Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 березня 2013 р. справа № 2a-1870/9560/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
суддів - Воловика С.В., Гелети С.М.
за участю секретаря судового засідання - Мамонтової К.В.
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Коваленко О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2a-1870/9560/12
за позовом ОСОБА_3
до управління праці та соціального захисту Кролевецької районної державної адміністрації, комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, Сумської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту Кролевецької районної державної адміністрації, комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, Сумської обласної державної адміністрації про визнання протиправним рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2; визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області по вилученню посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992 року, припиненню надання пільг і компенсацій, та повідомленню про це керівництва підприємств та організацій, що надають послуги, та органів Пенсійного фонду України; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області внести до Сумської обласної державної адміністрації подання для видачі ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992р.; зобов'язання Сумської обласної державної адміністрації видати ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992р.; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області відкликати повідомлення керівництву підприємств та організацій, що надають послуги, та органу Пенсійного фонду України про припинення надання пільг і компенсацій ОСОБА_3 Свої вимоги мотивує тим, що його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі 960 відділу військової торгівлі Міністерства оборони СРСР у період з 27 листопада 1986 року по 06 січня 1987 року підтверджується: військовим квитком НОМЕР_3; карткою обліку доз радіоактивного опромінення; архівною довідкою галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 05.01.2012 № 60451; подякою командира військової частини № 43187 від 27.12.1986 р. Проте комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України в супереч чинному законодавству визнала безпідставною видачу йому посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.
Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, Сумська обласна державна адміністрація, заперечуючи проти позову свою позицію обґрунтовують тим, що за результатами розгляду комісією справи позивача, на підставі представлених документів, було визнано безпідставною видачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2. Не підтверджено факт виконання робіт у зоні відчуження. Згідно довідкою ГДА МОУ від 05.01.12 № 60451 брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі 960 ОВТ (с. Оране) виїзди в зону та доза опромінення не відображені. В той же час Кролевецьке державне лісомисливське підприємство надає довідку від 04.11.92 виконував роботи в м. Чорнобиль, с. Терехів та Копачі. Виплачено заробітну плату в сумі 341 крб. з урахуванням коефіцієнта 3. Підтвердити виплати можливості немає, оскільки не збереглися документи. Відсутність первинних документів, які не відображено в довідці ГДА МОУ не дають можливість визначити відповідний статус. Таким чином на розгляд Комісії не було надано жодних документів передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997р. №51 про документальне підтвердження факту участі позивача на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження, що свідчить про відсутність підстав про встановлення позивачу відповідного статусу. Крім того, Сумська обласна державна адміністрація зазначає, що видача посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є дискреційними повноваженнями адміністрації, яке реалізується нею самостійно відповідно до вимог чинного законодавства. Жодних підстав для видачі такого посвідчення позивачу не вбачається.
Управління праці та соціального захисту Кролевецької районної державної адміністрації при вирішенні спору покладається на розсуд суду.
Представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник Сумської обласної державної адміністрації Коваленко О.Л. позов не визнала з підстав, викладених у письмовому запереченні.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов необхідно задовольнити частково, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 18.12.1992р. Сумською обласною державною адміністрацією ОСОБА_3 було видане посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році категорії 2 НОМЕР_4.
При зверненні позивача до Управління Пенсійного фонду України за оформленням пенсії йому було повідомлено про необхідність заміни посвідчення НОМЕР_2, оскільки в ньому допущена помилка у написанні прізвища, а саме: замість "ОСОБА_3" у посвідченні вказано "ОСОБА_3".
У зв»язку з такими обставинами ОСОБА_3 звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області із заявою про заміну посвідчення.
Управлінням праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області заява ОСОБА_3 разом з відповідними документами була направлена на розгляд комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи при Сумській обласній державній адміністрації.
При розгляді вищевказаних документів комісією ОДА у документах позивача виявлено невідповідність даних, зазначених у наданій позивачем довідці про підвищену оплату праці в зоні відчуження та даних, зазначених у архівній довідці Міноборони України. Тому Сумська обласна державна адміністрація направила документи позивача на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України (а.с.87).
