмацької міської ради (далі за текстом - позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (далі за текстом - відповідач) про внесення змін до договору оренди земельної ділянки №461 від 30.10.2009 року (а саме внести зміни до п. 5 договору щодо розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки та до п. 9 договору щодо форми та розміру орендної плати - 8% віл грошової нормативної оцінки земельної ділянки).

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.11.2012 року позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 5011-9/16363-2012, розгляд справи призначено на 18.12.2012 року.

Розпорядженням Голови Господарського суду міста Києва від 18.12.2012 року, у зв'язку з перебуванням судді Бондаренко Г.П. у відпустці, справу №5011-9/16363-2012 передано для розгляду судді Балацу С.В.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.12.2012 року справу прийнято до провадження судді Балац С. В. та призначено розгляд справи у судовому засіданні на 29.01.2013 року.

Розпорядженням В.о. Голови Господарського суду міста Києва від 29.12.2012 року, у зв'язку з поверненням судді Бондаренко Г.П. з відпустки, справу №5011-9/16363-2012 передано для розгляду судді Бондаренко Г.П. та прийнято до її провадження.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.01.2013 року розгляд справи відкладено на 19.02.2013 року в порядку ст. 77 ГПК України, в зв'язку з неявкою представників сторін в судове засідання, задоволенням клопотання про відкладення розгляду справи, а також необхідністю витребування доказів по справі в порядку ст. 38 ГПК України за клопотанням позивача у справі, яке задоволено судом.

13.02.2013 року через відділ канцелярії Господарського суду міста Києва представником відповідача подано повідомлення по справі.

14.02.2013 року через відділ канцелярії Господарського суду міста Києва представником позивача подано клопотання про долучення документів по справі, представником відповідача подано доповнення до відзиву на позовну заяву.

В судове засідання 19.02.2013 року представники позивача, прокурора не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Відповідачем підтримано відзив на позовну заяву, поданий до суду 03.01.2013 року, в якому відповідач проти позову повністю заперечує, а також подано клопотання про продовження строків розгляду справи.

Ухвалою суду від 19.02.13 року продовжено строк розгляду спору в порядку ст. 69 ГПК України, а розгляд справи відкладено на 12.03.13 року, в зв`язку з неявкою прокурора та позивача в судове засідання, необхідністю надання позивачем додаткових пояснень у справі та судової практики.

В судове засідання 12.03.13 року з`явились представник прокуратури та відповідача, позивач не з`явився (відповідно до клопотання від 10.12.12 року просив здійснювати розгляд справи без участі представника Токмацької міської ради).

Прокурор підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, просив позов задовольнити.

Позовні вимоги мотивовані тим, що між позивачем та відповідачем було укладено договір оренди земельної ділянки № 461, який зареєстровано у встановленому порядку у Державному реєстрі земель за № 040926300063 від 19.11.09 року.

Умовами п. 10 спірного договору оренди встановлено, що обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення. Токмацькою міською радою прийнято рішення, яким встановлено нові коефіцієнти для розрахунку орендної плати. У відповідності до п. 9 договору позивач сплачує орендну плату з коефіцієнтом 12% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, проте рішенням Токмацької міської ради від 06.12.2011 року за №4 встановлено інший розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а рішенням Токмацької міської ради від 19.01.2012 року за № 1 встановлено коефіцієнт 8% щодо розміру ставки орендної плати для земель під об`єктами торгів, посередництво в торгів, у зв'язку із чим прокурор просить внести зміни до пунктів 5,9 договору.

Відповідач проти позову заперечив, у поданих відзиві та доповненнях до відзиву зазначив, що Токмацькою міською радою було прийнято рішення від 19.01.12 року, яким встановлено нові коефіцієнти для розрахунку орендної плати та встановлено коефіцієнт для земель під об`єктами торгівлі, посередництво в торгівлі, а саме підпункт 7.10 (торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стислим газом для автотранспорту) 8%, проте позивачем сплачується 12% відповідно до класифікації земель - інша комерційна діяльність, а рішення від 19.01.12 року в частині визначення класифікації земель та встановлення іншого розміру ставок щодо сплати орендної плати протирічить положенням Земельному кодексу України та Класифікатору видів цільового використання землі, а отже не має застосовуватись при вирішенні спору. Щодо зміни нормативної грошової оцінки землі, то така зміна не є підставою для внесення змін до договору оренди землі.

