Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
31 січня 2013 року Справа № 2а-6637/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Малих О.В., в порядку письмового провадження за
адміністративним позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Юг-Сервіс» (вул. Кагатна, 1, м. Миколаїв, 54007)
про стягнення адміністративно-господарськимх санкцій в сумі 2 152,50 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі – позивач) звернувся до суду із позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Юг-Сервіс» (надалі – відповідач) адміністративно-господарських санкцій в сумі 2 152,50 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідач за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за 2006 – 2008 роки відповідно до рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 26.12.2011 року по справі № 2а-1233/10/1470 має заборгованість у розмірі 2 152,50 грн.
Відповідач проти адміністративного позову заперечує та зазначає, що на виконання постави та виконавчого листа по справі № 2а-1233/10/1470 09.10.2012 року ТОВ «Агро-Юг-Сервіс» перерахувало до Ленінського відділу ДВС Миколаївського міського управління юстиції 21 926, грн. У зв’язку з чим 16.10.2012 року виконавче провадження № 33668737, відкрите на підставі виконавчого листа від 07.07.2012 року по справі № 2а-1233/10/1470 було закрите.
Тобто за період з 2006, 2007, 2008 рік по день подання позову у справі №2а-1233/10/1470 (березень 2010 року), пеня за несвоєчасну сплату адміністративно господарських санкцій ТОВ «Агро-Юг-Сервіс» була сплачена (арк. спр. 23-25).
Від представників відповідача та позивача надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутністю, в порядку письмового провадження (арк. спр. 30, 31).
Згідно п. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутністю. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.
26.12.2011 року Миколаївським окружним адміністративним судом була прийнята постанова по справі № 2а-1233/10/1470, якою було стягнуто з ТОВ «Агро-Юг-Сервіс» на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування інвалідів адміністративно-господарські санкції в розмірі 16627,24 гривень та пеню у розмірі 3 124,07 гривень, а всього 19 751,31 гривень за 2006 – 2008 роки.
На виконання вказаної постанови по справі № 2а-1233/10/1470 Миколаївським окружним адміністративним судом 07.07.2012 року був виданий виконавчий лист № 2а-1233/10/1470 на підставі якого Ленінським відділом державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції 01.08.2012 року було відкрито виконавче провадження № 33668737 (арк. спр. 28).
У відповідності з частиною 4 статті 20 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (надалі – Закон № 875) адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються роботодавцями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною 1 статті 19 цього Закону.
Частиною 2 статті 20 Закону № 875 встановлено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Згідно з пп. 3.4. - 3.6 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15 травня 2007 року № 223 (далі - Порядок № 223), нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу) по день фактичної сплати суми боргу (частини боргу) включно за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на частку боргу.
Згідно виписок ГУДКСУ у Миколаївській області, 12.10.2012 року відповідач повністю сплатив відділенню Фонду адміністративно-господарські санкції за 2006-2008 роки в сумі 16 627,24 грн., а саме: за 2006 рік в сумі 4 358,82, за 2007 рік – 5 547,37 грн., за 2008 рік – 6 721,05 грн. Пеню за 2006-2008 роки в загальній сумі 3 124,07 грн. відповідачем було повністю сплачено 12.10.2012 року.
Як зазначає позивач, приведені кінцеві дати остаточної сплати адміністративного-господарських санкцій вказують на пропуск ТОВ «Агро-Юг-Сервіс» строків сплати зазначених санкцій, встановлених ч. 4 ст. 20 Закону №875. На підставі Порядку № 223 позивачем було здійснено перерахунок суми пені за несвоєчасну сплату відповідачем адміністративно-господарських санкцій за 2006-2008 роки. Донараховано пеню у сумі 2152,50грн., що підтверджується розрахунками позовних вимог (арк. спр. 7-9).
Проте, згідно п. 3.7 Порядку № 223 у позовній заяві за невиконання нормативу щодо працевлаштування інвалідів позивач розраховує суму пені на дату її подання.
Такою датою є дата подання позову до Миколаївського окружного адміністративного суду 24.10.2010 року у справі № 2а-1233/10/1470.
Оскільки постановою Миколаївського окружного адміністративного суду стягнуто 16 627,24 грн. адміністративно-господарських санкцій та 3 124,07 грн. пені, то після набрання законної сили цим судовим рішенням, почалась стадія виконавчого провадження. Відповідно до якої, сума адміністративно-господарських санкцій та пені стягується в добровільному або примусовому порідку державним виконавцем згідно до Закону України «Про виконавче провадження».
З аналізу ст. 20 Закону № 875 та гл. 26 ГКУ вбачається, що адміністративно- господарські санкції та пеня нарахована на адміністративно-господарські санкції розглядаються пов'язано якщо питання про їх стягнення було вирішено, продовження нарахування пені та її стягнення є таким, що суперечить принципам справедливості, принципам відносин органів державної влади і підприємств.
За таких підстав, суд вважає, що позовна заява задоволенню не підлягає Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 122, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.В. Малих