ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" лютого 2013 р. Справа № 5015/4198/12
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
Головуючий суддя Желік М.Б.
Суддів Костів Т.С.
Малех І.Б.
розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ, пров. Несторівський, 3-5 (вих. №б/н від 25.12.2012 року)
на рішення Господарського суду Львівської області від 17.12.2012 року
у справі № 5015/4198/12
за позовом Прокурора міста Борислава в інтересах держави, в особі Східницької селищної ради, с.м.т. Східниця, Дрогобицького району, Львівської області
до відповідача Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ, пров. Несторівський, 3-5
про внесення змін до договору оренди землі від 14.12.2009 року №04.09.439.00097
та за зустрічним позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ, пров. Несторівський, 3-5
до Східницької селищної ради, с.м.т. Східниця, Дрогобицького району, Львівської області
про внесення змін до договору оренди землі від 14.12.2009 року №04.09.439.00097
за участю представників:
від прокурора: - Куцик В.Б.
від позивача за первісним позовом: - Лукашкова А.В.;
від відповідача за первісним позовом: - Трускавецька Т.В.
Сторонам роз'яснено їх права та обов'язки, передбачені ст. 22,27 ГПК України. Клопотань про технічну фіксацію судового процесу не поступало, заяв про відвід складу суду не надходило.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
17.12.2012 року Господарським судом Львівської області прийнято рішення у справі №5015/4198/12 (с.Ділай У.І.) за позовом Прокурора міста Борислава в інтересах держави в особі Східницької селищної ради, с.м.т. Східниця, Дрогобицького району, Львівської області до Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ, пров. Несторівський, 3-5 про внесення змін до договору оренди землі від 14.12.2009 року №04.09.439.00097та за зустрічним позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ, пров. Несторівський, 3-5 до Східницької селищної ради, с.м.т. Східниця, Дрогобицького району, Львівської області про внесення змін до договору оренди землі від 14.12.2009 року №04.09.439.00097 відповідно до якого:
- первісні позовні вимоги задоволено повністю;
- внесено зміни до договору оренди землі від 14.12.2009 року №04.09.439.00097, укладеного між Східницькою селищною радою (82391, Львівська область, с.м.т. Східниця, вул. Золота баня, 3, ідентифікаційний код 26359951) та Відкритим акціонерним товариством «Укрнафта» (04053, м.Київ, пров. Несторівський, буд. 3-5, ідентифікаційний код 00135390), від імені якого діє структурна одиниця Нафтогазовидобувне управління «Бориславнафтогаз» виклавши п.5 договору у наступній редакції:
«п.5 Відповідно до витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, виданого Управлінням Держкомзему у м.Бориславі Львівської області, нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 71 067 (сімдесят одна тисяча шістдесят сім) гривень 60 копійок.»;
- внесено зміни до договору оренди землі від 14.12.2009 року №04.09.439.00097, укладеного між Східницькою селищною радою (82391, Львівська область, с.м.т. Східниця, вул. Золота баня, 3, ідентифікаційний код 26359951) та Відкритим акціонерним товариством «Укрнафта» (04053, м.Київ, пров. Несторівський, буд. 3-5, ідентифікаційний код 00135390), від імені якого діє структурна одиниця Нафтогазовидобувне управління «Бориславнафтогаз» виклавши п.9 договору у наступній редакції:
«п.9 Орендна плата за використання земельної ділянки вноситься орендарем у грошовій формі та становить 12 відсотків від нормативно грошової оцінки земельної ділянки на рік, що складає 8 528 (вісім тисяч п'ятсот двадцять вісім) гривень 11 копійок за рік, або 710 (сімсот десять) гривень 68 копійок в місяць. Орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати на р/р 33216815700013 в ГУДКСУ у Львівській області, м.Львів, ЗКПО 37942974, МФО 825014, код платежів 13050200, одержувач місцевий бюджет Східниця, не пізніше 10 числа, наступного за звітним місяцем»;
- стягнуто з Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» (04053, м.Київ, пров. Несторівський, буд. 3-5, ідентифікаційний код 00135390) в дохід державного бюджету України (отримувач коштів: гу дксу У Личаківському районі м.Львова; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007620; Банк отримувача ГУДКУ у Львівській області; Код Банку отримувача (МФО) 825014; Рахунок отримувача 31215206783006; Код класифікації доходів бюджету 22030001; код ЄДРПОУ суду 03499974) 1 073,00 грн. судового збору;
- в задоволенні зустрічного позову відмовлено повністю;
- зобов'язано видати наказ у відповідності до статті 116 ГПК України.
Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що згідно вимог ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати є договір оренди земельної ділянки, однак річна сума платежу не може бути меншою 12 відсотків нормативно грошової оцінки земельної ділянки. Відтак, затвердження Східницькою селищною радою нормативної грошової оцінки земель с.м.т. Східниця є підставою для приведення положень договору оренди землі від 14.12.2009 року у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції Публічне акціонерне товариство "Укрнафта", м. Київ, пров. Несторівський, 3-5 подало апеляційну скаргу (вих. №б/н від 25.12.2012 року) в якій просить суд прийняти апеляційну скаргу до свого розгляду, скасувати рішення господарського суду Львівської області від 17.12.2012 року у справі №5015/4198/12, та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю, а зустрічний позов ПАТ «Укрнафта» задоволити. Судові витрати просить покласти на позивача за зустрічним позовом.
Скаржник в апеляційній скарзі зазначає, що суд не має повноважень сторони договору і не може підміняти волю сторони своєю, а тому не може замість сторони обирати, який розмір орендної плати встановлювати в договорі. Вказує, що умови договору оренди землі не зобов'язують сторони вносити зміни до договору, зокрема, збільшувати чи зменшувати розмір орендної плати, а лише зобов'язують за певних обставин переглянути умови договору. Окрім цього, на думку скаржника, позивач не обґрунтував причини для внесення змін до розміру орендної плати за землю.
Оскільки у п.13 Договору оренди від 14.12.2009 року сторони узгодили, що розмір орендної плати переглядається сторонами 1 раз на рік, у разі зміни умов господарювання передбачених договором, зміни розміру земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, в інших випадках передбачених законом, то зміна розміру орендної плати може бути переглянута, виключно при настанні таких підстав.
Скаржник, зазначає, що винесенням оскаржуваного рішення порушено ст.. 19 Конституції України, в якій зазначено, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Зміна розміру орендної плати не належить до повноважень виконавчих органів сільських рад у відповідності до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування». Апелянт також вказує, що суд помилково прийшов до висновку про те, що звернення сторони договору з пропозицією внесення змін до нього, є правом сторони, а не обов'язком, аргументовуючи свою позицію рішенням Конституційного суду України від 01.12.2004 року №18-рп/2004 у справі №1-10/2004, рішенням Конституційного суду України у справі №1-2/2002, постановою Верховного суду України від 12.09.2011 року №6-25цс11, та ст. ст. 4, 11, 15, 627, 651, 652 Цивільного кодексу України, а також ст. 188 Господарського кодексу України.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 10.01.2013 року матеріали апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» визнано достатніми для прийняття їх до провадження в апеляційній інстанції, розгляд справи призначено на 30.01.2013 року у складі колегії Желік М.Б. (головуючий), Костів Т.С., Малех І.Б.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 30.01.2013 року розгляд справи відкладався з підстав зазначених у ній.
В судових засіданнях представник скаржника вимоги апеляційної скарги підтримав із зазначених у ній мотивів. Просить апеляційну скаргу задовольнити.
Представник позивача за первісним позовом та прокурор апеляційну скаргу заперечили за безпідставністю. Відзиву, однак не надали. Просять залишити рішення без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Колегія суддів розглянувши апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дійшла висновку, що рішення господарського суду Львівської області від 17.12.2012 року у справі № 5015/4198/12 слід залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
При цьому колегія суддів виходила з наступного.
14 грудня 2009 року між Східницькою селищною радою, в особі селищного голови (орендодавець) та Відкритим акціонерним товариством «Укрнафта», від імені якого діє структурна одиниця Нафтогазовидобувне управління «Бориславнафтогаз» (орендар) укладено договір оренди землі №04. 09 439. 00097, що зареєстрований у Бориславському міському відділі Львівської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16.12.2009 р. за № 04.09.439.00097. Предметом Договору є строкове платне користування земельною ділянкою для обслуговування свердловин №№СК 11, 541, 518 НГВУ «Бориславнофтогаз» ВАТ «Укрнафта», яка знаходиться на території Східницької селищної ради Львівської області строком на 25 років загальною площею 0,1140га.