Розглянувши подані матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, заслухавши пояснення представника відповідача та прокурора, Господарський суд міста Києва -

ВСТАНОВИВ:

На підставі рішення №25 від 18.06.2009р. "Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання в оренду земельних ділянок " 30 жовтня 2009 року між Токмацькою міською радою (орендодавець) та ПАТ "Укрнафта" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки №461, який зареєстрований у встановленому порядку у Державному реєстрі земель за № 040926300063 від 19.11.09 року.

Відповідно до умов договору (пункт 1), орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі комерційного використання, яка знаходиться у м. Токмак, Запорізька обл.., вул.. Володарського, 6, кадастровий № 2311000000:01:025:0036. Як встановлено п. 16 договору, цільове призначення земельної ділянки згідно з УКФВЗ - п. 1.11.6. Інша комерційна діяльність.

Згідно до п. 9 Договору орендна плата вноситься у формі та розмірі: у грошовій формі у розмірі 20716,02 грн. в рік, що складає 12,0 відсотків від грошової нормативної оцінки земельної ділянки.

Строк дії договору до 17.06.2014 року, що встановлено пунктом 8 договору.

Відповідно до п.13 договору розмір орендної плати переглядається один раз у рік у разі:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та в інших випадках, передбачених законом;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджується документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

Рішенням Токмацької міської ради №4 від 06.12.2011р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Токмак Токмацького району Запорізької області", затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Токмак, середня (базова) вартість одного квадратного метра земельної ділянки міста становить 64 грн. 46 коп., зональний коефіцієнт від 0,67 до 1,57. Розрахунок розміру податку за землю та орендної плати проводиться відповідно до грошової оцінки земель різного функціонального призначення у розрізі економіко-планувальних зон.

Земельна ділянка, яка передана відповідачу в оренду, пройшла нормативну оцінку відповідно до рішення № 4 від 06.12.2011 року і складає відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, наданого відділом Держкомзему у м. Токмак 354846,40 грн.

Крім того, рішенням Токмацької міської ради від 19.01.2012 року за № 1, яким встановлено нові коефіцієнти для розрахунку орендної плати та встановлено коефіцієнт для земель під об`єктами торгівлі, посередництво в торгівлі, а саме підпункт 7.10 (торгівля нафтопродуктами, скрапленим та стислим газом для автотранспорту) - коефіцієнт 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

На вимогу суду, позивачем у справі надано докази опублікування вказаних двох рішень у засобах масової інформації (оприлюднення вказаних рішень у встановленому порядку), а також аналіз впливу регуляторного акту проекту рішення (додаткові документи надані 14.02.13 року).

У зв'язку із прийняттям вказаних рішень, позивачем було надіслано відповідачу пропозицію листом № 7 від 27.01.2012р. щодо укладення додаткової угоди до договору оренди землі разом з проектом додаткової угоди, а саме було запропоновано викласти п. 5 договору оренди №461 від 30.10.2009р. в наступній редакції: Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 354846,40 грн./156,32 грн. за 1 м2, а пункт 9 договору запропоновано викласти в наступній редакції: орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: у грошовій формі у розмірі 8% від грошової нормативної оцінки земельної ділянки, що складає 28387,72 грн. в рік.

Відповідач у справі листом №285 від 29.02.2012р. повідомило про складання протоколу розбіжностей до запропонованого додатку до договору оренди, в якому погодилось щодо редакції пункту 5 договору «Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 354846,40 грн./156,32 грн. за 1 м2», а п. 9 договору виклало наступним чином: орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: у грошовій формі у розмірі 33 21938,27 грн., що становить 6,2% від нормативно грошової оцінки.

Позивачем не було підписано протоколу розбіжностей.

У зв'язку з викладеним Токмацький міжрайонний прокурор звернувся в інтересах держави в особі Токмацької міської ради з позовом про внесення змін до договору.

Згідно ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

У відповідності до ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Згідно з ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Згідно зі ст. 16 Закону України "Про оренду землі" укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.

