УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" січня 2013 р. справа № 2а-7004/11
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючий суддя - Головко О.В.
судді - Олефіренко Н.А. Ясенова Т.І.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20 вересня 2011 року в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення по Орджонікідзевському району Запорізької міської ради
про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов'язати відповідача провести перерахунок і виплату щорічної допомоги на оздоровлення згідно зі ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Постановою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20 вересня 2011 року позов задоволено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та закрити провадження у справі. Апеляційна скарга ґрунтується на тому, що юридичну особу - управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради було припинено, а управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району не є правонаступником припиненого державного органу, у зв'язку з чим провадження у справі необхідно закрити.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС мають право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення, яка виплачується в таких розмірах: учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії - п'ять мінімальних заробітних плат. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.
Апелянт зазначив, що відповідно до рішення Запорізької міської ради від 18.02.2011 № 6 «Про структуру виконавчих органів Запорізької міської ради, загальну чисельність апарату Запорізької міської ради та її виконавчих органів» та розпорядження голови Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради від 22.02.2011 № 108р «Про ліквідацію самостійних структурних підрозділів Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради» управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради було ліквідовано без правонаступництва з 10 травня 2011 року. Щорічна допомога на оздоровлення виплачувалась ОСОБА_1 у 2010 та 2011 році управлінням праці та соціального захисту населення Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради, а управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району не є правонаступником ліквідованого органу та не може відповідати за його зобов'язаннями.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що відповідачем в адміністративній справі № 2а-7004/2011 є Управління праці та соціального захисту населення по Орджонікідзевському району Запорізької міської ради, яке було утворено 01.03.2011 згідно з рішенням Запорізької міської ради від 18.02.2011 № 6, позивач перебуває у вказаному управлінні на обліку, як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії.
Відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам за місцем їх проживання органами соціального захисту населення, у зв'язку з чим колегія суддів доходить висновку, що доводи апелянта є необґрунтованими та такими, що не відповідають обставинам справи.
Окрім того колегія суддів зазначає, що проведення реорганізації чи ліквідації виконавчих органів міської ради не може впливати на виконання ними вимог чинного законодавства щодо забезпечення прав громадян на певні пільги, компенсації чи допомогу, що гарантуються Конституцією та законами України.
Також суд зазначає, що в результаті ліквідації управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради його функції перейшли до управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району, у зв'язку з чим доводи апелянта не є обґрунтованими та такими, що змінюють обсяг його прав та обов'язків як суб'єкта владних повноважень, в тому числі в даному спорі.
Враховуючи сукупність викладених обставин колегія суддів доходить висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а підстави для закриття провадження у справі відсутні.
Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району залишити без задоволення, а постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20 вересня 2011 року в адміністративній справі № 2а-7004/2011 - без змін.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Головко
Суддя Н.А. Олефіренко
Суддя Т.І. Ясенова