ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Гришковець А.Л.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
УХВАЛА
іменем України
"14" березня 2013 р. Справа № 0617/2а-7827/11
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Хаюка С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м.Києві держадміністрації на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "31" серпня 2011 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м.Києві держадміністрації, Державної екологічної інспекції в Київській області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 31.08.2011р. позов задоволено частково.
Зобов"язано Державну екологічну інспекцію в Київській області провести донарахування відповідачу доплати до заробітної плати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення, у відповідності до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розрахунку трьох мінімальних заробітних плат, розмір яких визначається Законами України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" за період з 01.09.2010р. по 28.02.2011р., щомісячно пропорційно відпрацьованому часу та подати документи по донарахуванню до управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м.Києві держадміністрації.
Не погоджуючись з вищезазначеною постановою, Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м.Києві держадміністрації подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити.
Державна екологічна інспекція в Київській області апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції від 31.08.2011р. не подавала.
Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Як видно із матеріалів справи позивач працює в Державній екологічній інспекції в Київській області на посаді провідного спеціаліста відділу екологічного контролю та радіаційної безпеки на митній території Київської області ПЕК "Вільча", яке знаходиться в смт.Вільче, Поліського району та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №106 від 23.07.1991 року віднесено до зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата в таких розмірах:
- у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати;
- у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати;
- у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.
У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру виплат застосуванню підлягає саме ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року за № 836, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.
Відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005 року, розпорядниками коштів є управління праці та соціального захисту населення, але соціальні виплати проводяться за місцем основної роботи, відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою затвердженою Мінпраці. Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки та подає органам Державного казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що проводяться в установленому законодавством порядку. Тому Головне управління юстиції у Житомирській області є належним відповідачем в частині проведення перерахунку позивачу доплати до заробітної плати та подання відповідних відомостей для подальшого перерахунку до уповноваженого органу.
У зв'язку з викладеним, підстави для скасування постанови суду першої інстанції, яка постановлена із додержанням норм матеріального та процесуального права, відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м.Києві держадміністрації залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "31" серпня 2011 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Б.С. Моніч
судді: І.Ф.Бондарчук С.М.Хаюк
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 с.Гладковичі,Овруцький район, Житомирська область,11115
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м.Києві держадміністрації вул.Ломоносова, 5/3,м.Київ,03040 Державна екологічна інспекція в Київській області вул.Бульвар Івана Лепсе,4,м.Київ,Південна Частина Києва, Київ,03680