Отже, з аналізу вищенаведених норми випливає, що підставою для користування земельною ділянкою, яка перебуває у комунальній власності, є відповідний договір оренди, укладений на підставі рішення органу місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності..

Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Як встановлено ст. 2 Закону України "Про оренду землі", відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

У відповідності до ст. 15 Закону України "Про оренду землі" до істотних умов договору оренди землі віднесено орендну плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Згідно зі ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Відповідно до положень ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою: трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

Згідно ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу державної податкової служби і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Згідно зі ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Як зазначалось вище, згідно витягу з технічної документації про нормативно- грошову оцінку земельної ділянки від 16.05.2012р. НГО, вартість орендованої ПАТ "Укрнафта" землі, становить - 354846,40 грн.

Згідно ч. 1, п. 6 ч. 2 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути зміна правовідношення.

Відповідно до ч. 2 ст. 652 Цивільного кодексу України якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Тож, закон пов'язує можливість розірвання договору безпосередньо не через наявність істотної зміни обставин, а з наявністю одночасно чотирьох умов, визначених ч. 2 ст. 652 Цивільного кодексу України, при істотній зміні обставин, про що, зокрема, зазначається у постанові Верховного суду України від 27.02.2012 р. № 2/52-09 та постанові Вищого господарського суду України від 18.10.2011 р. № 5004/84/11.

В свою чергу, умовами договору (пункт 13) не зазначено такої правової підстави для перегляду розміру орендної плати, як затвердження міською радою коефіцієнтів орендної плати (якщо при цьому розмір орендної плати не протирічить встановленому Подактовим кодексом України розміру) або затвердження нормативної грошової оцінки землі.

Таким чином, посилання прокурора на рішення Токмацької міської ради №4 від 06.12.2011р. "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Токмак Токмацького району Запорізької області", як на підставу внесення змін до договору оренди № 461 від 30.10.2009 р., суд визнає необґрунтованими, оскільки у даному випадку відсутні передбачені договором та законом підстави, наявність яких в сукупності є підставою для змін умов договору.

Такої ж позиції дотримується і Вищий господарський суд України, про що зазначено ним у постанові №5011-47/1210-2012. та у постанові Вищого господарського суду України від 26.07.2011 року за № 30/17-39-2011.

Крім того, щодо вимоги про внесення змін до п. 9 договору оренди в частині розміру 8% від грошової нормативної оцінки земельної ділянки, що складає 28387,72 грн. у рік, то суд додатково зазначає наступне.

19.01.2012 року Токмацька міська рада прийняла рішенням №1 «Про оренду плату за землі несільськогосподарського призначення» яким визначила ставки з орендної плати за вісьмома категоріями земель, а саме:

Землі загального користування міста;

Землі під об'єктами соціально-культурного призначення;

Землі житлової забудови;

Землі промисловості;

Землі транспорту, зв'язку;

Землі комерційного використання;

Землі під об'єктами торгівлі, посередництво в торгівлі;

Землі під об'єктами інженерного обладнання.

До кожної з вищезазначених категорій земель встановлені окремі ставки з орендної плати.

В розділі 7 «Землі під об'єктами торгівлі, посередництво в торгівлі» міститься підпункт 7.10, яким встановлена 8% ставка з орендної плати для земельних ділянок наданих для роздрібної торгівлі нафтопродуктами, скрапленим та стислим газом для автотранспорту.

На думку позивача, до спірних правовідносин має бути застосований п. 7.10 розділу 7 "Землі під об'єкти торгівлі, посередництво в торгівлі" з коефіцієнтом для розрахунку розміру орендної плати - 8% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Враховуючи зазначене рішення, Токмацька міська рада звернулась до суду з позовом про внесення змін до розміру ставки з орендної плати, визначеної діючим договором оренди землі.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до: умов договору, та вимог земельного законодавства.

Умовами договору, а саме п. 16, сторони передбачили, що цільове призначення земельної ділянки визначається згідно з УКФВЗ: 1.11.6. Інша комерційна діяльність.

Листом Державного комітету України по земельних ресурсах № 14-1-7/1205 від 24 квітня 1998 року затверджений Український класифікатор цільового використання землі (далі - «УКЦВЗ»).

