Постанова № 29995931, 11.03.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2013
Номер справи
2а/1770/1393/2011
Номер документу
29995931
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/1393/2011

11 березня 2013 року

12год. 30хв.

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Штиби А.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не 'зявився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державна фінансова інспекція у Рівненській області

до

Дочірнє підприємство "Рівненський облавтодор" ВАТ" ДАК" "Автомобільні дороги України"

про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ :

Контрольно-ревізійне управління у Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Рівненський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" (далі по тексту – ДП «Рівненський облавтодор») про зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначає, що відповідно до Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Рівненській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» та структурних підрозділів за період з 01.10.2008 по 30.06.2010 рр. За результатами ревізії, відповідно до ст.ст. 10, 14 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» ДП «Рівненський облавтодор» направлена вимога про усунення виявлених ревізією фінансових порушень №17-05-17/6660 від 29.10.2010 р. та здійснення обов'язкового інформування про вжиті заходи щодо виконання законних вимог в термін до 29.11.2010 р. Проте, ДП «Рівненський облавтодор» не забезпечено виконання вимог, направлених листом від 29.10.2010 р. №17-05-17/6660 щодо усунення виявлених ревізією порушень на загальну суму 1017835,02 грн., а саме:

- у п. 2 вимог , відобразити філією «Дубенський райавтодор» дебіторську заборгованість за виконані роботи по навантаженню відходів цукрового заводу пневмоколісним навантажувачем По розрахунках з Семидубською сільською радою на суму 960,0 грн. та провести претензійно - позовну роботу щодо оплати коштів за виконані роботи;

- п. З вимог здійснити перерахунок вартості виконаних робіт, провести взаємозвірки з контрагентом за договором та відобразити кредиторську заборгованість перед Службою автомобільних доріг у Рівненській області на вартість завищення виконаних робіт з поточного ремонту автомобільної дороги автодороги «Доманове - Ковель - Чернівці - Тереблене км 214+000 - 215+500, 223+950 - 224+300» та відшкодувати збитки в сумі 411922,00 грн., шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;

- п. 4 здійснити перерахунок вартості виконаних робіт, провести взаємозвірки з контрагентом за договором та відобразити кредиторську заборгованість перед Службою автомобільних у Рівненській області на вартість завищення виконаних робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення та відшкодувати філією «Рівненська ДЕД» збитки в сумі 206756,00 грн. шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;

у п. 5 вимог відшкодувати структурними підрозділами ДП «Рівненський облавтодор збитки в сумі 109313,91 грн. шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області коштів в сумі 101014,71 грн., управлінню будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації коштів в сумі 8299,20 грн. або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг, зокрема: - філія «Колоденська ДЕД» - відшкодувати вартість виконаних робіт, а саме, завищений розмір заробітної плати та відрахувань до державних цільових фондів на суму 40238,46 грн.;

- філія „Зарічненський райавтодор" - відшкодувати завищену вартість в сумі 794,75 грн. внаслідок заниження зворотних сум;

- філія «Володимирецький райавтодор» - відшкодувати завищений розмір заробітної плати та відрахувань до державних цільових фондів на суму 44358,91 грн.;

- філія «Сарненський райавтодор» - завищений розмір заробітної плати та відрахувань до державних цільових фондів на суму 24716,54 грн.

- п. 6 вимог здійснити перерахунок вартості виконаних робіт, провести взаємозвірки з контрагентом за договором та відобразити кредиторську заборгованість перед Службою автомобільних у Рівненській області на вартість витрат з експлуатаційного утримання автодороги «Київ -Ковель-Ягодин на ділянках km 245+260 - км 255+000, км 255+000 - км 263 +000, км 277+00» та відшкодувати збитки в сумі 115419,00 грн. шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг.

- п. 8 здійснити перерахунок вартості виконаних робіт, провести взаємозвірки з контрагентом за договором та відобразити кредиторську заборгованість перед Службою автомобільних у Рівненській області на вартість завищення виконаних робіт з експлуатаційного утримання автодоріг державного значення та відшкодувати збитки в сумі 39516,00 грн. шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг.

- у п. 9 вимог відшкодувати структурними підрозділами ДП «Рівненський облавтодор» збитки в сумі 35284,31 грн. шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області та іншим замовникам коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг, зокрема:

філія «Сарненська ДЕД» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 2900,00 гривень.

філія «Сарненський райавтодор» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 13683,41 гривень.

філія «Рокитнівський райавтодор» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 3982,78 гривень.

