УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" жовтня 2011 р.справа № 2-7012/10
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Чепурнова Д.В.
суддів: Сафронової С.В. Нагорної Л.М.
при секретарі судового засідання: Хімушкіній О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1
на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 19 листопада 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області та Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просив визнати протиправними рішення ГУ ПФУ в Запорізькій області, та ГУМВС України в Запорізькій області про виключення додаткових видів грошового забезпечення при перерахунку пенсії, а саме:100% надбавки,50% доплати від належної суми пенсії, 50% надбавки за особливі умови служби, 90% надбавки за безперервну службу. Зобов'язати відповідачів включити зазначені надбавки до грошового забезпечення, провести перерахунок пенсії з 01.01.2008 року з урахуванням посадового окладу -1250 грн., окладу за військове звання -135 грн., 40 % надбавки за вислугу років, 48% надбавки за виконання особливо важливих завдань, 15% надбавку за оперативно-розшукову діяльність, 15% надбавки за роботу з таємними носіями, 40% премії, здійснити її виплату та нарахувати і здійснити виплату компенсації втрати частини доходів.
Постановою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 19 листопада 2010 року у задоволенні позову було відмовлено з посиланням на безпідставність позовних вимог та пропуском строку звернення до суду.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову та прийняти нове рішення, яким задовольнити його вимоги в повному обсязі. Посилається на те, що до 01.01.2008 року він отримував вказані у позові чотири види грошового забезпечення, а тому пенсійний фонд не мав права їх виключати при перерахунку пенсії.
В судове засідання апеляційної інстанції сторони не з'явились, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином, а тому відповідно до ст. 41 КАС України фіксування судового засідання не здійснюється.
Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, та матеріалами справи підтверджується, що 26.12.2003 року звільнений зі служби у відставку з посади начальника Михайлівського райвідділу внутрішніх справ ГУ МВС України в Запорізькій області. При звільненні позивачу була нарахована та виплачувалася пенсія за вислугу років у відповідності із діючим на той час законодавством з цих питань, в тому числі і перераховані позивачем надбавки у вигляді додаткових видів грошового забезпечення, а саме: 100% надбавки, 50 % доплати від належної суми пенсії, 50% надбавки за особливі умови служби, 90% надбавки за безперервну службу, яка складала до 01.01.2008 року суму 5117 грн. 54 коп.
У зв'язку із упорядкуванням питань виплати грошового забезпечення для військовослужбовців та осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, 07.11.2007 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового та начальницького складу», яка набрала чинності 01.01.2008 року, якою зазначені види грошового забезпечення скасовані.
Частина 2 статті 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 з 01 січня 2008 року запроваджено нову структуру грошового забезпечення.
Згідно з ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у разі зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Положення даної статті Закону неконституційними не визнавались.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 було затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пунктом 5 вищенаведеного Порядку встановлені складові грошового забезпечення військовослужбовців та їх розміри, які враховуються при перерахунку пенсії.
Абзацом 5 цього пункту, в редакції яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Оскільки на момент виникнення права на перерахунок пенсії, тобто на 01.01.2008 року, додаткові види грошового забезпечення, які враховувалися позивачу раніше, були скасовані або не виплачувались, а постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 були визначені нові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії, суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо безпідставності позову ОСОБА_1
Отже, дії відповідача щодо проведення вищевказаного перерахунку пенсії позивачу з 01 січня 2008 року були правомірними, узгоджувались з положеннями ч.2 ст.19 Конституції України та ч. 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а тому відсутні підстави для задоволення вимог позивача щодо визнання протиправними дій Головного управлінням Пенсійного фонду України у Запорізькій області та про перерахунок пенсії позивачу з січня 2008 року.
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції було повно встановлені обставини справи та надана правильна правова оцінка, у зв'язку з чим підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду відсутні.
Керуючись п. 1 ч.1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 19 листопада 2010 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий: Д.В. Чепурнов
Суддя: С.В. Сафронова
Суддя: Л.М. Нагорна