Постанова № 29883803, 04.03.2013, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
04.03.2013
Номер справи
5011-49/11493-2012
Номер документу
29883803
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44 тел. 284-18-98

_______________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

04.03.13 Справа № 5011-49/11493-2012.

За заявою Публічного акціонерного товариства "Фортуна -банк"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "САХАРА" (код ЄДРПОУ 33226883)

про банкрутство

Суддя Мандичев Д.В.

Представники:

від заявника:Ласкавий Є.М. - довір. №ДР01/12 від 04.02.13р. від боржника:не з'явився розпорядник майна:Косякевич С.О. - ліцензія АД №040818 від 11.07.12р.арбітражний керуючий:Кочин Н.В. - свідоцтво №65 від 31.01.13арбітражний керуючий:Михаленко Л.С. - ліцензія АВ №456371 від 26.02.09р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Публічне акціонерне товариство "Фортуна -банк "звернулося до Господарського суду міста Києва з заявою про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "САХАРА"(код ЄДРПОУ 33226883) банкрутом.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23.08.2012р. порушено провадження у справі №5011-49/11493-2012 з урахуванням особливостей застосування процедури банкрутства до боржника, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та призначено підготовче засідання на 19.09.2012.

Розпорядженням голови Господарського суду міста Києва В.В. Князкова від 17.10.2012р., у зв'язку з тим, що суддя А.В. Митрохіна знаходиться у відпустці, з метою дотримання процесуальних строків, справу №5011-49/11493-2012 передано для розгляду судді Д.В. Мандичеву.

Ухвалою підготовчого засідання від 25.10.2012р. визнано безспірні грошові вимоги Публічного акціонерного товариства "Фортуна-банк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "САХАРА" у розмірі 39 379 942, 30 грн., введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "САХАРА" та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича (ліцензія серії АД №040818 від 11.07.2012р.).

Ухвалою попереднього засідання від 17.01.2013р. затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "САХАРА". Визнано кредитором боржника Публічне акціонерне товариство "Фортуна -банк " на суму 39 379 942, 30 грн.

15.02.2013р. до Господарського суду міста Києва від ініціюючого кредитора надійшло клопотання про перехід до ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника Михаленко Лесі Степанівни (ліцензія серії АВ №456371 від 26.02.2009р.)

У судове засідання, призначене на 04.03.2013 р., з'явилися розпорядник майна боржника та представник голови комітету кредиторів.

Згідно пояснень, наданих у судовому засіданні, голова комітету кредиторів підтримав подане клопотання щодо визнання боржника банкрутом та призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "САХАРА" арбітражного керуючого Михаленко Лесю Степанівну (ліцензія серії АВ №456371 від 26.02.2009р.)

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні представників, суд вважає заявлені вимоги щодо відкриття ліквідаційної процедури відносно боржника правомірними та такими, що підлягають задоволенню, зважаючи на таке.

Виходячи з приписів ч. 9 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції, чинній на момент порушення справи про банкрутство) обов'язок скликання зборів кредиторів боржника, а також проведення аналізу його фінансової, господарської та інвестиційної діяльності покладено на розпорядника майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(в редакції, чинній на момент порушення справи про банкрутство) протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів та уповноважену особу акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Згідно з ч. 5 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(в редакції, чинній на момент порушення справи про банкрутство) рішення про вибори членів комітету кредиторів відноситься до компетенції зборів кредиторів. .

Рішення про створення та склад комітету кредиторів направляється до господарського суду (ч. 7 ст. 16 Закону (в редакції, чинній на момент порушення справи про банкрутство)) .

Відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(в редакції, чинній на момент порушення справи про банкрутство) до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника, звернення до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, про припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна) та про призначення нового арбітражного керуючого тощо.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті (ч. 9 ст. 16 Закону (в редакції, чинній на момент порушення справи про банкрутство)).

Як вбачається з матеріалів справи, 04.02.2013 р. відбулися збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара", на яких, відповідно до протоколу №1 засідання кредиторів, було прийнято рішення про обрання комітету кредиторів у складі ПАТ "Фортуна Банк".