Положеннями УКЦВЗ передбачений вичерпний перелік категорій земель за видом їх цільового використання, серед якого ані «земель під об'єктами торгівлі, посередництві в торгівлі», ані «роздрібної торгівлі нафтопродуктами, скрапленим та стислим газом для автотранспорту» не передбачено.

Не передбачено таких категорій земель і положеннями Земельного кодексу України. Зокрема, ст. 19 Земельного кодексу України встановлений вичерпний перелік категорій земель за основним цільовим призначенням, а саме:

- землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови;

- землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;

- землі оздоровчого призначення;

- землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення;

- землі лісогосподарського призначення; землі водного фонду;

-землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

В свою чергу, до земель автомобільного транспорту належать землі під спорудами та устаткуванням енергетичного, гаражного і паливороздавального господарства, автовокзалами, автостанціями, лінійними виробничими спорудами, службово-технічними будівлями, станціями технічного обслуговування, автозаправними станціями, автотранспортними, транспортно-експедиційними підприємствами, авторемонтними заводами, базами, вантажними дворами, майданчиками контейнерними та для перечеплення, службовими та культурно-побутовими будівлями й іншими об'єктами, що забезпечують роботу автомобільного транспорту.

Таким чином, прийняте рішення №1, в частині встановлення ставки для визначення орендної плати на рівні 8% у п. 7.10, не розповсюджує свою дію на взаємовідносини між ПАТ «Укрнафта» та Токмацькою міською радою, оскільки не регулює питання орендної плати для земель відповідного цільового використання.

В той же час, розділ 5 «Землі транспорту зв'язку» визначають коефіцієнти на рівні від 3% до 7% від нормативної грошової оцінки землі.

У відповідності до договору оренди землі № 461 відповідачем сплачується орендна плата за користування земельною ділянкою, у розрахунку від нормативно грошової оцінки, за ставкою 12%.

З врахуванням того, що ставка 8% від грошової нормативної оцінки земельної ділянки, не може бути застосована до даної земельної ділянки, оскільки земельна ділянка належить до земель транспорту і згідно рішення органу місцевого самоврядування встановлена ставка від 3% від 7% суд вважає, позовні вимоги безпідставними.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З врахуванням того, що позивачем не доведено підставності застосування ставки 8% для нарахування орендної плати за орендовану відповідачем земельну ділянку, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі.

Додатково суд зазначає, що для застосування зміни розміру орендної плати до договору на підставі положень Податкового кодексу України також не має підстав, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може меншою, для інших категорій земель ніж сільськогосподарського призначення, - трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Державна податкова адміністрація України в листі №14138/7/15-0717 від 20.05.2011 року зазначила, що річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету суб'єктами господарювання, які орендують земельні ділянки державної та комунальної власності, визначається відповідно до умов договору, але з урахуванням вимог пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України.

Враховуючи те, що фактичний розмір орендної плати, навіть з урахуванням нової нормативної грошової оцінки, становить 6,2% (21938,27 грн. (розмір орендної плати встановлений договором з урахуванням щорічного коефіцієнту індексації)/354846,40 грн. (нова нормативна грошова оцінка земельної ділянки)/100%), що не порушує граничного розміру орендної плати і відповідає умовам чинного договору оренди землі, підстави для задоволення позовних вимог Токмацької міської ради - відсутні.

Відповідно до п. 4.6 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 року, Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України, приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повної або часткової відмови в позові судовий збір стягує з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору, та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідних сум судового збору здійснюється в доход державного бюджету України.

Зі змісту ст.. 7 Закону України «Про судовий збір» вбачається, що позивач не звільнений від сплати судового збору за подання позову про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

Отже, відповідно до ст. 49 ГПК України та п. 4.6 Постанови Пленуму ВГСУ № 7 від 21.02.13 року, з позивача у справі підлягає стягненню до Державного бюджету України судовий збір за ставкою щодо позовів немайнового характеру.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст.ст. 4, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. В задоволені позовних вимог відмовити повністю.

2. Стягнути з Токмацької міської ради (71701, Запорізька обл.., м. Токмак, вул.. Революційна, 45, код ЄДРПОУ 20520724) до Державного бюджету України 1147,00 (одну тисячу сто сорок сім) грн. 00 коп. судового збору.

3. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повний текст складено 18.03.2013 року

Суддя Бондаренко Г.П.