Підставою для передачі зазначеної земельної ділянки в оренду було рішення Східницької селищної ради Львівської області від 24.07.2009 року № 472.
Як вбачається із матеріалів справи та правильно встановлено судом першої інстанції земельна ділянка фактично була передана відповідачу по акту приймання-передачі об'єкта оренди від 14.12.2009 року.
Згідно із п. 5 договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 10932,60 (десять тисяч дев'ятсот тридцять дві) гривні 60 копійок. Орендна плата за використання земельної ділянки, згідно рішення Східницької селищної ради м. Борислава Львівської області від 29.02.2008 р. №236 становить 12% від нормативно-грошової оцінки, що складає 1311,91 грн. за рік. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі 109,33 грн. щомісячними платежами на розрахунковий рахунок №33219812700013 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 22402093, отримувач Східницька селищна рада, код платежу 13050200.(п. 9 договору).
30.12.2010 року прийнято рішення №8 1-ої сесії VI демократичного скликання Східницької селищної ради м.Борислава Львівської області «Про затвердження нормативно грошової оцінки земельн с.м.т. Східниця» згідно якого затверджено технічну документацію із нормативно грошової оцінки земель с.м.т. Східниця за станом на 01.01.2009 року. Згідно п.2 зазначеного рішення дата набрання ним чинності з 01.01.2011 року.
21.01.2011 року прийнято рішення №24 2-ої сесії VI демократичного скликання Східницької селищної ради м.Борислава Львівської області «Про затвердження положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення та її справляння». Відповідно до п 2.4. зазначеного положення річний розмір орендної плати за земельні ділянки для обслуговування свердловин та технологічної інфраструктури, об'єктів зв'язку, господарських споруд обслуговуючої інфраструктури, електричних підстанцій становить 12% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки.
Як вбачається із витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, дата оцінки 30.0.2011 року (арк. справи 13, том 1) нормативно грошова оцінка земельної ділянки, якою користується НГВУ «Бориславнафтогаз» ВАТ «Укрнафта», площею 0,1140 га. становить 71 067,60 грн. (сімдесят одна тисяча шістдесят сім гривень 60 копійок).
Згідно із ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Зазначеним спростовується посилання скаржника на безпідставне врахування місцевим судом положень рішень органів місцевого самоврядування.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, листами від 24.01.2011р. №28 та від 12.09.2011р. №509-535 позивач за первісним позовом повідомив, зокрема, відповідача за первісним позовом про зміну орендної плати за користування землею у зв'язку з прийняттям рішення Східницької селищної ради від 30.12.2010 р. №8 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель смт. Східниця», з огляду на що розмір орендної плати зазначений у Договорі оренди землі підлягає зміні, відтак орендар повинен звернутися до Управління держкомзему у м.Бориславі Львівської області для підписання додатків до Договору оренди землі.
ПАТ «Укрнафта» звернувся до позивача за первісним позовом з проханням погодити та прийняти розмір орендної плати на рівні 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки для укладення додаткових угод до договору оренди землі. З матеріалів справи також вбачається, що 30.11.2012 року ПАТ «Укрнафта» направила на адресу позивача (лист №юр-2737; арк. справи 13,14, том 2) за первісним позовом проект додаткової угоди до договору оренди землі від 14.12.2009 року №04.09.439.00097.
Розглянувши зазначене звернення рішенням Східницької селищної ради м. Борислава Львівської області від 13.12.2012 №421 відхилено пропозицію ПАТ «Укрнафта» щодо встановлення індивідуальної ставки орендної плати за користування земельною ділянкою. Рішенням від 13.12.2012 року також встановлено, що при укладені додаткових договорів до договорів оренди землі з ПАТ «Укрнафта» слід керуватися Положенням про оренду та порядок розрахунків орендної плати за земельні ділянки у с.м.т.Східниця, затвердженим Рішенням Східницької селищної ради №24 від 21.01.2011 року.
