Постанова № 29893396, 28.02.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2013
Номер справи
812/1997/13-а
Номер документу
29893396
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 лютого 2013 року Справа № 812/1997/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Солоніченко О. В.

при секретарі: Балябі В.С.,

за участю

представника позивача: Бухорського К.П. (дов. № 3/9/10 від 04.01.2013 року),

представника відповідача: Шкуренко Ю.О. (дов. № 17 від 02.01.2013 року),

розглянувши у від?критому судовому засіданні с?праву за адміністративним по?зовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у загальній сумі 2255151,04 грн., -

ВСТАНОВИВ:

21 лютого 2013 року Антрацитівська об'єднана державна податкова інспекція Луганської області Державної податкової служби звернулась до суду з позовом до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у загальній сумі 2255151,04 грн., в якому зазначила, що відповідач станом на 20.02.2013 року має заборгованість з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 2039685,25 грн. та з екологічного податку у сумі 215465,79 грн. Оскільки добровільно відповідачем борг не сплачено, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Надав пояснення аналогічні викладеним у позові та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Антрацит» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради 30.04.2003 року за № 04051885Ю0010158, внесено до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в Антрацитівській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби.

Станом на 20.02.2013 року відповідач має податковий борг у загальному розмірі 2255151,04 грн., який складається з самостійно узгоджених зобов'язань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 2039685,25 грн. та з екологічного податку у сумі 215465,79 грн. та підтверджуються:

- податковим розрахунком № 9087019987 від 08.02.2013 року;

- податковим розрахунком № 9087017122 від 08.02.2013 року;

- податковою декларацією № 9087308022 від 11.02.2013 року;

- податковою декларацією № 9087301400 від 11.02.2013 року;

- податковою декларацією № 9087298836 від 11.02.2013 року;

- податковою декларацією № 9087310065 від 11.02.2013 року;

- розрахунком суми боргу.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України передбачає, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПКУ) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПКУ до прав органів Державної податкової служби України, зокрема входить звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Виходячи з вказаних вимог закону відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/36 від 05.10.2001 року та друга податкова вимога № 2/194 від 08.11.2001 року, які біли отримані 08.10.2001 року та 08.11.2001 року відповідно. Відомостей щодо оскарження податкової вимоги суду не надано.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 2255151,04 грн.

Крім того відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного у суду немає підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Представником відповідача у судовому засіданні заявлено клопотання про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Антрацит» податкового боргу у загальному розмірі 2255151,04 грн. строком на шістдесят місяців згідно з графіком розстрочення зі сплатою кожного місяця починаючи з березня 2013 року по січень 2019 року включно по 37585,85 грн. щомісячно та сплатою у лютому 2019 року 37585,89 грн.

В обґрунтування представник відповідача зазначив, що фінансове становище підприємства не дозволяє сплатити борг одним платежем. Фінансове становище ДП «Антрацит» не дозволяє в повному обсязі клонувати свої зобов'язання перед бюджетом, робітниками, постачальниками. Підприємство є планово - збитковим, яке отримує державну підтримку на собівартість. Має заборгованість перед Пенсійним фондом України у сумі 53875,0 тис.грн, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні у сумі 5339,0 тис.грн., Антрацитівським міськрайцентром зайнятості у сумі 3785,0 тис.грн. та кредиторську заборгованість перед підприємствами - контрагентами у сумі 240687 тис.грн. Згідно балансу, станом на 31.12.2013 року ДП «Антрацит» має дебіторську заборгованість у сумі 660 млн. 606 тис. грн. Підприємство веде претензійну роботу з боржниками. Таким чином, при стягненні заборгованості з ПП «Офра» ДП «Антрацит» матиме можливість погашати заборгованість. На підтвердження зазначених обставин представник відповідача надав баланс підприємства станом на 31.12.2013 року, довідку про податкову заборгованість, повідку про заборгованість перед фондами, довідку про кредиторську заборгованість, розшифровку дебіторської заборгованості.

Представники позивача у судовому засіданні проти встановлення способу та порядку виконання судового рішення шляхом його розстрочення не заперечував про що надав відповідну заяву.

Відповідно до пункту 100.2 статті 100 ПКУ платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Суд, враховуючи фінансове становище відповідача, вважає, що заява про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Антрацит» податкового боргу у загальному розмірі 2255151,04 грн. строком на шістдесят місяців згідно з графіком розстрочення зі сплатою кожного місяця починаючи з березня 2013 року по січень 2019 року включно по 37585,85 грн. щомісячно та сплатою у лютому 2019 року 37585,89 грн. підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» задовольнити повністю.

Стягнути з наявних у Державного підприємства «Антрацит» рахунків у банках податковий борг у загальному розмірі 2255151,04 грн. (два мільйона двісті п'ятдесят п'ять тисяч сто п'ятдесят одна грн. 04 коп.), в тому числі:

- суму податкового боргу з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у розмірі 2039685,25 грн. (два мільйона тридцять дев'ять тисяч шістсот вісімдесят п'ять грн. 25 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33110366700010, код платежу 13030100, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення по Рафайлівській с/раді у розмірі 27336,79 грн. (двадцять сім тисяч триста тридцять шість грн. 79 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33110362700100, код платежу 19010114, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти по Рафайлівській с/раді у розмірі 35895,53 грн. (тридцять п'ять тисяч вісімсот дев'яносто п'ять грн. 53 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33119363700100, код платежу 19010214, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально розміщених для цього місцях по Рафайлівській с/раді у розмірі 104398,38 грн. (сто чотири тисячі триста дев'яносто вісім грн. 38 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33118364700100, код платежу 19010314, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення по м. Антрацит у розмірі 11569,40 грн. (одинадцять тисяч п'ятсот шістдесят дев'ять грн. 40 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33114362700010, код платежу 19010100, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально розміщених для цього місцях по м. Антрацит у розмірі 1953,20 грн. (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят три грн. 20 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33112364700010, код платежу 19010300, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення по Кріпенській с/раді у розмірі 12854,80 грн. (двонадцять тисяч вісімсот п'ятдесят чотири грн. 80 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33119362700015, код платежу 19010127, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти по Кріпенській с/раді у розмірі 6160,15 грн. (шість тисяч сто шістдесят грн. 15 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33118363700015, код платежу 19010227, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах по Кріпенській с/раді у розмірі 3910,18 грн. (три тисячі дев'ятсот десять грн. 18 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33117364700015, код платежу 19010327, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області;

- суму податкового боргу з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення по Шатівській с/раді у розмірі 11387,36 грн. (одинадцять тисяч триста вісімдесят сім грн. 36 коп.). перерахувати до бюджету на р/р 33118362700016, код платежу 19010124, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37983403, отримувач - Антрацитівське УДКСУ Луганської області.

Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Антрацит» податкового боргу у загальному розмірі 2255151,04 грн. (два мільйона двісті п'ятдесят п'ять тисяч сто п'ятдесят одна грн. 04 коп.). строком на шістдесят місяців згідно з графіком розстрочення зі сплатою кожного місяця починаючи з березня 2013 року по січень 2019 року включно по 37585,85 грн. щомісячно та сплатою у лютому 2019 року 37585,89 грн.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі складено 05 березня 2013 року.

Суддя О.В. Солоніченко