ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/712/13-а
12 березня 2013 року
09год. 25хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М.
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом
Гощанська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної
податкової служби
до
Корецьке відкрите акціонерне товариство по ремонту та транспортному
обслуговуванню "Агротехсервіс"
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Гощанська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби (далі – Гощанська МДПІ) звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути кошти із Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню «Агротехсервіс» (далі – Корецьке ВАТ «Агротехсервіс»), яке має податковий борг у розмірі 18267,52 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не сплатив у встановлені законом строки узгодженого податкового зобов’язання з орендної плати з юридичних осіб, штрафних санкцій та пені.
Представник позивача в судове засідання не прибув, 05.03.2013 року подав через канцелярію суду клопотання, в якому просить суд провести розгляд справи без участі представника податкового органу.
Відповідач 12.03.2013 року подав через канцелярію суду заяву, в якій просить розгляд справи провести без його участі, позов визнає повністю.
За таких обставин, суд на підставі ст.ст. 122, 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів у письмовому провадженні.
Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об’єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до ст. 59.1 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п.4 п. 1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.41.1.1 п.41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у п.п.41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Пунктом 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України визначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Корецьке ВАТ «Агротехсервіс» зареєстроване Корецькою Районною державною адміністрацією Рівненської області 03.08.1999 року як юридична особа відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи №479675. Відповідач перебуває на обліку в органах ДПС з 31.08.1994 року відповідно до довідки №171 від 24.04.2007 року.
Податковий борг Корецьке ВАТ «Агротехсервіс» виник у зв’язку з несплатою узгодженого податкового зобов’язання з орендної плати з юридичних осіб у розмірі 18627,52 грн. на підставі: податкового зобов’язання на суму 16815,35 грн., що виникло на підставі податкової декларації з плати за землю №349 від 09.02.2012 року, штрафної (фінансової) санкції, нарахованої на підставі податкового повідомлення-рішення №0006571550 від 29.12.2012 року, отриманого директором Корецького ВАТ «Агротехсервіс» 29.12.2012 року, про що свідчить відмітка на корінці податкового повідомлення-рішення, та пені у розмірі 455,40 грн.
Гощанською МДПІ відповідачу було вручено податкову вимогу №14 від 04.07.2012 року, яку директор Корецького ВАТ «Агротехсервіс» отримав 04.07.2012 року, про що свідчить відмітка на корінці податкової вимоги, згідно з якою сума податкового боргу платника податків становить 24685,58 грн.
Податковий борг відповідача становить 18267,52 грн., згідно розрахунку податкового органу виникнення податкового боргу відповідача станом на 12.02.2013 року та облікової картки платника податків (зворотній бік) станом на 12.02.2013 року.
Станом на дату розгляду справи Корецьке ВАТ «Агротехсервіс» не надано доказів добровільної сплати податкового боргу в розмірі 18267,52 грн.
Враховуючи вищенаведене та вимоги ч.3 ст.112 КАС України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити.
Судові витрати зі сторін стягувати не слід.
Керуючись статтями 17-19, 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" (код ЄДРПОУ, 03760316, 37400, вул.Київська, 200, м.Корець, Рівненська область) податковий борг у розмірі 18267 (вісімнадцять тисяч двісті шістдесят сім) грн. 52 коп., який перерахувати: Філія Рівненське обласне управління АТ ОЩАД, м.Рівне, МФО 333368, рахунок№260073012018 (код вал.980 - українська гривня).
Судові витрати зі сторін стягувати не слід.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Клименко О.М.