філія «Радивилівський райавтодор» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 4660,00 гривень.

філія «Здолбунівський райавтодор» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 668,09 гривень.

філія «Дубровицький райавтодор» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 811,07 гривень.

філія «Дубенський райавтодор» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 6526,80 гривень.

філія «Володимирецький райавтодор» - відшкодувати вартість виконаних робіт на суму 2052,16 гривень.

- у п. 10 вимог відшкодувати філіями ДП «Рівненський облавтодор» збитки в сумі 27481,97 грн. шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг філія «Лубенська ДЕД» на суму 27481,97 грн.

- у п. 17 вимог відобразити дебіторську заборгованість за виконання робіт влаштування дитячого майданчика по розрахунках з Управлінням житлово- комунального господарства м. Рівне на суму 1119,95 грн. та з реконструкції автодороги Київ - Чоп по розрахунках з ТзОВ «Костопільська будівельна компанія»на суму 803,13 грн., провести претензійно-позовну роботу .з контрагентами щодо відшкодування коштів, в іншому випадку стягнути з осіб, винних у недоотриманні доходів, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду по справі №2a-5641 /10/1770 від 23.05.2011 року залишеною без змін Житомирським апеляційним адміністративним судом визнано протиправною та скасовано вимогу Контрольно - ревізійного управління в Рівненській області № 17-05- 7/6660 від 29.10.2010 року в частині п.п. З, 6, 9 вимоги - повністю та визнано протиправною та скасовано вимогу Контрольно - ревізійного управління в Рівненській області №17-05-17/6660 від 29.10. 2010 року частково в частині п. 5 завищення розміру заробітної плати та відрахувань до державних цільових фондів на суму 109313, 91 грн.

10.12.2012 р. позивачем було подано заяву про зменшення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача забезпечення виконання вимог, направлених листом від 29.10.2010 р. №17-05-17/6660, а саме п.п. 2, 3, 5, 6, 8, 9 та 17 вимоги. Також позивачем 10.12.2012 р. було подано заяву про збільшення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача забезпечити виконання вимог, направлених листом від 29.10.2010 р. №17-05-17/6660, а саме п.7 щодо того, щоб відшкодувати філією «Сарненська ДЕД» збитки в :умі 68464,00 грн. шляхом повернення коштів державному бюджету. Просить позов задовольнити повністю.

Відповідач – ДП «Рівненський облавтодор» заявлений позов не визнав, подав письмові заперечення №6/1997 від 07.12.2012 р. Вважає, заявлений позов необґрунтованим, оскільки ДП «Рівненський облавтодор» було подано позовну заяву до Рівненського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасуванням вимоги Контрольно – ревізійного управління в Рівненській області № 17-05-17/6660 від 29.10.2010 року.

Правомірність підстав відповідача щодо відсутності порушення по виплачених коштів замовником за рахунок витрат на експлуатаційне утримання доріг на утримання та експлуатацію комплексу дорожнього сервісу підтверджено листом Державного агенства автомобільних доріг (Укравтодор) №1801/3/6.3-20 від 10.08.2012 р. Відповідач вважає необґрунтованими висновки відповідача про збитки завдані дочірнім підприємством. Вимогу відповідача «Про усунення виявлених ревізією порушень щодо відшкодування ДП «Рівненський облавтодор» збитків в розмірі 1 010 040, грн. 19 коп. не визнає і вважає такою, що не ґрунтується на вимогах чинного законодавства України. Просить у задоволенні позову відмовити повністю.

На підставі частини 1 статті 55 КАС України суд, за клопотанням позивача, допустив заміну первинного позивача – Контрольно-ревізійне управління у Рівненській області на належного – Державну фінансову інспекцію у Рівненській області (далі ДФІ у Рівненській області).

Представник позивача в судове засідання не прибув, 11.03.2013 р. подав клопотання, в якому зазначає, що він позовні вимоги, заявлені в адміністративному позові, підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Судом не визнавалася обов’язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

На підставі ч. 1 ст. 72 КАС України, суд враховує обставини, встановлені рішенням Рівненського окружного адміністративного суду у справі №2а-5641/10/1770 від 23.05.2011 р.

Відповідно до ч.3 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 р. №499/2011 ДФІ України здійснює здійснює державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів.

Відповідно до ч.7 даного Положення Державна фінансова інспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах або міжрайонні, об'єднані в районах та містах територіальні органи, головних інспекторів у районах та містах.

