Постанова № 29976207, 18.03.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2013
Номер справи
813/1459/13-а
Номер документу
29976207
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2013 року м. Львів № 813/1459/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Турківському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки та по сплаті єдиного внеску та фінансової санкції,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Турківському районі Львівської області звернулося до суду із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску в сумі 3683,77 грн. та фінансової санкції в сумі 170 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Оскільки свого обов'язку відповідач не виконав, управління ПФУ звернулось з даним позовом до суду.

На підставі п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України суд постановив ухвалу від 26 лютого 2013 року про відкриття скороченого провадження у справі. Копію ухвали відповідач отримав 05.03.2013 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Заперечень проти позову чи клопотань процесуального характеру від відповідача станом на 18.03.2013 року до суду не надходило. На підставі ч. 4, 5 ст. 183-2 КАС України суд розглянув справу одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження суд встановив наступне:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відповідно до вимог ст. ст. 4, 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч. 7, 8, 11 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, зазначені в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.

Згідно з п. 3.2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Пенсійного фонду України № 22-2 від 08.10.2010 року (у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе і за членів сім'ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю (…) самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік.

Відповідно до підп. 4.5.2. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою ПФУ від 27.09.2010 року № 21-5 (у редакції. чинній на час виникнення спірних правовідносин) платники, визначені підпунктом 2.1.3 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, за себе та членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 13 та п. 6 ч. 1 ст. 14 Закону України № 2464, управління ПФУ здійснюють контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону та вправі стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Відповідно до ч. 4. ст. 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Листом від 10.08.2012 року за № 515/170 ДПІ у Турківському районі Львівської області повідомила управлінню ПФУ про ще, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 з 01.02.2011 року по 31.12.2011 року перебував на загальній системі оподаткування і та отримав дохід за наслідками господарської діяльності в 2011 рік, що підтверджується поданою ДПІ декларацією про майновий стан і доходи.

ФОП ОСОБА_1 наведених вище вимог законодавства щодо подання звітності та нарахування єдиного внеску не виконав, про що складено акт № 4 від 14.08.2012 року, який також було надіслано і відповідачу.

За наслідками перевірки на підставі висновків акта № 4 від 14.08.2012р. орган ПФУ в порядку ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» надіслав платнику вимогу № Ф-279 від 28.08.2012 року про сплату недоїмки в сумі 3683,77 грн.

ФОП ОСОБА_1 акт перевірки та вимогу отримав, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення йому відправлення, супровідним листом. Зі змісту позову вбачається, що відповідач вимогу № Ф-279 від 28.08.2012р. у встановленому законом порядку не оскаржував, відтак визначена за наслідками перевірки сума 3683,77 грн. набула статусу узгодженої недоїмки та підлягає до сплати.

Крім того, за неподання звітності щодо суми нарахованого єдиного внеску начальник управління ПФУ, на підставі п. 4 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийняв рішення № 465 від 24.10.2012 року, відповідно до якого на ФОП ОСОБА_1. накладено штраф в сумі 170 грн. Зазначене рішення відповідач також отримав, що поштовим повідомленням, і не оскаржував.

Отже, на підставі долучених до справи доказів вбачається, що станом на дату розгляду справи узгоджена сума боргу відповідача зі сплати єдиного внеску за 2011 рік становить 3853,77 грн., у т.ч. 170 грн. штрафних санкцій за неподання звітності, і доказів сплати цієї заборгованості немає.

Суд зазначає, що предметом доказування у даній адміністративній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення недоїмки у судовому порядку: 1) наявність узгодженої вимоги про сплату недоїмки, рішення про накладення штрафних (фінансових) санкцій тощо; 2) факт набрання згаданими рішеннями чинності (не оскарження в судовому чи адміністративному порядку у встановлені законом строки); 3) встановлення факту сплати заборгованості у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо. При цьому питання правомірності визначення відповідачу недоїмки чи застосування до нього штрафу не входить до предмету доказування, оскільки правомірність вимоги чи рішення ПФУ не є предметом спору в справі про стягнення коштів. Отже, суд у межах розгляду даної адміністративної справи не здійснює правовий аналіз рішень ПФУ, на підставі яких заявлено даний позов; якщо ФОП ОСОБА_1 вважає такі рішення протиправними, то він не позбавлений права оскаржити такі у встановленому законом порядку.

За встановлених обставин позовні вимоги управління Пенсійного фонду України у Турківському районі Львівської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи доказами і підлягають до задоволення.

З урахуванням положень статті 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 71, 94, 183-2, 256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код: НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України у Турківському районі Львівської області (м. Турка, вул. С. Стрільців, 23; ідентифікаційний код: 22417410) заборгованість по сплаті єдиного внеску в сумі 3853 (три тисячі вісімсот п'ятдесят три) гривні 77 копійок.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Москаль Р.М.