ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 березня 2013 року 14:36 № 826/1647/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Грабовському В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Дікергофф Транспорт Україна» доДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової службипровизнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 28.01.2013р.,за участю:
позивача - Корнієнко С.В., Півень І.В.
відповідач - Харитонова А.О.
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 4 березня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дікергофф Транспорт Україна» (далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 28.01.2013р. №000702230.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийнято відповідачем протиправно, а тому підлягає скасуванню.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення прийнято правомірно.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Дікергофф Транспорт Україна» за результатами якої 25.06.2012р. складено акт №190/1-22-30-34387514 про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.03.2012р., валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.03.2012р. (далі по тексту - Акт перевірки).
Актом перевірки встановлено порушення п. 5.1 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та п. 14.1.36 статті 14, п. 139.1.9 статті 139, п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ ПК України, в результаті чого позивачем занижено податок на прибуток на суму 731667грн., в тому числі по періодам: 2 квартал 2009 року - 15130грн., 3 квартал 2009 року - 22362грн., 4 квартал 2009 року - 50864грн., 1 квартал 2010 року - 9977грн., 2 квартал 2010 року - 27640грн., 3 квартал 2010 року - 17900грн., 3 квартал 2011 року - 326268грн., 4 квартал 2011 року - 261526грн. та п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ ПК України, в результаті чого підприємством завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 1 квартал 2012 року на суму 4337056грн.
На підставі встановленого порушення відповідачем з урахуванням рішення про результати розгляду повторної скарги ДПС України від 29.11.2012р. №10147/0/71-12/10-2115 прийнято податкове повідомлення - рішення №000702230 від 28.01.2013р., яким за порушення п. 14.1.36 статті 14, п. 139.1.9 статті 139, п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ ПК України та п. 5.1 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 587 794грн.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З Акту перевірки вбачається, що перевіркою показників, відображених у рядку 04.3 Декларацій „витрати на оплату праці", за період з 01.04.2009р. по 31.03.2011р. у сумі 7 929 038грн. відповідачем встановлено, що суб'єкт господарювання здійснював нарахування відповідно до чинного законодавства України.
Проведеною перевіркою відображеного показника за період з 01.04.2009р. по 31.03.2011р. в сумі 7 929 038грн. здійснювалось відповідачем на підставі таких документів: відомості по виплаті заробітної плати, штатний розклад підприємства, аналіз рахунку 661 „Розрахунки за заробітною платою", в результаті чого встановлено заниження задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 04.3 Декларацій „витрати на оплату праці" їх завищення у сумі 864 708грн., в тому числі по періодах:
2 квартал 2009 - 60522 грн.;
3 квартал 2009 - 90528 грн.;
4 квартал 2009 - 203454 грн.;
1 квартал 2010 - 39909 грн.;
2 квартал 2010 - 110558 грн.;
3 квартал 2009 - 71598 грн.;
4 квартал 2009 - 235327 грн.;
1 квартал 2011 - 52812 грн.
До перевірки позивачем надано колективний Договір ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна» від 2010 року на 2011 - 2012p.p. схвалений Загальними зборами трудового колективу (Протокол від 28.12.2010 р. №3) та підписаний від власника Генеральним директором ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна» - Дудзяний СІ. від трудового колективу - Ткачук Р.І. Вказаний Договір зареєстровано в управлінні праці та соціального захисту населення Голосіївської районної у м. Києві держадміністрації від 31.01.2011 №22.
Згідно до п.п. 2.1 ст. II Положення про преміювання працівників ТОВ «Дікергоф Транспорт України» що зазначено у Додатку №3 до вказаного Колективного договору «основою для нарахування премії є дані про виконання техніко-економічних показників базою та цільового бюджету, данні бухгалтерської і статистичної звітності.
Відповідно до наданих до перевірки статутних документів ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна» створене в метою отримання прибутку.
Пояснення по встановленому порушенню посадовими особами ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна» не надано.
В бухгалтерському обліку відображено проводкою Дт 92 Кт 66.
Проте, з даними висновками податкового органу суд не погоджується з наступних підстав.
Відповідно до п. 142.1 статті 142 ПК України до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін, (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розділу IV цього Кодексу).
Пунктом 138.2 статті 138 ПК України встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом ІІ Кодексу.
Згідно статті 2 Закону України «Про оплату праці» основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до пп. 2.1 та 2.2 Розділу ІІ Положення про преміювання працівників ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна» основою для нарахування премії є дані про виконання техніко - економічних показників базового та цільового бюджетів, дані бухгалтерської і статистичної звітності, а рішення про нарахування та виплату премії затверджується Генеральним директором та оформляється відповідним наказом про виплату премії.
Всі виплати премій працівникам ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна», які мали місце в періоді, що перевірявся, підтверджені позивачем відповідними наказами, а саме: №26 від 30.04.2009р., №28 від 30.04.2009р., №27 від 30.04.2009р., №33 від 27.05.2009р., №35 від 01.06.2009р., №36 від 01.06.2009р., №37 від 01.06.2009р., №41 від 01.07.2009р., №42 від 01.07.2009р., №43 від 01.07.2009р., №46 від 17.07.2009р., №48 від 03.08.2009р., №49 від 03.08.2009р., №50 від 03.08.2009р., №57 від 01.09.2009р., №58 від 01.09.2009р., №59 від 01.09.2009р., №63 від 23.09.2009р., №64 від 01.10.2009р., №65 від 01.10.2009р., №66 від 01.10.2009р., №69 від 23.10.2009р., №71 від 02.11.2009р., №72 від 02.11.2009р., №73 від 02.11.2009р., №75 від 01.12.2009р., №76 від 01.12.2009р., №77 від 01.12.2009р., №81 від 28.12.2009р., №82 від 28.12.2009р., №83 від 28.12.2009р., №84 від 28.12.2009р., №4-к від 01.02.2010р., №8-к від 01.03.2010р., №9-к від 03.03.2008р., №13-к від 01.04.2010р., №14-к від 01.04.2010р., №15-к від 01.04.2010р., №23-к від 05.05.2010р., №24-к від 05.05.2010р., №25-к від 05.05.2010р., №29-к від 01.06.2010р., №30-к від 01.06.2010р., №31-к від 01.06.2010р., №32-к від 04.06.2010р., №35-к від 01.07.2010р., №36-к від 01.07.2010р., №37-к від 01.07.2010р., №41-к від 16.07.2010р., №46-к від 02.08.2010р., №47-к від 02.08.2010р., №48-к від 02.08.2010р., №51-1-к від 31.08.2010р., №52-к від 01.09.2010р., №53-к від 01.09.2010р., №54-к від 01.09.2010р., №59-к від 01.10.2010р., №64-к від 28.10.2010р., №65-к від 01.11.2010р., №69-к від 30.11.2010р., №71-к від 01.12.2010р., №72-к від 01.12.2010р., №80-к від 28.12.2010р., №81-к від 28.12.2010р., №82-к від 28.12.2010р., №83-к від 28.12.2010р., №84-к від 28.12.2010р., №2-к від 01.02.2011р., №3-к від 01.02.2011р., №4-к від 01.02.2011р., №12-к від 01.03.2011р., №13-к від 01.03.2011р., №14-к від 01.03.2011р., №15-к від 01.03.2011р., №18-к від 01.04.2011р., №19-к від 01.04.2011р., №20-к від 01.04.2011р., виданими Генеральним директором ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна» відповідно до вимог Положення про преміювання працівників ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна».
Вказані накази про виплату премій є підставою для нарахування, а відомості по виплаті заробітної плати та банківські виписки є, відповідно, розрахунковими документами, що підтверджують фактичну виплату таких премій. При цьому, вказані вище документи в своїй сукупності на думку суду є первинними документами, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку в розумінні п. 138.2 статті 138 ПК України.
Слід зазначити, що ні Положення про преміювання працівників ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна», ні Колективний договір ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна», ні положення чинного законодавства України не ставлять виплату премій працівникам ТОВ «Дікергофф Транспорт Україна» в залежність від фінансового результату, отриманого позивачем від операційної діяльності.
Таким чином, на думку суду позивачем правомірно включено до складу валових витрат суми премій, сплачених своїм працівникам в складі заробітної плати як заохочувальні виплати, а тому наведені в Акті перевірки висновки податкового органу про завищення валових витрат на суму 864 708грн. та адміністративних витрат на суму 628 611грн. є безпідставним та протиправним.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про безпідставність винесення Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва ДПС податкового повідомлення - рішення від 28.01.2013р. №000702230, а тому позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Дікергофф Транспорт Україна» підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Дікергофф Транспорт Україна» задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 28.01.2013р. №000702230.
Судові витрати в сумі 2 294грн. присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Дікергофф Транспорт Україна» (код ЄДРПОУ 34347514) за рахунок Державного бюджету України.
Покласти на відповідний підрозділ Державної казначейської служби України виконання постанови суду в частині стягнення судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 07.03.2013р.
Суддя В.В. Амельохін