ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 лютого 2013 року 13:41 № 826/674/13-а
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-будівельна компанія «Фронтекс»доДержавної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової службипро скасування податкового повідомлення-рішення № 0000401530 від 24.09.2012
Суддя: Кротюк О.В.
Секретар судового засідання: Шевченко Я.В.
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-будівельна компанія «Фронтекс» (далі - позивач, ТОВ «ІБК «Фронтекс») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва (у зв'язку з реорганізацією - Державна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби, далі - відповідач) про:
- визнання дій щодо прийняття податкового повідомлення-рішення № 0000401530 від 24.09.2012 протиправними;
- скасування податкового повідомлення-рішення № 0000401530 від 24.09.2012.
Ухвалою суду від 18.02.2013 позовну заяву в частині вимог щодо визнання протиправними дій стосовно прийняття податкового повідомлення-рішення від 24.09.2012 № 0000401530 залишено без розгляду.
Таким чином, розгляд справи здійснюється в частині вимог щодо скасування податкового повідомлення-рішення № 0000401530 від 24.09.2012.
Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю оскаржуваного повідомлення-рішення.
Відповідач позовні вимоги не визнає, просить відмовити в задоволенні адміністративного позову з підстав, викладених у письмовому запереченні, долученому до матеріалів справи.
Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
встановив:
ДПІ у Святошинському районі м. Києва ДПС було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих позивачем у податковій звітності з податку на додану вартість, за наслідком чого складено акт № 5/15-307/04802239 від 06.09.2011(далі - Акт перевірки) та винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0000401530 від 24.09.2012.
Актом перевірки встановлено наступне.
Згідно з податковою декларацією з ПДВ за липень 2012 року підприємством задекларовано позитивне значення (ряд.18) у розмірі 58 421 грн. Згідно з поданим ТОВ «ІБК «Фронтекс» додатком 2 до декларації за липень 2012 року - залишок від'ємного значення попереднього звітного періоду, за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду (ряд.22), звітний період, у якому виникла сума, вказано 07.2012 р. у сумі 493 623 грн.
ТОВ «ІБК «Фронтекс» завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 493 623 грн., чим порушено вимоги п.п. 200.1, 200.3, 200.4 ст.200 Податкового кодексу України.
Податковим повідомленням-рішенням № 0000401530 від 24.09.2012 позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 493 623 грн.
При цьому, 11.09.2012 позивачем до ДПІ у Святошинському районі м. Києва ДПС подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок разом з додатком 2, у якому уточнено звітний період, у якому виникла сума від'ємного значення попереднього звітного періоду, за вирахуванням суми податку поточного періоду (ряд.22). Таке уточнення внесено шляхом зазначення залишку від'ємного значення за 7.2012 р. (липень 2012 р.) у сумі 493 623 грн. зі знаком «-« та зазначенням вірного періоду та зазначеної суми, у якому вона виникла - 6.2012 р.(червень 2012 р.)
Аналізуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з урахуванням наступного.
Пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, а також придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Згідно з пунктами 200.1, 200.3, 200.4 статті 200 ПК України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом 4.6.4 пункту 4.6 розділу 4 Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 25.11.2011 N 1492 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 р. за N 1490/20228 передбачено наступне.
Якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення (рядок 22 декларації), до декларації 0110 подається (Д2) (додаток 2).
Відповідно до п.50.1 ст.50 ПК України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Згідно з п. 50.2. ст..50 ПК України платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
Отже законом обмежено право платника податків подавати уточнюючи декларації за попередні періоди тільки під час проведення документальних планових і позапланових перевірок. Суд зазначає, що у відношенні позивача проводилась камеральна перевірка, що не обмежувало за результатами або під час останньої подати до податкової служби відповідну уточнюючу декларацію в тому числі і за період, декларую яка була предметом такої перевірки.
Вирішуючи спір по суті, суд приймає до уваги те, що:
1) уточнення до податкової звітності з ПДВ за липень 2012 року шляхом зазначення вірного періоду, у якому виникла сума від'ємного значення попереднього звітного періоду, за вирахуванням суми ПДВ, яка підлягає сплаті за підсумками поточного звітного періоду, позивачем подано до податкового органу до винесення оскаржуваного повідомлення-рішення (11.09.2012 подано позивачем та прийнято податковим органом уточнюючий розрахунок, що відповідачем не заперечується - абз.3 стор.2 заперечень на адміністративний позов, а рішення винесено 24.09.2012). Тобто, станом на момент винесення ППР № 0000401530 від 24.09.2012 обставини, встановлені Актом перевірки, ТОВ «ІБК «Фронтекс» було усунуто а у податкової служби було достатньо розумного строку для прийняття до уваги і врахування вказаних обставин для винесення оскаржуваного рішення;
2) виникнення у позивача від'ємного значення з ПДВ у червні 2012 року підтверджується наявним у матеріалах справи реєстром виданих та отриманих податкових накладних.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню, а оскаржуване повідомлення-рішення - визнанню протиправним і скасуванню, оскільки відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення не дотримані вимоги ч.3. ст.. 2 КАС України..
Згідно частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, заперечуючи позов, в силу положень частини 2 статті 71 КАС України, не спростував покликання позивача щодо і не довів відповідність оскаржуваного рішення вимогам ч.3. ст.2 КАС України.
Позивач, в силу положень ч.1 ст.71 КАС України, довів суду належними доказами наявність обставин, що обґрунтовують його позовні вимоги.
Керуючись ст. 9, 71, 159, 163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби № 0000401530 від 24.09.2012 визнати протиправним і скасувати.
Судові витрати в сумі 2294 (дві тисячі двісті дев'яносто чотири) грн. 00 коп. присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційно-будівельна компанія «Фронтекс» за рахунок Державного бюджету України.
Покласти на відповідний підрозділ Державної казначейської служби України виконання постанови суду в частині стягнення судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк
Повний текст постанови виготовлено та підписано 20.02.2013 р.