Рішенням зазначеної комісії від 04.10.2012р. визнано безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.
01.11.2012р. позивач отримав лист від 31.10.2012р. №2011 від управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області у якому зазначено, що відповідно до рішення Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України протоколом № 52 від 04.10.2012 року визнано безпідставною визначення позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС другої категорії. Також у цьому листі повідомлено, що з 04.10.2012 року припинено надання позивачу пільг і компенсацій, про що повідомлено керівництво підприємств та організацій, що надають послуги, та органи Пенсійного фонду України, а посвідчення НОМЕР_4 від 18.12.1992 року, видане Сумською обласною державною адміністрацією, підлягає вилученню.
Задовольняючи позовні вимоги, суд вважає помилковими висновки комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України щодо прийняття рішення про безпідставну видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами п.п. 1, 2 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно витягу з протоколу засідання комісії №52 від 04.10.2012р., приймаючи рішення про безпідставну видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2, комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України виходила з того, що позивачем не підтверджено факт виконання робіт у зоні відчуження у 1986 - 1987 роках.
Проте, суд не може погодитись з вказаним висновком відповідача, та, надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, виходить з наступного.
Спірні питання визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вирішуються комісією при Мінпраці, до складу якої, крім спеціалістів зазначеного Міністерства включаються спеціалісти МОЗ, МНС, Мінюсту, Міноборони, Держкомгідромету та Київської облдержадміністрації за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Згідно п.п. 1.1 п.1, п.п. 5.1 п.5 Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - це постійно діючий колегіальний орган, що створюється при Міністерстві праці та соціальної політики України для розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Рішення Комісії приймаються колегіально і є обов'язковими для виконання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями щодо визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і видачі відповідного посвідчення або його вилучення як такого, що видане безпідставно.
Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997р. №51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Згідно п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. №51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" посвідчення є документом, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надає право користуватися пільгами й компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.
Відповідно до п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51 "Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі одного з таких документів:
а) посвідчення про відрядження в зону відчуження;
б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження;
в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).
Відповідно до ч.1 та ч.3 ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є періоди роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Як вбачається з матеріалів справи Державним підприємством «Кролевецьке лісомисливське господарство» у свій час - 04.11.1998р., надано довідку про те, що ОСОБА_3 за роботу в населених пунктах: м.Чернобиль, с.Терехов, с.Копачі за період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. виплачена заробітна плата в сумі 341крб. з урахуванням коефіцієнта 3 (три) (а.с.57).
Згідно військового квитка ОСОБА_3 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. та має право на відповідні пільги (а.с.8).
З довідок інспектора відділу кадрів 960 відділу військової торгівлі від 06.01.1987 р. за №20 та №21 вбачається, що ОСОБА_3 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. та має право на відповідні пільги (а.с.101, 102).
Відповідно до директиви начальника Генштабу Військових Сил України від 14.04.1993 року № ДГШ-63, особовий склад військової частини 960 військ.торг. приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 22.07.1986р. по 31.12.1990р.(а.с.29-36).
Крім того, за період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. ОСОБА_3 отримав дози радіоактивного опромінення, що підтверджується копією картки обліку доз радіоактивного опромінення (а.с.9).
На підставі зазначених документів Сумською обласною державною адміністрацією 18.12.1992 року ОСОБА_3 було видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2, НОМЕР_4 (а.с.7).
Посилання комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України на те, що довідка Державного підприємства «Кролевецьке лісомисливське господарство» від 04.11.1998р. про роботу ОСОБА_3 в населених пунктах: м.Чернобиль, с.Терехов, с.Копачі за період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. та виплату заробітної плати в сумі 341крб. з урахуванням коефіцієнта 3 (три) видана незаконно та суперечить архівній довідці Міністерства Оборони є безпідставними з огляду на таке.
Відповідачами не надано суду жодних доказів, щодо скасування зазначеної довідки або визнання її незаконною.