Зокрема, судом встановлено, що відповідач – ДП «Рівненський облавтодор» створене відповідно до наказу Державної служби автомобільних доріг України від 09.04.2002 № 156 на власності відкритого акціонерного товариства „Державна акціонерна компанія „Автомобільні дороги України", а тому відповідно до законодавства України підконтрольною органам Державної фінансової інспекції у Рівненській області установою.

Підприємство засноване з метою забезпечення економічних інтересів держави, задоволення потреб держави, населення та оборони країни в удосконаленні і розвитку автомобільних доріг загального користування, розширення можливостей виробничого та соціального розвитку підприємств дорожнього господарства, підвищення ефективності використання матеріальних, фінансових та інших ресурсів на основі спільної діяльності, розподілу праці і кооперації. ДП „Рівненський облавтодор" має наступні структурні підрозділи - філії:

"Березнівський райавтодор", "Володимирецький райавтодор", Гощанський райавтодор", "Демидівський райавтодор", "Дубенський райавтодор» "Дубенська ДЕД", "Дубровицький райавтодор", "Зарічненський зайавтодор", "Здолбунівський райавтодор", "Колоденська ДЕД", "Корецький райавтодор', «Костопільський райавтодор», "Млинівський райавтодор", "Острозький райавтодор", "Радивилівський райавтодор", "Рокитнівський райавтодор", "Рівненський райавтодор", "Рівненська ДЕД" «Доркомплект», "Сарненський райавтодор", "Сарненська ДЕД".

ДФІ у Рівненській області відповідно до Плану контрольно-ревізійної роботи ДФІ у Рівненській області проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності ДП «Рівненський облавтодор» та структурних підрозділів за період з 01.10.2008 по 30.06.2010.

За результатами проведеного контрольного заходу складено акт ревізії від 16.09.2011 № 17-05-06/83.

В ході ревізії встановлено, що протягом періоду з 01.10.2008 по 30.06.2010 філією Рівненська ДЕД для Служби автомобільних доріг в Рівненській області за рахунок витрат на експлуатаційне утримання доріг виконано робіт:

- по охороні незавершеного будівництва - комплексу дорожнього сервісу, що розміщений за адресою м. Рівне вул. Київська, 108 в сумі 105120 грн. за період з 01.12.2008 по 30.11.2009,

- по проведенню чергувань вказаного сервісу в сумі 101636 грн., за період з 01.12.2009 по 30.06.2010.

Вищезазначений об'єкт незавершеного будівництва обліковується в бухгалтерському обліку Служби автодоріг у Рівненській області, що підтверджено зустрічною звіркою, яка проведена в Служби автодоріг у Рівненській області ДФІ в Рівненській області.

Виконання вказаних робіт проводилось філією Рівненська ДЕД на підставі договору про надання послуг, який укладено між даною філією (Зберігач) та Службою автомобільних доріг в Рівненській й області (Поклажодавець) 01.12. 2008 р.

У відповідності до умов вказаного договору, Зберігач зобов’язується проводити експлуатаційне утримання незавершеного будівництва –комплексу дорожнього сервісу та його збереження. Поклажодавець зобов’язаний відшкодувати Зберігачеві фактичні витрати, понесені ним на збереження і утримання майна та експлуатаційне утримання даного комплексу.

Послуги по охороні комплексу дорожнього сервісу, що розміщений за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 108, протягом періоду з 01.12. 2008 р. по 03.11. 2009 р. надавались для філії Рівненська ДЕД ТзОВ “Мікос” на умовах субпідряду, на підстав договору про проведення робіт з охорони приміщення та майна, який укладено між філією та вказаним товариством 01.12. 2008 р.

У відповідності до умов вказаного договору, замовник –філія Рівненська ДЕД доручає, а Виконавець ТзОВ “Мікос” бере на себе зобов’язання по проведенню робіт з охорони об’єктів замовника та усього майна, що знаходиться в ньому. Вартість робіт по договору становите 105120,0 гривень.

ТзОВ “Мікос” згідно наданих актів виконано для даної філії робіт з охорони комплексу дорожнього сервісу на загальну суму 105120,0 грн., в т.ч. за грудень 2008 року 8760,0 грн., за січень-листопад 2009 року – 96360,0 грн.

Протягом періоду з 01.12. 2009 р. по 30.06. 2010 р. витрати по охороні вказаного комплексу дорожнього сервісу понесені безпосередньо філією “Рівненська ДЕД”.

З метою виконання умов укладеного договору між даною філією та Службою автомобільних доріг в Рівненській області від 01.12. 2008 р. в штат філії введено 4 одиниці сторожів.

