ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
13.11.06 Справа № 10/587ад.
Суддя Мінська Т.М., розглянувши матеріали справи за позовом
Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області
до Луганського обласного комунального підприємства "Луганськводоканал", м. Луганськ в особі Троїцького виробничого управління водопроводно –каналізаційного господарства, смт. Троїцьке
про стягнення 72720 грн. 02 коп.
Представники сторін:
від позивача - Макаров О.М. (дов. № 2435 від 09.10.2006.);
від відповідача –не прибув.
Суть спору: Позивачем заявлено вимогу про стягнення з Луганського обласного комунального підприємства "Луганськводоканал" м. Луганськ в особі Троїцького виробничого управління водопроводно –каналізаційного господарства, смт. Троїцьке заборгованість перед бюджетом по сплаті податків та зборів у загальному розмірі 72720 грн. 02 коп., в тому числі:
податку на додану вартість –52896 грн. 49 коп.
податку на прибуток – 1023 грн. 06 коп.
збору за геологорозвідувальні роботи –7946 грн. 68 коп.,
податку з власників транспортних засобів - 266 грн. 23 коп.
земельного податку –2138 грн. 94 коп.
комунального податку 1497 грн. 70 коп.
збору за використання водних ресурсів –4498 грн. 19 коп.
збору за забруднення навколишнього середовища –66 грн. 03 коп.
інші надходження –2386 грн. 70 коп.
Відповідач відзив на позов не надав, участь свого представника у судове засідання не забезпечив, про причини неявки не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, додатково надані документи, вислухавши представників сторін, суд
в с т а н о в и в:
Троїцьке виробниче управління водопроводно –каналізаційного господарства Луганського обласного комунального підприємства "Луганськводоканал" є виробничою одиницею обласного комунального підприємства "Луганськводоканал" (відповідача), взято на податковий облік як платник податків в Сватівській МДПІ (Троїцьке відділення).
Платником податків не сплачено в установлені строки узгоджені податкові зобов’язання, в зв’язку з чим виник податковий борг.
Податковий борг з податку на прибуток в сумі –1023 грн. 06 коп. (недоїмка –833 грн. 91 коп., пеня – 189 грн. 15 коп.) виник на підставі документа № 48898089 від 01.01.2002. На час розгляду справи не сплачено.
Податковий борг із збору за геологорозвідувальні роботи –7946 грн. 68 коп., (недоїмка –7711 грн. 84 коп., пеня –234 грн. 84 коп.) виник на підставі на підставі розрахунків № № 128, 120, 255, 4817, 17 за період з 15.01.2003. На час розгляду справи не сплачено.
Податковий борг з податку з власників транспортних засобів - 266 грн. 23 коп. (недоїмка –9 грн. 48 коп., пеня –256 грн. 75 коп.) виник на підставі розрахунку № 257 від 07.04.2003. На час розгляду справи не сплачено.
Податковий борг з земельного податку –2138 грн. 94 коп. (недоїмка –2098 грн. 17 коп., пеня –40 грн. 77 коп.) виник на підставі розрахунків № 787 від 31.01.2002., № 488 від 31.01.2003., № 246 від 27.02.2004. На час розгляду справи не сплачено.
Податковий борг з комунального податку 1497 грн. 70 коп. (недоїмка –1497 грн. 70 коп.) виник на підставі розрахунків за період з 15.01.2002. На час розгляду справи не сплачено.
Податковий борг із збору за використання водних ресурсів –4498 грн. 19 коп. (недоїмка –4490 грн. 86 коп., пеня –7 грн. 33 коп.) виник на підставі розрахунків за період з 18.07.2003. На час розгляду справи не сплачено.
Податковий борг із збору за забруднення навколишнього середовища –66 грн. 03 коп. (недоїмка –66 грн. 03) виник на підставі розрахунків за період з 15.01.2003. На час розгляду справи не сплачено.
Податковий борг з податку на додану вартість –52896 грн. 49 коп. (недоїмка –48720 грн. 50 коп., пеня –4175 грн. 99 коп.) виник на підставі декларацій за період з 20.09.2002. На час розгляду справи податковий борг з податку на додану вартість становить –48833 грн. 83 коп. (недоїмка –42022 грн. 50 коп., пеня –6811 грн. 33 коп.)