12.02.2013 року відбулося засідання комітету кредиторів боржника, на якому, згідно протоколу №1, було прийнято рішення

про обрання головою комітету кредиторів боржника ПАТ "Фортуна Банк",

про затвердження розміру оплати послуг розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Косякевича С.О.,

про перехід до процедури ліквідації в межах провадження справи про банкрутство боржника,

про звернення голови комітету кредиторів до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури, а також призначення ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара" арбітражного керуючого Михаленко Лесю Степанівну (ліцензія серії АВ №456371 від 26.02.2009р.).

Також, під час розгляду справи, судом встановлено, що станом на 12.02.2013 р. повідомлень про виконання боржником грошових зобов'язань не надходило, як і заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника, а також письмових вимог від комітету кредиторів боржника щодо санації товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара" чи припинення провадження у справі № 5011-49/11493-2012.

Відповідно до звіту розпорядника майна боржника Косякевича Сергія Олексійовича була проведена робота у відповідності до вимог ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"(в редакції, чинній на момент порушення справи про банкрутство), а також керуючись ст. 13 зазначеного Закону було здійснено аналіз господарської та фінансової діяльності на замовлення розпорядника майна боржника, що підтверджується матеріалами справи. За результатами проведеного аналізу ТОВ "Бюро арбітражного керування" надано висновок відповідно до якого, підприємство характеризується показниками ліквідності, фінансової стійкості, які майже всі мають значення нижче нормативного, від'ємним значенням власного капіталу, як наслідок-незадовільним фінансовим станом та високим ступенем залежності від зовнішнього фінансування, неможливістю функціонування підприємства без залучення позикових коштів. Приведений аналіз ознак приховування банкрутства, доведення чи фіктивного банкрутства не виявив.

Таким чином, розпорядником майна боржника Косякевичем Сергієм Олексійовичем був проведений аналіз господарської діяльності підприємства боржника наслідком якого вбачається не можливість застосування інших судових процедур окрім ліквідації

Частиною 3 Пункту 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. в редакції від 22.12.2011 р. встановлено, що положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Отже, Перехідними положеннями встановлено обмеження застосування норм вищезазначеного Закону в часі в залежності від прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відтак суд застосовує редакцію Закону від 22.12.2011 року, якщо провадження у справі про банкрутство порушено до 19.01.2013 року, але постанову про визнання боржника банкрутом прийнято після 19.01.2013 року.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

У ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Пунктом 5 та 6 ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

У судовому засіданні 04.03.2013 представник голови комітету кредиторів просив призначити ліквідатором по справі арбітражного керуючого Михаленко Лесю Степанівну.

Крім того, на адресу Господарського суду м. Києва надійшла заява арбітражного керуючого Кочин Н.В., про призначення ліквідатором по справі №5011-49/11493-2012. До своєї заяви, арбітражний керуючий Кочин Н.В. надала відповідний перелік документів, що засвідчує професійну діяльність, досвід роботи у даній сфері відносин останньої та договір страхування.

Отже, виконуючи норму п.6 ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Вирішуючи питання про призначення у даній справі ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара", суд оцінює кожного арбітражного керуючого на предмет освіти, досвідченості та наявності всіх можливостей для повноцінного присвячення своєї господарської та професійної діяльності саме виконанню функцій ліквідатора даного боржника. Крім того, з метою дотримання принципу об'єктивності, незалежності та незаінтересованості, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором особу, яка не має жодних зв'язків із стороною у справі.

Розглядаючи кандидатуру арбітражного керуючого Кочин Н.В. суд взяв до уваги те, що її кандидатура відповідає встановленим законом вимогам і зважаючи на конкуренцію кандидатур для призначення ліквідатором божника, суд керуючись положеннями п. 64 Постанови Пленуму Верховного суду України "Про судову практику в спорах про банкрутство" №15 від 18.12.2009 року, встановив, що арбітражний керуючий Кочин Н.В. має істотні переваги перед кандидатурою арбітражного керуючого Михаленко Л.С, зокрема до переваг належить наявність договору страхування професійних ризиків, що передбачено ст. 110 Закону, та є обов'язковою умовою для арбітражних керуючих без якої діяльність зазначених осіб заборонена Законом.

