Постанова № 29812091, 15.02.2013, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2013
Номер справи
807/229/13-а
Номер документу
29812091
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Cправа № 807/229/13-а

Ряд стат. звіту № 3.7.2

Код - 12

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 лютого 2013 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Плеханова З.Б. за участю секретаря судового засідання Федорової Г.Ф. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області , представник - Марканич В.М.;

відповідача: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 - не з'явилася;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 15 лютого 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 18 лютого 2013 року.

Позивач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області звернулася в Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі постанови про застосування фінансових санкцій від 06 грудня 2012 року до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 1700, 00 грн.за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився. Про час та місце розгляду даної справи повідомлявся належним чином .

На підставі наведеного, суд приходить до висновку про можливість проведення судового розгляду у відсутності відповідача в порядку ч. 4 ст. 128 КАСУ на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного.

Згідно Довідки АА № 263615 Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області за місцезнаходженням : 88000 м.Ужгород, вул.Гойди, будинок 8, код ЄДРПОУ 33643513 внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій ( а.с.17).

У відповідності до ліцензії серія НОМЕР_2 ОСОБА_2 адано право до 17.01.2013 року адавати послуги з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт"

14 листопада 2012 року працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області була проведена перевірка відповідача додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що складено акт № 076251 від 14.11.2012 року ( а.с.11).

Під час перевірки виявлено порушення: відсутня індивідуальна контрольна книга водія режиму праці та відпочинку водія т/з згідно наказу МТУ №340 зі змінами від 20.12.2011 року, наказ №569. Водій з актом ознайомлений, від підпису та пояснень відмовився.

На підставі даного акту, заступником голови комісії з проведення ліквідації Головавтронсінспекцій Слободянюком С.М. винесена постанова № 157779 від 06 грудня 2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700, 00 грн. ( а.с.10).

У встановлений термін фінансові санкції добровільно сплачені не були. Постанови про накладення штрафних санкцій відповідачем в установленому порядку не оскаржувались, а тому прокуратурою ініційовано питання про звернення до суду для винесення рішення про стягнення коштів у примусовому порядку.

Основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту відповідно до ст. 5 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 р. є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів, вантажів та надання додаткових транспортних послуг з метою забезпечення державних і суспільних інтересів, безпеки перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень. Пунктом З встановлено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, та у п. 4 цієї ж постанови зазначено, що Державний контроль на автомобільному транспорті (далі -державний контроль і здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного контролю на автомобільному транспорті загального користування і застосовує до порушників законодавства про автомобільний транспорт фінансові санкції ( п. 27, 28 постанови). Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області, утворене відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190.

Ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлює, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення : безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира, надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення належних документів, експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі, виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без належних документів, порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів, перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм, відсутність у випадках. передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом , управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку. здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу, невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, - регулюється Постановою Кабінету Міністрів України " Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006р. № 1567.

Відповідно до положень п.п. 27, 29 даного Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті в області або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням. Згідно п.28 даного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до бюджету. Допущені відповідачем порушення законодавства про автомобільний транспорт порушують конституційні вимоги щодо чіткого і неухильного дотримання всіма суб'єктами суспільного життя Конституції та законодавства України, негативно позначаються на поповненні державного бюджету, тобто завдають істотної шкоди державним інтересам.

В судовому засіданні з'ясувавши повно та всебічно обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Так як сплата судового збору ухвалою суду було відстрочено до ухвалення судового рішення, то судові витрати розподіляються у відповідності до ст. 94 КАСУ с

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163, КАС України ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області - задовольнити повністю.

Стягнути з Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 іден. номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (розрахункових рахунок 31118106700233, код ЄРДПОУ 37916934 ГУДКСУ у Закарпатській області МФО 812016, одержувач: Свалявський район 21081100) суму фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. ( тисячу сімсот ) гривень.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету України судовий збір в розмірі 114, 07 грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. протягом десяти днів з дня отримання копії постанови в повному обсязі шляхом надсилання копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Плеханова З.Б.