Вищевказана довідка не суперечить архівній довідці галузевого державного архіву Міністерства оборони України, оскільки в архівній довідці від 05.01.2012р. зазначається, що ОСОБА_3 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період з 27.11.1986р. по 06.01.1987р. Дні виїзду в зони не відображені (а.с.10).
Тобто, архівна довідка підтверджує, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Той факт, що в архівній довідці від 05.01.2012р. (через 25 років після аварії) зазначається, що дні виїзду в зони не відображені не означає, що ОСОБА_3 безпідставно був наданий статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та безпідставно було видано посвідчення.
Згідно ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Тому, проаналізувавши надані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відомості, відображені у зазначених письмових доказах, не є суперечливими з огляду на специфіку діяльності позивача.
Суд вважає, що, позивач надав усі необхідні документи на підтвердження виконання робіт у зоні відчуження, що у відповідності до ст.10 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є підставою для отримання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії.
Отже, рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 є не обґрунтованим.
Що стосується позовних вимог про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області по вилученню посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992року, припиненню надання пільг і компенсацій, та повідомленню про це керівництва підприємств та організацій, що надають послуги, та органів Пенсійного фонду України; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області внести до Сумської обласної державної адміністрації подання для видачі ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992р.; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області відкликати повідомлення керівництву підприємств та організацій, що надають послуги, та органу Пенсійного фонду України про припинення надання пільг і компенсацій ОСОБА_3, то суд вважає їх не обґрунтованими і зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За змістом п.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень.
Згідно п.8 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України позивач по адміністративній справі - це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними дій Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області по вилученню посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992 року, припиненню надання пільг і компенсацій, та повідомленню про це керівництва підприємств та організацій, що надають послуги, та органів Пенсійного фонду України, проте жодних обґрунтувань позову про неправомірність дій відповідача не зазначив.
На думку суду, вказані дії відповідача були правомірними, так як на той час відповідачем було отримано рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2.
Тому у суду відсутні підстави для зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області внести до Сумської обласної державної адміністрації подання для видачі ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992р.; зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Кролевецької районної державної адміністрації Сумської області відкликати повідомлення керівництву підприємств та організацій, що надають послуги, та органу Пенсійного фонду України про припинення надання пільг і компенсацій ОСОБА_3
В той же час, суд вважає, що позовні вимоги про зобов'язання Сумської обласної державної адміністрації видати ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_2 від 18.12.1992р. необхідно задовольнити частково, з огляду на таке.
Видача посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є дискреційним повноваженням обласної державної адміністрації, яке реалізується нею самостійно у відповідності до вимог чинного законодавства.
Проте, враховуючи протиправність рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України про визнання безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, суд вважає за необхідне зобов'язати Сумську обласну державну адміністрацію розглянути питання щодо видачі ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_4 від 18.12.1992 року.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України, як суб»єкт владних повноважень, не довела правомірності свого рішення №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.
Таким чином, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України, оформлене протоколом №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2, та зобов'язати Сумську обласну державну адміністрацію розглянути питання щодо видачі ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_4 від 18.12.1992 року.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту Кролевецької районної державної адміністрації, комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України, Сумської обласної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України, оформлене протоколом №52 від 04 жовтня 2012року в частині визнання безпідставною видачу ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2.
Зобов'язати Сумську обласну державну адміністрацію (м. Суми, пл. Незалежності, 2, код ЄДРПОУ 14005581) розглянути питання щодо видачі ОСОБА_3 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 встановленого зразка, замість посвідчення НОМЕР_4 від 18.12.1992 року.
Стягнути судові витрати в розмірі 32грн. 19коп. (тридцять дві грн. 19коп.) з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 (с. Мутин Кролевецького району Сумської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя /підпис/ С.О. Бондар
судді: /підпис/ С.В. Воловик
/підпис/ С.М. Гелета
Повний текст постанови виготовлений 12 березня 2013року.
З оригіналом згідно:
Головуючий суддя С.О. Бондар