Таким чином, дотримуючись вказаних вимог, суд вважає за належне призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара" арбітражного керуючого Кочин Н.В.

Згідно зі ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Керуючись ст. ст. 37, 38 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Господарським процесуальним кодексом України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара" (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 57 б, код ЄДРПОУ 33226883).

2.Припинити повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара" - арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича.

3. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Сахара" (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 57 б, код ЄДРПОУ 33226883).

4. Відкрити ліквідаційну процедуру.

5.Призначити ліквідатором банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "Сахара" арбітражного керуючого Кочин Наталію Василівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №65 від 31.01.2013 року).

6.Зобов'язати ліквідатора у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України (газета "Голос України") чи Кабінету Міністрів України (газета "Урядовий кур'єр") оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора.

7. Зобов'язати ліквідатора надати суду докази публікації оголошення в офіційному друкованому органі про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури протягом двох тижнів з моменту винесення постанови (оригінал примірника газети).

8.Зобов'язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд та надати докази їх визнання або ж відхилення в установленому порядку.

9.Зобов'язати Державного реєстратора за місцем знаходження боржника внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора боржника.

10.Підприємницьку діяльність банкрута завершити.

11.Скасувати арешт, накладений на майно банкрута, чи інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

12. Строк виконання всіх грошових зобов'язань вважати таким, що настав з 04.03.2013 р.

13.Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута з 04.03.2013р.

14.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 04.03.2013 р.

15. Зобов'язати ліквідатора виконувати у повному обсязі обов'язки ліквідатора, які передбачені розділом ІІІ Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у тому числі: прийняти до свого відома майно боржника та вживати всіх заходів щодо його збереження; провести оцінку майна банкрута відповідно до норм чинного законодавства; проаналізувати фінансове становище банкрута; вжити всіх можливих заходів щодо виявлення дебіторської заборгованості та пред'явлення до 3-х осіб вимог щодо повернення дебіторської заборгованості. Про виконання зазначеного та про проведену роботу у справі щоквартально інформувати суд.

16. Зобов'язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 04.03.2014. Звіт ліквідатора повинен містити: докази вчинення належних дій ліквідатором по виявленню активів та пасивів боржника, встановлення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів, встановлення неможливості задоволення визначених за звітом ліквідатора вимог кредиторів та необхідності у зв'язку з цим ліквідації боржника. До звіту ліквідатора повинні додаватись письмові пояснення та докази проведення ліквідаційної процедури, реєстр вимог кредиторів (в разі наявності кредиторів) з урахуванням вимог ініціюючого кредитора, докази встановлення наявності активів боржника та докази вчинення ліквідатором дій по встановленню грошових вимог кредиторів шляхом надіслання відповідних запитів до державної податкової інспекції, Головного управління статистики; Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна( з направленням відповідних запитів до всіх регіональних відділень БТІ, у тому числі і АР Крим); Головного управління земельних ресурсів; УДАІ МВС України в м. Києві; Київської міської інспекції державного технічного нагляду; Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; державних реєстраторів заборон рухомого та нерухомого майна Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України; Державного підприємства "Український інститут промислової власності" Філія "Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг"; Державного департаменту інтелектуальної власності; Інспекції головного державного реєстратора флоту України; Державної митної служби України; Державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв'язку України, Київської державної інспекції котлонагляду і підіймальних споруд щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів; Територіального управління державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по м. Києву та Київській області щодо наявності/відсутності об'єктів підвищеної небезпеки, викотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об'єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд; Державної архітектурно-будівельної інспекції Міністерства регіонального розвитку та будівництва України щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва, тощо.

17. Копію постанови направити учасникам провадження у справі та ліквідатору .

18. Копію постанови для відома направити в Прокуратуру м. Києва, ДПА у м. Києві, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19 (Управління по забезпеченню оперативно-правового супроводження матеріалів ДПС в судових установах УПМ ДПА у м. Києві), Державну податкову інспекцію за місцем знаходження боржника та державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.

Суддя Д.В. Мандичев