Згідно із ч. 2, 3 ст. 188 Господарського кодексу України, сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. Однак, посилання скаржника на неотримання ним належних пропозицій позивача про внесення змін до договору, які б відповідали ст. 181 Господарського кодексу України, не приймається до уваги, враховуючи, що згідно із ч. 1 ст. 207 Цивільного кодексу України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, не лише якщо його зміст зафіксований в одному, але й в кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. З листування сторін вбачається обмін офертами, які дозволяють чітко констатувати запропоновані зміни до договору.
Окрім цього, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції щодо того, що обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи із власних інтересів, його використовує.
Згідно із ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу України, у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Згідно із ч. 1 ст. 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. У зв'язку із наведеним місцевим господарським судом підставно розцінено обов'язковість для сторін внесення змін до договору оренди землі, оскільки така обов'язковість випливає із зазначених обов'язкових для виконання рішень органу місцевого самоврядування. З поведінки сторін, а саме, обміну зустрічними офертами вбачається їх згода на внесення змін до договору в частині орендної плати, але різних за змістом.
Відповідно до ст. 792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно із ст. ст. 13 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.
Згідно із ст. 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, та не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Згідно п.14.1.125 ст. 14 Податкового кодексу України нормативно грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Нормативно грошова оцінка земельної ділянки використовується при визначені розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку землі» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.
Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (ст. 20 Закону України «Про оцінку землі»).
Як встановлено господарським судом, та підтверджується судом апеляційної інстанції, нормативно грошова оцінка земельної ділянки якою користується НГВУ «Бориславнафтогаз» ВАТ «Укрнафта», площею 0,1140 га. становить 71 067,60 грн. (сімдесят одна тисяча шістдесят сім гривень 60 копійок), що підтверджується витягом з технічної документації.
Зі змісту базової редакції договору оренди землі вбачається її невідповідність в частині розміру орендної плати цим положенням, що обумовлює встановлену законом необхідність внесення до нього відповідних змін.
Відповідно до п.2.19. Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 р. №6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку. Зазначеним спростовується посилання скаржника за вихід місцевим господарським судом за межі своєї компетенції та порушення засад свободи договору.
Згідно із ст. 30 Закону України "Про оренду землі", зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору, що правильно констатовано місцевим господарським судом у відповідності до постанови Верховного Суду України від 06.12.2010 р. у справі №2-1/10068-2008.
Так, колегія суддів зазначає, що пропозиція позивача про внесення змін до договору оренди землі відповідає нормативно-правовим актам, у тому числі рішенням органу місцевого самоврядування, а пропозиція відповідача не враховує їх змісту, окрім цього сторонами не надано доказів скасування рішення №24 Східницької селищної ради «Про затвердження положення про порядок встановлення розмірів орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення та її справляння» від 21.01.2011 року та рішення №8 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель с.м.т. Східниця» від 30.12.2010 року у зв'язку з чим, місцевий господарський суд підставно задовольнив первісний позов, відмовивши у зустрічному.
У відповідності до ч. 1 ст. 101 Господарського процесуального кодексу України, у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу.
Відповідно до ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Колегія суддів додатково зазначає, що суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про підставність звернення з відповідним позовом прокурора м.Борислава Львівської області в межах наданих йому повноважень в інтересах держави в особі Східницької селищної ради для захисту її прав передбачених законом України «Про місцеве самоврядування».
Оскільки доводи, викладені в апеляційній скарзі спростовуються висновками суду апеляційної інстанції колегія суддів визнає їх не належною підставою для зміни чи скасування оскаржуваного рішення, що передбачені у ст. 104 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі наведеного та відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру», Закону України «Про оренду землі», Закону України «Про оцінку землі», Земельного кодексу України, ст. 188 Господарського кодексу України, ст. ст. 99, 101, 103, 104, 105, Господарського процесуального кодексу України, Львівський апеляційний господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
1. В задоволенні апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ, пров. Несторівський, 3-5 (вих. №б/н від 25.12.2012 року) відмовити.
2. Рішення Господарського суду Львівської області від 17.12.2012 року у справі № 5015/4198/12 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Матеріали даної справи повернути в місцевий господарський суд.
Повний текст постанови складено 04.03.2013 року
Головуючий - суддя Желік М.Б.
Суддя Костів Т.С.
Суддя Малех І.Б.