Постанова № 29821269, 28.02.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2013
Номер справи
812/1759/13-а
Номер документу
29821269
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 лютого 2013 року Справа № 812/1759/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Качуріної Л.С.,

при секретарі судового засідання - Горобець В.О.

в присутності сторін:

від позивача: Леонова З.Є., довіреність від 14.01.2013 № 338/10

від відповідача: Гнусіна О.М., довіреність від 27.02.2013 № 118

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806 про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 269 121, 49 грн., -

ВСТАНОВИВ:

15 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806 про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 269 121, 49 грн., в обґрунтування якого зазначено наступне.

Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806 зареєстроване у якості суб'єкта підприємницької діяльності Лисичанською міською радою Луганської області за № 1 381 120 0000 000502 від 01 червня 2005 року та видане свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності і внесено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України.

За період з 20.10.2012 по теперішній час за відповідачем рахується заборгованість з плати за землю у загальній сумі 269 121, 49 грн., яка виникла на підставі наступних документів:

- 47544, 00 грн. - податкова декларація від 17 січня 2013 року № 9084928340;

- 26 650,00 грн. - податкова декларація від 19.12.2012 року № 9080032381;

- 66 315, 00 грн. - податкова декларація від 19.11.2012 року № 9072495285;

- 35 375, 00 грн. - податкова декларація від 18.10.2012 року № 9064099506;

- 182, 87 грн. - договір № 10 про розстрочення податкового боргу від 28.09.2012 року;

- 19 676, 40 грн. - договір № 9 про розстрочення податкового боргу від28.09.2012 року;

- 6 666, 65 грн. - договір № 4 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.06.2012 року;

- 11 810, 89 грн. - договір № 8 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.08.2012 року;

- 182, 86 грн. - договір № 10 про розстрочення податкового боргу28.09.2012 року;

- 19 676, 39 грн. - договір № 9 про розстрочення грошових зобов'язань від 28.09.2012 року;

- 6 666, 687 грн. - договір № 4 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.06.2012 року;

- 11 810, 91 грн. - договір № 8 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.08.2012 року;

- 182, 86 грн. - договір № 10 про розстрочення податкового боргу від 28.09.2012 року;

- 16 380, 99 грн. - договір № 9 про розстрочення грошових зобов'язань від 28.09.2012 року.

На виконання вимог Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ДПІ в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби виставлена відповідачеві перша податкова вимога № 6535/1-37а від 08 жовтня 2001 року, яка була вручена особисто посадовій особі 09 листопада 2001 року.

Друга податкова вимога № 2/147 від 14 грудня 2001 року вручена посадовій особі відповідача 13 грудня 2001 року.

Оскільки добровільно відповідачем борг не сплачено, позивач просив стягнути з відповідача 269 121, 49 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи та додані сторонами докази, встановивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 01 червня 2005 року включено відомості до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про юридичну особу - Лисичанське комунальне автотранспортне підприємство 032806 за № 1 381 120 0000 000502.

Відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби як платник податків з 29 січня 1996 року.

Станом на день розгляду справи, відповідач має податковий борг у сумі 269 121, 49 грн., який складається з самостійно узгоджених зобов'язань з плати за землю та підтверджуються наступними документами:

- 47544, 00 грн. - податкова декларація від 17 січня 2013 року № 9084928340;

- 26 650,00 грн. - податкова декларація від 19.12.2012 року № 9080032381;

- 66 315, 00 грн. - податкова декларація від 19.11.2012 року № 9072495285;

- 35 375, 00 грн. - податкова декларація від 18.10.2012 року № 9064099506;

- 182, 87 грн. - договір № 10 про розстрочення податкового боргу від 28.09.2012 року;

- 19 676, 40 грн. - договір № 9 про розстрочення податкового боргу від28.09.2012 року;

- 6 666, 65 грн. - договір № 4 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.06.2012 року;

- 11 810, 89 грн. - договір № 8 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.08.2012 року;

- 182, 86 грн. - договір № 10 про розстрочення податкового боргу28.09.2012 року;

- 19 676, 39 грн. - договір № 9 про розстрочення грошових зобов'язань від 28.09.2012 року;

- 6 666, 687 грн. - договір № 4 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.06.2012 року;

- 11 810, 91 грн. - договір № 8 про розстрочення грошових зобов'язань від 30.08.2012 року;

- 182, 86 грн. - договір № 10 про розстрочення податкового боргу від 28.09.2012 року;

- 16 380, 99 грн. - договір № 9 про розстрочення грошових зобов'язань від 28.09.2012 року.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України передбачає, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПКУ) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно п. п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПКУ до прав органів Державної податкової служби України, зокрема входить звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно з п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога -не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога -не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.п.6.3.1 п.6.3 ст. 6 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове повідомлення виставляється за кожним окремим податком, збором (обов'язковим платежем).

На виконання вимог Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ДПІ в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби виставлена відповідачеві перша податкова вимога № 6535/1-37а від 08 жовтня 2001 року, яка була вручена особисто посадовій особі відповідача 09 листопада 2001 року.

Друга податкова вимога № 2/147 від 14 грудня 2001 року вручена посадовій особі відповідача 13 грудня 2001 року.

Доказів про відкликання податкових вимог суду та відомостей щодо оскарження податкових вимог суду не надано.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 269 121, 49 грн.

Крім того відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного у суду немає підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Представником відповідача у судовому засіданні заявлено клопотання про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання рішення суду в сумі 269 121, 49 грн. строком на сто двадцять місяців згідно графіку розстрочення.

В обґрунтування представник відповідача зазначив, що фінансове становище підприємства не дозволяє сплатити борг одним платежем. Основною діяльністю відповідача є: вивіз та захоронення побутових відходів, утримання зелених насаджень. За 2012 рік заборгованість за послуги по утриманню зелених насаджень склала 181,2 тис. грн., вивіз твердих побутових відходів для пільгової категорії населення - 164, 6 тис. грн..

Представник позивача у судовому засіданні проти встановлення способу та порядку виконання судового рішення шляхом його розстрочення не заперечував про що надав відповідну заяву.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Суд, враховуючи фінансове становище відповідача, вважає, що заява про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення сплати податкового боргу в сумі 269 121, 49 грн. підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806 про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 269 121, 49 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з наявних у Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806 (код ЄДРПОУ 03328008) рахунків у банках кошти за податковим боргом з плати за землю у сумі 269 121, 49 грн. (двісті шістдесят дев'ять тисяч сто двадцять одна гривна 49 копійок).

Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення та відстрочення виконання судового рішення про стягнення з Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806 податкового боргу з плати за землю у сумі 269 121, 49 грн. (двісті шістдесят дев'ять тисяч сто двадцять одна гривна 49 копійок) строком на сто двадцять місяців згідно з графіком розстрочення зі сплатою кожного місяця починаючи з березня 2013 року по січень 2023 року включно по 2242, 68 грн. та сплатою у лютому 2023 року 2242,57 грн.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби внести данні у картки особових рахунків Лисичанського комунального автотранспортного підприємства 032806 щодо способу, строку і порядку виконання судового рішення по сплаті податкового боргу з плати за землю у сумі 269 121, 49 грн. (двісті шістдесят дев'ять тисяч сто двадцять одна гривна 49 копійок)

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанову в повному обсязі складено 05 березня 2013 року.

Суддя Л.С. Качуріна