Копія
Справа № 822/707/13-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2013 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Блонського В.К. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до приватного підприємства "Транс-Алекс" смт. Стара Синява Хмельницької області про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення з відповідача на користь позивача в дохід державного бюджету 2040 грн., штрафних санкцій.
Свій позов позивач мотивує тим, що відповідач надавав послуги з пасажирських перевезень без документів, які визначені ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 5 квітня 2001 року, а саме відповідач надавав послуги з перевезення пасажирів без належно оформлених документів передбачених ст. 39 даного Закону та із порушенням режиму праці та відпочинку водія. Відповідно до чинного законодавства позивачем застосовано до відповідача штрафні санкції за зазначені порушення. Відповідач суму штрафних санкцій добровільно не сплатив, тому її необхідно стягнути в дохід державного бюджету в примусовому порядку.
Відповідачу було надіслано ухвалу про відкриття скороченого провадження з адміністративним позовом та додатками, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 05.02.2013 року, отриманим відповідачем 07.02.2011 року, однак у строк передбачений п. 3 ч. 5 ст. 183-2 КАС України заперечень від відповідача не поступило.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 30 липня 2012 року посадові особи позивача актом № 034509 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, зафіксували порушення відповідачем ст.ст. 18, 34, 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 5 квітня 2001 року, а саме: відповідач надавав послуги з перевезень пасажирів із порушенням режиму праці та відпочинку водія та без оформлених документів передбачених ст. 39 даного Закону .
Постановою про застосування фінансових санкцій № 151269 від 21 серпня 2012 року, прийнятої на підставі акту від 30.07.2012 року, до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 340 грн.
Постановою про застосування фінансових санкцій № 115270 від 21 серпня 2012 року, прийнятої на підставі акту від 30.07.2012 року, до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн.
Зазначені штрафні санкції відповідачем до бюджету не сплачені.
Вказані обставини підтверджуються копією акту № 034509 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 30.07.2012 року та копіями постанов про застосування фінансових санкцій від 21 серпня 2012 року №№ 151269, 151270.
Відповідно до ч. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 5 квітня 2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт, до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян також відповідно до ч. 8 ст. 60 даного Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції за порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Виходячи із вказаних норм Закону, суд приходить до висновку, що розмір штрафних санкцій застосованих до відповідача відповідає вимогам закону.
Відповідач в добровільному порядку зазначені санкції не сплатив.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та повністю доведений дослідженими доказами, тому суму штрафних санкцій необхідно стягнути з відповідача на користь позивача.
Крім того, ухвалою суду по даній справі від 05.02.2013 року на підставі ст. 88 КАС України задоволено клопотання позивача та відстрочено сплату судового збору до прийняття рішення по справі.
Частиною 4 ст. 94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує питання розподілу між сторонами судових витрат.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється збір у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Таким чином, з позивача необхідно стягнути судовий збір в сумі 114 грн. 70 коп., який підлягав сплаті при зверненні до суду.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 18, 34, 39, ч. 3, 8 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт" № 2344-ІІІ від 5 квітня 2001 року, ст.ст. 94, 161 183-2 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Транс-Алекс" смт. Стара Синява Хмельницької області на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області, в дохід державного бюджету України 2040 грн., (дві тисячі сорок гривень) штрафних санкцій.
Стягнути з Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м. Київ, вул. Проспект Перемоги. 14) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: УДКСУ у м. Хмельницькому; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38045529; банк отримувача: ГУДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача (МФО) : 815013; рахунок отримувача: 31217206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030001; Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158) судовий збір в сумі 114 грн. 70 коп. (сто чотирнадцять гривень сімдесят копійок).
Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський