ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 лютого 2013 р. Справа №801/1508/13-а
(16:16) м.Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Кримського республіканського підприємства м.Сімферополя в особі Феодосійської філії "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Сімферополя"
до Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби
про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення
за участю представників сторін:
від позивача - Майорова Н.М., дов., Вакулич Т.В., дов.,
від відповідача - Крекотинь Г.М., дов.
Суть справи:
Кримське республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополь" в особі Феодосійської філії Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення від 21.03.2012 р. № 0003681503.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на протиправність оскаржуваного повідомлення-рішення за підставі відсутності порушень податкового законодавства в частині подання податкової звітності зі збору за спеціальне водокористування.
Відповідачем надані письмові заперечення проти позову, вказуючи на неподання позивачем податкової декларації зі збору за спеціальне водокористування згідно вимог чинного податкового законодавства.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив відмовити в задоволенні позову.
З урахуванням вищевикладеного, положень ст.ст. 122, 128 КАС України, вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Кримське республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Сімферополя" є юридичною особою, ЄДРПОУ 20671506, зареєстровано 22.03.1996 р. Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим за адресою місцезнаходження: 95053, АР Крим, м.Сімферополь, вул. Гурзуфська, буд.5, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 632861, свідчить довідка статистики.
Феодосійська філія Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м.Сімферополя" є обособленим підрозділом, не є юридичною особою.
20.02.2012 р. Феодосійською ОДПІ проведено камеральну перевірку податкової декларації зі спеціального водокористування КРП "ВПВКГ м. Феодосії", згідно з висновками якої дані камеральної перевірки свідчать про неподання податкової звітності зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за 2011 рік при граничному терміні подання 09.02.2012 р., про що складено акт перевірки № 460/15-3.
21.03.2012 р. Феодосійською ОДПІ на підставі акту перевірки № 460/15-3 від 20.02.2012 р. за порушення п. 328.3 ст. 328, п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, згідно з п.п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54, п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України збільшено КРП "ВПВКГ м.Феодосії" суму грошового зобов'язання зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 1020,00 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення № 0003681503.
Згідно із п. 46.1. ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Платниками податків відповідно до п. 15.1. ст. 15 Податкового кодексу України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно п.п. 16.1.2., 16.1.3 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору, а саме відображати інформацію, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п.48.2 ст. 48 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно п. 323.1 ст. 323 Податкового кодекс України платниками збору за спеціальне водокористування є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Відповідно до п.п. 328.2, 328.3 ст. 328 Податкового кодексу України платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
Податкові декларації збору подаються платниками збору органам державної податкової служби у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.
Відповідно до п. 328.5 ст. 328 Податкового кодекс України філії, відділення, інші відокремлені підрозділи водокористувача, які мають банківські рахунки, ведуть окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, складають окремий баланс, подають податкові декларації та сплачують збір за своїм місцем податкової реєстрації.
Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
У разі надсилання декларації поштою платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу державної податкової служби не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного пунктом 5 розділу II цього Порядку, а при поданні податкової звітності в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Зокрема, у разі надіслання податкової декларації поштою платник податку повинен здійснити таке надсилання з повідомленням про вручення та з описом вкладення, про що прямо вказано в абз.б) п. 49.3 Податкового кодексу України.
З урахуванням вимог п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. № 270, надсиланням з повідомленням про вручення та з описом вкладення є відправка документів поштою цінним листом із описом вкладення, в якому міститься перелік відправлених документів із штампом та підписом оператора поштового зв'язку.
Вказане також зазначено у листі ВАС України від 16.11.2011 р. N 2091/11/13-11.
Посилання позивача на своєчасне направлення на адресу відповідача податкової декларації-розрахунку зі збору за спеціальне водокористування за 2011 рік, а саме 24.01.2012 р., засобом поштового зв'язку матеріалами справи не підтверджуються.
