ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2013 року (11 год. 00 хв.)Справа № 808/982/13-а м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Авдєєва М.П. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні
до Відділу освіти виконавчого комітету Василівської Державної районної адміністрації Запорізької області
про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
28.01.2013 Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні (далі - позивач) звернулось до суду із позовом до Відділу освіти виконавчого комітету Василівської Державної районної адміністрації Запорізької області (далі - відповідач), у якому позивач просить суд стягнути з відповідача штраф у розмірі 765 грн. 00 коп.
Ухвалою судді від 31.01.2013 відкрито провадження в адміністративній справі №808/982/13-а та призначено розгляд справи на 25.02.2013.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 25.02.2013 надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, проте 25.02.2013 надав до суду клопотання про визнання позову повному обсязі та просить суд розглядати справу без його участі.
Згідно із ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ст.41 КАС України суд під час розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про електроенергетику» №575/97-ВР від 16.10.1997 державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно Статуту Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» засноване на державній власності і підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000 «Про Міністерство палива та енергетики України» є юридичною особою.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 №929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» згідно Наказу Міністерства палива та енергетики України від 03.11.2006 № 422. Відповідно, Держенергонагляд у Дніпровському регіоні є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (п.1.1 Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні).
Згідно Положення про Держенергонагляд у Дніпровському регіоні структурним підрозділом останнього є Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Запорізькій області, яка діє на підставі Положення, затвердженого Головним Державним інспектором України з енергетичного нагляду 03.03.2009.
Із матеріалів справи з'ясовано, що з 01.02.2012 державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії Плахутіна П.П. у присутності начальника відділу освіти Василівської районної державної адміністрації Запорізької області Онищенко В.І. видано Припис №01/20-16-104 з переліком заходів, спрямованих на усунення порушень і строків їх виконання, який отримано особисто про що свідчить підпис відповідача який скріплений печаткою.
04.07.2012 проведено перевірку відповідача щодо виконання Припису №01/20-16-104 від 01.02.2012, проте встановлено факт його не виконання, а саме: не виконані вимоги п. п. 2-14, 17, 18, 52-57, 62-67 у результаті чого складено Акт перевірки (протокол) від 04.07.2012 №01/20-16-175.
17.07.2012 старшим Державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Запорізькій області Ткач О.М. винесено Постанову №01/20-02-081 від 18.07.2012 про накладання на Відділ освіти виконавчого комітету Василівської Державної районної адміністрації Запорізької області штраф у розмірі 765 грн. 00 коп. Постанову вручено представнику відповідача 20.07.2012, про що свідчіть повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ст.27 Закону України «Про електроенергетику» та ст.31 Закону України «Про теплопостачання» Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 затверджено Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику та у сфері теплопостачання, яке визначає порядок накладання Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та теплопостачання.
Пунктами 7, 8 Положення про порядок накладання штрафів передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії та оформлюється постановою цієї Інспекції. Відповідно до ч.5 ст.31 Закону України «Про теплопостачання» про виявлене правопорушення у сфері теплопостачання складається протокол.
За приписами абз.4 ч.5 ст.9 Закону України «Про електроенергетику», державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень нормативно-правових актів. Таке ж право закріплене і в пункті 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Згідно із п.2 ч.1 ст.31 Закону України «Про теплопостачання», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.5, 6 ст.31 Закону України «Про теплопостачання», штраф повинен бути сплачений протягом 15 днів з дня отримання постанови про його накладення, тобто в даному випадку до 04 .08.2012, а у разі не сплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Відповідачем не оскаржено постанову про накладення штрафу.
На час розгляду справи судом відповідачем доказів сплати штрафу не надано, проти позову не заперечив та визнав наявність в нього штрафу у розмірі 765 грн. 00 коп.
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, а тому позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 112, 122, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Відділу освіти виконавчого комітету Василівської Державної районної адміністрації Запорізької області (71600, Запорізька область, Василівський район, м. Василівка, вул. Чекістів 6, п/р 35419017001725 у ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 02136175) суму штрафу у розмірі 765 (сімсот шістдесят п'ять гривень) 00 коп. до Державного бюджету України на п/р 31113106700044 у банку ГУДКСУ у Запорізькій області, ЄДРПОУ 38025519, МФО 813015, одержувач - УДКСУ м. Василівка Запорізької області за кодом бюджетної класифікації 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.П. Авдєєв