Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2013 р. Справа № 818/373/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.
за участю секретаря судового засідання - Шевець Ю.П.,
представника позивача - Соловей П.О.,
представника відповідача - Ярошенка В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 818/373/13-a
за позовом Державної фінансової інспекції у Сумській області
до Перехрестівської сільської ради
про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція у Сумській області (далі - позивач, ДФІ у Сумській області) звернулась з адміністративним позовом до Перехрестівської сільської ради (далі - відповідач,) в якому просить суд:
- зобов'язати виконати п.3 листа-вимоги від 29.10.2012 року №04-14/1615 "Про усунення виявлених ревізією порушень", а саме: відобразити по бухгалтерському обліку сільської ради заборгованість за споживачами заборгованість по оплаті послуг; провести претензійно-позовну роботу по стягненню з споживачів плати за надані комунальні послуги в сумі 33648 грн. 72 коп.
Позовні вимоги ДФІ у Сумській області обґрунтовує наступним. На підставі п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно - ревізійну службу України» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ, сільському голові Перехрестівської сільської ради Ярошенку В.І. пред'явлено вимогу про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства в строк до 01 грудня 2012 року.
На момент звернення до суду залишається не виконаними п. З вимоги від 29.10.2012 № 04-14/1615 «Про усунення виявлених ревізією порушень», а саме: - відобразити по бухгалтерському обліку сільської ради заборгованість за споживачами заборгованість по оплаті послуг; - провести претензійно-позовну роботу по стягненню з споживачів плати за надані комунальні послуги в сумі 33648,72 гривень.
В зв'язку з не виконанням Перехрестівською сільською радою в повному обсязі в установлені строки вимог ДФІ у Сумській області про усунення порушень бюджетно-фінансової дисципліни, які є обов'язковими згідно ст. 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", представник позивача в судовому засіданні просив суд адміністративний позов задовольнити в повному обсязі та зобов'язати відповідача виконати згаданий лист-вимогу.
Представник відповідача, в судовому засіданні проти позову заперечував та просив суд в його задоволенні відмовити.
Заслухавши повноважних представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне адміністративний позов ДФІ у Сумській області задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до п.5.3.6.3 Плану контрольно-ревізійної роботи Роменської об'єднаної державної фінансової інспекції на ІІІ квартал 2012 року та на підставі направлення на проведення ревізії від 10.09.2012 року №114 головним державним фінансовим інспектором Роменської об'єднаної держфінінспекції Ведмідь В.О. проведено планову виїзну ревізію бюджету Перехрестівської сільської ради за період з 01.09.2012 року по 31.08.2012 року, за результатами якої 19 жовтня 2012 року складений акт № 04-21/26 (а.с.7-13).
Згідно акту ревізії позивачем були виявлені порушення бюджетно-фінансової дисципліни, з метою усунення яких відповідачу 29 жовтня 2012 року був направлений лист-вимога № 04-14/1615 (а.с.14-17).
На виконання зазначеного листа-вимоги Перехрестівська сільська рада зобов'язана була в строк до 01 грудня 2012 року усунути виявлені порушення, про що повідомити Роменську об'єднану державну фінансову інспекцію.
На момент звернення до суду залишається не виконаними п. З вимоги від 29.10.2012 № 04-14/1615 «Про усунення виявлених ревізією порушень», а саме:
- відобразити по бухгалтерському обліку сільської ради заборгованість за споживачами заборгованість по оплаті послуг;
- провести претензійно-позовну роботу по стягненню з споживачів плати за надані комунальні послуги в сумі 33648,72 гривень.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (в редакції, яка діяла на момент проведення ревізії) державний фінансовий контроль, окрім іншого, реалізується органом державного фінансового контролю через проведення інспектування, яке здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті. Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту та інспектування встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Так, положеннями пунктів 35, 36, 40, 42, 46 Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого Постановою КМУ № 550 від 20.04.2006 р. (в редакції, яка діяла на момент проведення ревізії) встановлено, що результати ревізії оформляються актом, який складається на паперовому носії державною мовою і повинен мати наскрізну нумерацію сторінок. Акт ревізії підписується посадовою особою служби та керівником і головним бухгалтером об'єкта контролю або особою, уповноваженою на ведення бухгалтерського обліку, а також за необхідності іншими працівниками об'єкта.
Керівник, головний бухгалтер та інші визначені працівники об'єкта контролю зобов'язані ознайомитися з актом ревізії та у разі погодження з викладеними у ньому фактами підписати отримані примірники акта. У разі наявності заперечень (зауважень) щодо змісту акта ревізії керівник, головний бухгалтер чи інші особи підписують його із застереженням. У разі підписання акта ревізії із запереченнями (зауваженнями) керівник об'єкта контролю у строк не пізніше ніж 5 робочих днів після повернення органу служби акта ревізії повинен подати йому письмові заперечення (зауваження). Якщо протягом цього строку заперечення (зауваження) щодо акта не надійдуть, то орган служби має право вжити відповідних заходів для реалізації результатів ревізії.
Якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
В разі не забезпечення виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства, органи державного фінансового контролю відповідно до положень п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону, звертаються до суду з відповідним позовом.
Як вбачається з матеріалів справи, до теперішнього часу порушення не усунуто, що свідчить про не виконання вимоги в повному обсязі та є порушенням ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Відповідно до п. 50 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, який затверджено Постановою кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550 - за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав контролюючі органи вживають заходів для забезпечення звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства.
Відповідно до п. 4.3 наказу Міністерства фінансів України від 03.12.2011 № 1236 «Про затвердження положень про територіальні органи Державної фінансової інспекції України та їх підрозділи», який затверджено в Міністерстві юстиції України від 19.10.2011 за № 1212/19950 Державна фінансова інспекція в Сумській області відповідно до покладеного на неї завдання вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження та використання активів.
Отже, враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ДФІ у Сумській області щодо зобов'язання виконати п.3 листа-вимоги від 29.10.2012 року №04-14/1615 "Про усунення виявлених ревізією порушень".
Таким чином, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ДФІ у Сумській області.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції у Сумській області до Перехрестівської сільської ради про зобов'язання вчинити дії - задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Перехрестівську сільську раду (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Леніна, 59, код 04391187) виконати п. 3 листа-вимоги № 04-14/1615 від 29.10.2012 р., а саме: відобразити по бухгалтерському обліку сільської ради заборгованість за споживачами по оплаті послуг та провести претензійно-позовну роботу по стягненню з споживачів плати за надані комунальні послуги в сумі 33 648, 72 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик
Повний текст постанови складений 04.03.2013 року.