Позивач також просить стягнути інші надходження в сумі 2386 грн. 70 коп. Підстави виникнення даного боргу не вказані, також не доведено, що вказаний борг є податковим боргом.
Оцінивши матеріали справи, суд визнає позовні вимоги частково обґрунтованими з огляду на наступне:
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.11) ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За змістом пунктів 1.2), 1.3) ст. 1 Закону 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п. 1.7 ст. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
За таких обставин, суд визнає обґрунтованими вимоги в сумі податку на додану вартість –48833 грн. 83 коп., податку на прибуток –1023 грн. 06 коп., збору за геологорозвідувальні роботи –7946 грн. 68 коп., податку з власників транспортних засобів - 266 грн. 23 коп., земельного податку –2138 грн. 94 коп., комунального податку 1497 грн. 70 коп., збору за використання водних ресурсів –4498 грн. 19 коп., збору за забруднення навколишнього середовища –66 грн. 03 коп. В частині стягнення податку на додану вартість в сумі 4062 грн. 66 коп. слід відмовити в зв’язку із зменшенням податкового боргу на час розгляду справи. В частині стягнення інших надходжень в сумі 2386 грн. 70 коп. слід відмовити, оскільки підстави виникнення даного боргу не вказані, також не доведено, що вказаний борг є податковим боргом.
Оцінивши всі вищевикладені обставини, суд закінчив розгляд справи в судовому засіданні 13.11.2006. і постановив задовольнити позов в загальній сумі 66270 грн. 66 коп.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАСУ у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 13.11.2006. проголошено вступну і резолютивну частини постанови.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст. 18, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити частково.
2. Звернути стягнення на активи Луганського обласного комунального підприємства "Луганськводоканал", м. Луганськ в особі Троїцького виробничого управління водопроводно –каналізаційного господарства, смт. Троїцьке, вул. Крупська, 13, код ЄДРПОУ 20185220, р/р 26009301359, 26065301359, МФО 364069 (м. Сватове, кв. Луначарського, 15), р/р 2600904457, МФО 304621 в ЛФ ВАТ АБ "Укргазбанк"
- на суму податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 48833 грн. 83 коп., в доход Державного бюджету України одержувач ВДК Троїцького району на р/р 31118029600354 в УДК в Луганській області, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 14010100;
- на суму податкового боргу з податку прибуток в сумі 1023 грн. 06 коп. в доход місцевого бюджету одержувач ВДК Троїцького району, с-щ/р 11020201, р/р 33210861600355, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 11020201;
- зі збору за спеціальне водокористування загального значення в сумі 4498 грн. 19 коп. в доход Державного бюджету України одержувач ВДК Троїцького району на р/р 31119017600354 в УДК в Луганській області, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 13020100;
- з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 266 грн. 23 коп. в доход місцевого бюджету одержувач ВДК Троїцького району, с-щ/р 12020100, р/р 33218807600355, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 12020100;
- з земельного податку з юридичних осіб в сумі 2138 грн. 94 коп. в доход місцевого бюджету одержувач ВДК Троїцького району, с-щ/р 13050100, р/р 33215811600355, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 13050100;
- інші збори за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 66 грн. 03 коп. в доход місцевого бюджету одержувач ВДК Троїцького району, с-щ/р 50080200, р/р 33116329600355, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 50080200;
- комунальний податок в сумі 1497 грн. 70 коп. в доход місцевого бюджету одержувач ВДК Троїцького району, с-щ/р 16010200, р/р 33219828600355, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 16010200;
- збір за геологорозвідувальні роботи в сумі 7946 грн. 68 коп. в доход Державного бюджету України одержувач ВДК Троїцького району на р/р 31310300600354 в УДК в Луганській області, МФО 804013 код отримувача 24048454, код платежу 13040100;
3. В решті вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили, якщо її не скасовано, після закінчення апеляційного розгляду скарги.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову. Копії апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України постанова в повному обсязі складена 20.11.2006.
Суддя Т.М.Мінська