В актах виконаних робіт форми КБ-2в, які оформляються та виставляються до оплати для Служби автомобільних доріг у Рівненській області, вказуються витрати з оплати праці і нарахувань на неї та витрати по відшкодуванню спожитої електроенергії.

Всього за період з 01.12. 2009 р. по 30.06. 2010 р. філією для Служби виставлено до оплати, як витрати з експлуатаційного утримання доріг, чергування під час зимового та літнього утримання доріг на загальну суму 101640,0 грн., в т.ч. за грудень 2009 року 13720,0 грн., за І півріччя 2010 року 87920,0 гривень.

Вказані суми виконаних робіт при розрахунках зі Службою автомобільних доріг у Рівненській області, відображені в актах виконаних робіт форми КБ-2в як витрати, понесені на експлуатаційне утримання доріг - охорону в повній сумі.

Загальна сума витрат, включених до актів форми КБ-2в, по експлуатаційному утриманню доріг –охороні, становить 206756,0 грн. (з ПДВ), в т.ч. 2008 рік – 8756,0 грн., 2009 рік – 110080,0 грн., І півріччя 2010 року - 87920,0 гривень. Внаслідок оплати завищеної вартості робіт Службі автодоріг в Рівненській області завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 206756,00 гривень.

Пунктом 4 оскаржуваної вимоги підприємство позивача зобов’язано відшкодувати збитки в сумі 206756,00 грн. шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг.

Відповідно до ВБН Г.1-218-530:2006 послуги з охорони об’єктів не віднесено до переліку робіт, які повинні виконуватись при експлуатаційному утриманні автомобільних доріг загального користування.

Посилання відповідача на норми Цивільного кодексу України, як на підставу включення до актів форми КБ-2в позиції по чергуванню працівників по КДС та охороні по даному об’єкту відхиляються судом, оскільки, як зазначено вище, послуги з охорони об’єктів не віднесено до переліку робіт, які повинні виконуватись при експлуатаційному утриманні автомобільних доріг загального користування.

Твердження відповідача, що відповідно до класифікації робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування п. 2.4 ВБН Г.1.218-530:2006 передбачено, що роботи з технічного нагляду включають:

- чергування та патрулювання;

- проведення поточних, періодичних оглядів та наглядів, відхиляється судом, оскільки даний пункт ВБН Г.1.218-530:2006 стосується утримання автомобільних доріг загального користування, а не експлуатаційного утримання незавершеного будівництва –комплексу дорожнього сервісу.

Виходячи з наведеного позовна вимога ДФІ у Рівненській області до ДП «Рівненський облавтодор» про здійснення перерахунку вартості виконаних робіт, проведення взаємозвірки з контрагентом за договором та відображення кредиторської заборгованості перед Службою автомобільних доріг у Рівненській області на вартість завищення виконаних робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення та відшкодування філією «Рівненська ДЕД» збитки в сумі 206756,00 шляхом повернення Службі автодоріг у Рівненській област коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

На думку суду, підлягає до задоволення п.7 вимоги позивача, щодо відшкодування філією «Сарненська ДЕД» збитки в сумі 68 464,00 грн. шляхом повернення коштів до державного бюджету.

Судом встановлено, що пунктом 2.1.1 ДБН Д.1.1-1-2000 визначено, що об’єктом будівництва є кожна відокремлена будівля або споруда …

Отже, допоміжне приміщення не відноситься до даного об’єкту будівництва.

Крім того, склад протиожеледних матеріалів філії “Сарненська ДЕД” був прийнятий в експлуатацію 29.12. 2008 року без недоробок та дефектів. Тому твердження відповідача, щодо змін до кошторисної документації та освоєння вищезазначених коштів на будівництво складу протиожеледних матеріалів філії “Сарненська ДЕД” є безпідставним та відхиляється судом.

Враховуючи вищенаведене, кошти в сумі 68 464,00 грн. використані на оплату робіт, виконання яких не передбачено р. ІІІ, пп.1-4 р. ІV “Державної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2007-2011 роки”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 710 від 03.08. 2005 року.

Судом також встановлено, що ревізією визначення вартості та обсягів виконаних робіт встановлено, що філією "Дубенська ДЕД" включено в вартість виконаних робіт улаштування вирівнюючого шару із асфальтобетону автогрейдером товщиною 4 см в кількості 2 913 м2, яке філією "Дубенська ДЕД" фактично не виконувалось, а улаштування асфальтобетонного покриття товщиною 6 см, фактично виконано товщиною 4 см.

