Справа № 807/95/13-а
Ряд статзвіту № 10.3.4
Код - 11
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2013 року місто Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцька Н.Д. за участю секретаря судового засідання Луцанич А.М. та сторін, які беруть участь у справі:
представника позивача: не з'явився;
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Мукачівського учбово-виробничого підприємства українського товариства сліпих про стягнення коштів в сумі 44310,93 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України 12 лютого 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 18 лютого 2013 року.
Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Мукачівського учбово-виробничого підприємства українського товариства сліпих, в якій просить суд стягнути з відповідача бюджетні кошти, використані не за цільовим призначенням в розмірі 44310,93 грн.
12.02.2013р. від представника позивача надійшла заява, в якій просить суд розглянути справу без його участі за наявними у справі матеріалами, позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.
Фіксування судового засідання не здійснювалось, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів проведено перевірку цільового та ефективного використання коштів державного бюджету, наданих відповідачу по КПКВ - 2505030 «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань та військових пам'ятників та з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» за період з 01.01.2012р. по 30.11.2012 року. За результатами проведеної перевірки складено акт від 17.12.2012 року.
Проведеною перевіркою, виявлені та зафіксовані в акті, порушення щодо цільового використання бюджетних коштів за КПКВ - 2505030 Мукачівським УВП УТОС.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2012р. №176 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів» Мукачівському УВП УТОС, як установі одержувачу бюджетних коштів, затверджено кошторис на 2012 рік за КПКВ-2505030 «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань та військових пам'ятників та з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» за період з 01.01.2012р. по 30.11.2012р.» по коду 13101 на загальну суму 368100,00 грн., що підтверджується копією кошторису Мукачівського УВП УТОС на 2012 рік та довідкою про зміни до річного розпису бюджету (кошторису) від 05.06.2012р.
Відповідно до Плану використання бюджетних коштів на 2012 рік, затвердженої директором Мукачівського УВП УТОС Русин М.М. та погодженого директором Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Воробець А. Ю. від 17.02.2012р. та згідно довідки про внесення змін до плану використання бюджетних коштів від 05.06.2012р. на загальну суму 368100,00 грн., вказані кошти були розподілені по наступним видаткам, зокрема: заробітна плата - 279658,00 грн.; нарахування на заробітну плату - 14822,00 грн.; оплата водопостачання та водовідведення - 11760,00 грн.; оплата електроенергії - 56892,00 грн.; оплата інших комунальних послуг - 4968,00 грн.
За 11 місяців 2012 року підприємству направлено бюджетні асигнування по вищезазначеній програмі в сумі 309753,00 грн., у т.ч. з приміткою «Заробітна плата та нарахування» - 211 099,00 грн. та без примітки - 98654,00 грн.
Фактично з початку року Мукачівським УВП УТОС проведено касові видатки на загальну суму 309713,00 грн., а саме: на виплату матеріального заохочення (заробітної плати) - 225067,00 грн.; нарахування на заробітну плату (ЄСВ) - 11944,00 грн.; на оплату електроенергії - 25700,39 грн.; на оплату інших комунальних послуг - 2690,68 грн.
Перевіркою встановлено, що відповідно до казначейських виписок та наданих платіжних вимог міського відділу Державної виконавчої служби Мукачівського міськрайонного управління юстиції на підставі виконавчих листів та судових наказів, виданих Мукачівським міськрайонним судом, стягнено кошти з рахунку Мукачівського УВП УТОС як заборгованість по заробітній платі на користь працівників виробничої сфери підприємства та інші витрати на проведення виконавчих дій в загальній сумі 44310,93 грн., згідно копій платіжних вимог.
Таким чином, перевіркою встановлено, що відповідачем протягом 2012 року не проведено видатки за КЕКВ 1310 по КПКВ «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань та військових пам'ятників та з увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» за період з 01.01.2012р. по 30.11.2012р.», на цілі визначені в Плані використання бюджетних коштів на 2012 рік (із внесеними змінами) - в сумі 44310,93 грн., а фактично використано бюджетні кошти на інші цілі без відповідного поновлення (кошти стягнено з рахунку підприємства МВ ДВС Мукачівського МРУЮ на інші цілі).
У зв'язку з цим, не дотримано та порушено вимоги п. 9 «Порядку складання, розгляду, затвердження та основі вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ» затвердженого Постановою КМУ від 28.02.2002р. №228 в частині використання бюджетних коштів на підставі плану використання бюджетних коштів та п. 6 «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських організацій інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам'ятників та з увічнення перемоги у к Великій Вітчизняній війні 1941-1945р.р.», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2012р. №176 в частині використання бюджетних коштів підприємствами УТОГ та УТОС виключно на утримання своїх соціально-культурних підрозділів.
Відповідно до п. 5 статті 117 Бюджетного кодексу України, повернення бюджетних коштів застосовується за порушення бюджетного законодавства, визначене пунктом 24 статті 116 (щодо субвенцій та коштів, наданих одержувачам бюджетних коштів).
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач бюджетні кошти не повернув.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 104-107, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Мукачівського учбово-виробничого підприємства українського товариства сліпих про стягнення коштів в сумі 44310,93 грн. - задовольнити повністю.
2.Стягнути з Мукачівського учбово-виробничого підприємства українського товариства сліпих (вул. Свалявська, буд. 2-А, м. Мукачево, Мукачівський район, Закарпатська область, 89600, код 03967642) на користь державного бюджету кошти в розмірі 44310,93 (сорок чотири тисячі триста десять гривень дев'яносто три копійки) грн.
3.Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Маєцька Н.Д.