Фіскальний чек поштового відділення зв'язку від 24.01.2012 р. № 98100027127880 про надіслання рекомендованого листа на адресу ДПІ м. Феодосії не є належним доказом надіслання позивачем на адресу відповідача податкового розрахунку зі збору за спеціальне водокористування за 2011 рік.
Вказаний фіскальний чек є розрахунковим документом встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.
Тобто розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, не містить в собі зміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.
Позивачем не надано в матеріали справи опису вкладення до листа, про сплату якого надано фіскальний чек поштового відділення зв'язку від 24.01.2012 р. № 98100027127880, не підтверджено зміст вказаного поштового відправлення та надіслання саме податкового розрахунку за спеціальне водокористування за 2011 рік на адресу відповідача.
Запис у журналі вихідної кореспонденції позивача про надіслання на адресу Феодосійської ОДПІ зазначеного податкового розрахунку від 20.01.2012 р. не підтверджує дійсне надсилання позивачем останнього на адресу відповідача, з огляду на відсутність доказів щодо направлення податкового розрахунку цінним листом з описом вкладення, наданням рекомендованого повідомлення про вручення.
Більш того, з матеріалів справи вбачається, що вих.№ 107 від 17.01.2012 р. КРП "ВПВКГ м.Феодосії" направило відповідь на запит Феодосійської ОДПІ від 06.01.2012 р. вих.№ 54/10/15-3 про використання у 2011 році води.
Вказана відповідь була направлена на адресу відповідача 24.01.12 р., про що є запис у журналі вихідної кореспонденції позивача, та отримана відповідачем 25.01.2012 р., про що є запис у журналі вхідної кореспонденції відповідача, копія якого наявна в матеріалах справи.
Доказів надіслання позивачем податкового розрахунку зі збору за спеціальне водокористування за 2011 рік своєчасно, у термін, встановлений чинним законодавством, засобом електронного зв'язку позивачем в матеріали справи не надано.
Так, відповідно до абз. 8 п. 1 з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 10 квітня 2008 р. N 233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2008 р. за N 320/15011 (далі - Інструкція №233) подання податкових документів в електронному вигляді - подання податкових документів до органів ДПС у визначеному для документообігу порядку за умови включення платника податків до системи подання податкових документів в електронному вигляді.
Відповідно до п. 1 Розділу ІІ Інструкції № 233 платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобу КЗІ, керуючись цією Інструкцією та договором.
Відповідно до п. 7.3 Інструкції № 233 після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС проводять його розшифрування, перевірку ЕЦП, перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту).
Електронним документом, що формується програмним забезпеченням органів ДПС та засвідчує факт і час одержання податкового документа в електронному вигляді, є квитанція про одержання податкового документа в електронному вигляді, про що зазначено у абз. 4 Розділу І Інструкції № 233.
Згідно з п. 7.4, 7.5, 7.6, 7.7 Інструкції № 233 перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність.
Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
Якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкових документів в електронному вигляді із зазначенням причин. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.
З матеріалів справи вбачається, що податкову декларацію (розрахунок) зі спеціального водокористування за 2011 рік від 13.01.2012 р. позивачем було надано на адресу відповідача засобом електронного зв'язку 11.05.2012 р., про що свідчить копія квитанції № 2, яка наявна в матеріалах справи та у якій міститься посилання, що документи прийнято з зауваженнями, зокрема, є попередження: закінчення подання форми - 09.02.2012 р.
Тобто вказаний розрахунок було надано позивачем після проведення перевірки 20.02.2012 р. пропуску позивачем граничного терміну подання - 09.02.2012 р.
Отже посилання позивача щодо відсутності порушення ним вимог чинного законодавства щодо подання податкового розрахунку зі збору за спеціальне водокористування спростовуються матеріалами справи.
Позивачем в порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано інших доказів направлення на адресу відповідача податкового розрахунку зі збору за спеціальне водокористування за 2011 рік у термін, в порядку та спосіб, встановлений чинним податковим законодавством.
Позовні вимоги задоволенню не підлягають.
В судовому засіданні 28.02.13 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. В повному обсязі постанову складено 04.03.2013 р.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.