Виконання робіт по влаштуванню вирівнюючого шару із асфальтобетону товщ. 4 см не підтверджено актами на приховані роботи та протоколами випробувальної лабораторії № 62, 63.

Вищезазначене призвело також, до зайвого включення в акти виконаних робіт вартості приготування 285,08 тн асфальтобетону та його перевезення самоскидами Краз в кількості 285,08 тн.

Проведеним розрахунком . визначено, що філією "Дубенська ДЕД" , завищено вартість виконаних робіт на загальну суму 211 214,00 грн, чим порушено п. 3.3.10,1 ДБН Д.1.1-1-2000.

Внаслідок оплати завищеної вартості виконаних робіт завдано Службі автомобільних доріг у Рівненській області матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 211214,00 гривень.

Таким чином, ревізією встановлено ведення бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку, і саме: внесення недостовірних даних в акти форми КБ-2в по об'єкту "Поточний ремонт автомобільної дороги автодороги "Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече км 214+000 - 215+500", що призвело до зайвого отримання коштів за виконані роботи на суму 211 214,00 грн., чим порушено вимоги ч. 1 ст. З, ч. 8 ст. 9, ч. 1 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-XIV, із змінами, та п.3.3.10.1 ДБНД. 1.1-1-2000.

Операцію з прийняття завищеної вартості виконаних будівельно-монтажних робіт філією "Дубенська ДЕД" в бухгалтерському I обліку відображено за дебетом рахунку 631 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» кредитом рахунку 703 «Дохід від реалізації робіт та послуг» за 2009 та завищення дебіторської заборгованості розрахунками з замовником робіт у рядку 160, 161 форми „Баланс" за 2009 рік на суму 211214,0 гривень. Тим самим, порушено ч. ст. З, ч. 8 ст. 9, ч. 1 ст. 9 3акону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996.

Відповідно до п. 3.2.5.3 ДБН Д.1.1-1-2000 якщо для виконання будівельно-монтажних робіт підрядник планує виготовлення власними силами окремих будівельних матеріалів, виробів і конструкцій на допоміжних та другорядних виробництвах, що є в його структурі, ціна по таких матеріальних ресурсах приймається за відповідною калькуляцією, затвердженою підрядною організацією у встановленому порядку (за виробничою собівартістю).

Пунктом 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 передбачено, що вартість прямих витрат при взаєморозрахунках за обсяги виконаних робіт визначається на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та уточнених цін ресурсів, передбачених в договірній ціні.

З урахуванням вищевикладеного, в актах виконаних робіт, замовником виконання яких був ДП “Рівненський облавтодор”, в порушення п. 3.2.5.3, п. 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 завищено вартість асфальтобетону на суму на 27481,97 гривень. Внаслідок допущеного порушення Службі автомобільних доріг у Рівненській області завдано матеріальну шкоду (збитки) на суму 27481,97 гривень.

Таким чином, вимога позивача, щодо повернення Службі автомобільних доріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг філією «Дубенська ДЕД» на суму 27481,97 грн. є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Відповідач не надав суду достатніх доказів в обґрунтування неправомірності рішення ДФІ у Рівненській області № 17-05- 7/6660 від 29.10.2010 р.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Дочірнє підприємство "Рівненський облавтодор" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (вул. Остафова, 7, м. Рівне, 33028, код ЄДРПОУ 31994540) забезпечити виконання вимог направлених листом від 29.10.2010 р. №17-05-17/6660 щодо усунення виявлених ревізією порушень на загальну суму 275220,00 грн., а саме:

- п.4 здійснити перерахунок вартості виконаних робіт, провести взаємозвірки з контрагентом за договором та відобразити кредиторську заборгованість перед Службою автомобільних доріг у Рівненській області на вартість завищення виконаних робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного значення та відшкодувати філією "Рівненська ДЕД" збитки в сумі 206756,00 грн. шляхом поверненя Службі автомобільних доріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг;

- п.7 щодо того, щоб відшкодувати філією "Сарненська ДЕД" збитки в сумі 684654,00 грн. шляхом повернення коштів до державного бюджету.

- п.10 щодо того, щоб відшкодувати філіям ДП "Рівненський облавтодор" збитки в сумі 27481,97 грн. шляхом повернення Службі автомобільних доріг у Рівненській області коштів або виконання відповідного обсягу робіт чи надання послуг філія "Дубенська ДЕД" на суму 27481,00 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Жуковська Л.А.