Ухвала суду № 29960237, 14.03.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2013
Номер справи
1570/7535/2012
Номер документу
29960237
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2013 р.Справа № 1570/7535/2012

Категорія: 8.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Самойлюк Г. П.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді -Яковлева Ю.В.судді -Запорожана Д.В.судді -Жука С.І.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 22 січня 2013 року по адміністративній справі за позовом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України до приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 гривень,

встановила:

Позивач Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України 10.12.2012 року звернувся з позовом до приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод», в якому позивач просив стягнути фінансові санкції у розмірі 1700,00 гривень. В обґрунтування позову позивач зазначив, що в порушення вимог ч. 3 ст. 16 Закону „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, ПрАТ „Кілійський виноробний завод", маючи діючу ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, не подало Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою № 2-РС за серпень 2012 року, що підтверджується витягом журналу реєстрації вхідної кореспонденції за 2012 року надісланого листом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Одеській області від 18.09.2012 року за №1809/8/21-0212, в зв'язку з чим, на підставі статті 17 цього Закону рішенням №000310 від 17.10.2012 року до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 гривень.

Представник позивача у судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, зазначивши, що відповідачем відповідно ч. 3 ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Наказу ДПА України № 449 від 13.10.2005 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2005 року за N 1311/11591 «Про затвердження форм (зокрема форми № 2-РС) звітів щодо обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення», який є спеціальним правовим актом, що безпосередньо регулює та визначає порядок надання звітності у дійсних правовідносинах, надано до Ізмаїльської об'єднаної ДПІ Одеської області (Кілійське відділення) відповідну звітність про обсяги виробництва та реалізацію алкогольних напоїв за серпень 2012 року за формою № 2-РС, що підтверджується відміткою ДПІ на зазначеній звітності про прийняття та реєстрацію вказаного звіту 06.09.2012 року.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 22 січня 2013 року адміністративний позов Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України до приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 гривень було задоволено повністю.

Стягнуто з приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» (код ЄДРПОУ 32288493, місцезнаходження: 65007, Одеська обл., м. Одеса, вул. Водопровідна,22) фінансові санкції у вигляді штрафу по рішенню №000310 від 17.10.2012 року у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот гривень) гривень до Державного бюджету: код платежу 21081100, р\р 31112106700234, банк ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач УДКСУ у Кілійському районі, код отримувача 37905000.

В апеляційній скарзі ПАТ „Кілійський виноробний завод", з посиланням на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, ставить питання щодо скасування оскаржуваної постанови та прийняття нової про відмову в задоволенні позову.

Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом 1-ї інстанції встановлено, що 30.12.2004 року включено відомості про юридичну особу приватне акціонерне товариство «Кілійський виноробний завод» до ЄДР за № 15561200000004221. Відповідач знаходиться на обліку в Ізмаїльській ОДПІ (Кілійське відділення) з 20.12.2002 року за №78 (а.с.10).

Відповідач має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (виноробна продукція) терміном дії з 22 квітня 2008 року по 22 квітня 2013 року (а.с.9).

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України листом від 18.09.2012 року за №1809/8/21-0212 повідомило Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України про неподання звіту за серпень 2012 року за формою 2-РС суб'єктами господарювання Одеської області, в т.ч. ПАТ «Кілійський виноробний завод», в підтвердження чого надало витяг з журналу реєстрації вхідної кореспонденції 21-016 за 2012 рік (а.с.11-18).

17.10.2012 року Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №000310, яким за порушення ст.16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за неподання звіту відповідно до ст. 17 зазначеного Закону застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 гривень (а.с.7). Зазначене рішення надіслано відповідачу листом від 18.10.2012 року за №6118/21-3017 (а.с.6-7).

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 1 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 1289 від 13.10.2011 визначено, що Департамент діє як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової служби України і реалізує державну політику у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійснює міжгалузеву координацію у даній сфері. Згідно п.п.6.5, 6.12.,6.15 п.6 Положення, Департамент, серед іншого, здійснює ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва та оптової торгівлі спиртом, виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, призупинення дії та анулювання виданих ліцензій у випадках, передбачених законодавством; забезпечує узагальнення та аналіз звітних даних суб'єктів господарювання, інформації, одержаної від центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств усіх форм власності, установ та організацій щодо виробництва, імпорту, експорту, зберігання та реалізації спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; застосовує у випадках, передбачених законодавством, фінансові санкції до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; звертається до суду з позовами, в тому числі про стягнення із суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за-порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України. Дія цього Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, виробництво і торгівлю пивом, крім випадків, передбачених цим Законом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Згідно ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строк.

Наказом Державної податкової адміністрації України №449 від 13.10.2005 року «Про затвердження форм звітів щодо обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення» затверджено Форми звітів 1-РС, 2-РС та 3-РС щодо обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення.

Згідно зазначеного Наказу суб'єкти господарювання усіх форм власності, які виробляють та реалізують алкогольні напої, - подають звіт до органу державної податкової служби за місцем реєстрації.

Колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції вірно не прийняв до уваги твердження представника відповідача стосовно того, що відповідачем не порушено ст. 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", оскільки відповідно Наказу ДПА України №449 від 13.10.2005 року, який є спеціальним актом, 06.09.2012 року надано звітність про обсяги виробництва та реалізацію алкогольних напоїв за серпень 2012 року за формою № 2-РС до Ізмаїльської ОДПІ Одеської області (Кілійське відділення), що підтверджується відміткою вказаної ДПІ на зазначеній звітності про прийняття та реєстрацію вказаного звіту, з огляду на наступне.

Також судом 1-ї інстанції правильно встановлено, що ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (виноробна продукція) відповідачу надано Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України.

Відповідно ч. 3 ст. 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Згідно ч. 6 ст. 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" всі інші закони та нормативно-правові акти, які стосуються виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Враховуючи зазначене, суд 1-ї інстанції обґрунтовано визнав, що відповідач згідно ч. 3 ст. 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" повинен надавати звітність за формою № 2-РС до органу, який видав ліцензію, а саме Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України.

Як вбачається з витягу журналу реєстрації вхідної кореспонденції за 2012 року, надісланого листом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області від 18.09.2012 року №1809/8/21-0212, відповідач не подав Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за формою № 2-РС за серпень 2012 року. В судовому засіданні представник відповідача не заперечував щодо наведеного.

Згідно ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, серед іншого: у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 1700 гривень.

Керівником Департаменту, за результатами неподання звіту, до ПАТ „Кілійський виноробний завод» за порушення ст. 16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" на підставі статті 17 цього Закону рішенням №000310 від 17.10.2012 року застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1 700,00 гривень.

Згідно ч.ч.3-5 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Судом 1-ї інстанції вірно встановлено, що вищезазначене рішення позивача №000310 від 17.10.2012 року відповідачем оскаржено не було.

З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив оскаржену постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування або зміни вказаної постанови колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги суттєвими не являються та висновків суду 1-ї інстанції не спростовують.

Керуючись ч. 1 ст. 195, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200 та п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційну скаргу приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» - залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 22 січня 2013 року по адміністративній справі за позовом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України до приватного акціонерного товариства «Кілійський виноробний завод» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 гривень - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5-ть днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до положень діючого законодавства до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:/підпис/Ю.В. ЯковлевСуддя:/підпис/Д.В. Запорожан Суддя:/підпис/С.І. Жук