Ухвала суду № 29739645, 28.02.2013, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
28.02.2013
Номер справи
20б/5014/949/2012
Номер документу
29739645
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32 ______

УХВАЛА

28 лютого 2013 року Справа № 20б/5014/949/2012.

За заявою

боржника - Приватного підприємства «Аккош» в особі ліквідаційної комісії,

м. Красний Луч Луганської області,

про банкрутство,

суддя Т.С. Кірпа,

представники:

від боржника - Рачок Р.В., дов. № б/н від 17.05.2012, ПП "Акош";

ліквідатор - Іванов П.В.

за участю:

- Яковлев О.І., дов. № 449/7/10.018 від 16.03.2012, ДПІ у м. Красному Лучі;

- Якутко В.М., дов. № 53/7/22-156 від 09.01.2013, ДПІ у м. Красному Лучі;

- Рогачова Н.Ю., дов. № 1045/7/10-018 від 15.02.2013, ДПІ у м. Красному Лучі,

- Зуэва Я.А., дов. № 92/09-13 від 03.01.2013, УПФУ в м. Красний Луч.

обставини справи: банкрутство згідно положень ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", від 14.05.1992. №2343-ХІІ (в редакції Закону від 30.06.1999 №784-ХІV), ліквідаційна процедура, розгляд заяви ДПІ у м. Красному Лучі Луганської області ДПС про призначення перевірки відомостей щодо порушень, зокрема, можливості фіктивного банкрутства ПП «Аккош» та скарги на дії ліквідатора,

в с т а н о в и в :

Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 18.02.2013 оголошувалася перерва до 20.02.2013, до 12 год. 00 хв, та 20.02.2013, - до 28.02.2013, до 12 год. 00 хв.

За заявою боржника, Приватного підприємства «Аккош» в особі ліквідаційної комісії, господарським судом Луганської області 18.04.2012 порушено провадження у справі №20/5014/949/2012 про його власне банкрутство відповідно до положень ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

В обґрунтування поданої заяви боржник посилається на наступне.

Відповідно до рішення вищого органу управління товариства від 11.11.2011. (протокол № 2 загальних зборів засновників) припинена діяльність юридичної особи - ПП "Аккош" шляхом ліквідації, призначена ліквідаційна комісія у складі голови ліквідаційної комісії - Іванова П.В. та членів ліквідаційної комісії Сопелева О.О. та Рачок Р.В.

Нотаріально засвідчена копія вищезазначеного протоколу була направлена на адресу Державного реєстратора виконавчого комітету Краснолуцької міської ради, оголошення щодо припинення юридичної особи ПП "Аккош" розміще не в "Бюлетені державної реєстрації" №196 (31) від 18.11.2011., стор. 91

Відповідно до п. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України на адресу державних органів направлені повідомлення щодо припинення юридичної особи ПП "Аккош" шля хом ліквідації та надання кредиторських вимог із зазначенням суми основного боргу та сум штрафу (пені) (вих. №1 від 15.11.2011).

Згідно облікових даних боржника безспірна кредиторська заборгованість ПП "Аккош" становить 1787974,39 грн., а саме:

- заборгованість із заробітної плати - 25204,07 грн.;

- заборгованість за платежами до бюджету - 228658,99 грн.;

- заборгованість за платежами зі страхування - 15826,97 грн.;

- заборгованість перед іншими суб'єктами підприємницької діяльності - 1518284,36 грн.

Водночас, боржник у своїй власності має основні засоби (обладнання) балансовою вартістю 248 855,35 грн. та залишки на складі балансовою вартістю - 197 000 грн., згідно листа КП "БТІ Краснолуцької міської ради" (вих. №43651 від 02.03.2012.) ВДАІ Краснолуцького МВ УМВСУ в Луганській області (вих. №634/11 від 14.12.2011.), Управління Держкомзему у м. Красний Луч (вих. №3-3/1882 від 25.11.2011.), інспекції Державного технічного нагляду Антрацитівської РДА (вих. №203 від 23.11.2011.) нерухомого майна, автотранспортних засобів, земельних ділянок та сільськогосподарської техніки за боржником на праві власності не зареєстровано.

Згідно довідок банківських установ залишок грошових коштів відсутній, згідно облікових даних дебіторська заборгованість складає 50726,62 грн.

Таким чином, активів ПП "Аккош" недостатньо для задоволення вимог всіх кредиторів - сума безспірних кредиторських вимог складає 1787974,39 грн., в той час як вартість активів -496581,97 грн.

Вказана інформація була внесена до проміжного ліквідаційного балансу станом на 17.04.2012.

На засіданні ліквідаційної комісії 17.04.2012 (протокол від 17.04.2012) прийнято рішення щодо звернення до господарського суду Луганської області із заявою про порушення справи про банкрутство ПП "Аккош".

Керуючись ст. 51 Закону боржник просив суд порушити провадження у справі про банкрутство Приватного під приємства "Аккош", визнати його банкрутом та відкрити лі квідаційну процедуру, обов'язки ліквідатора покласти на голову ліквідаційної комісії Іванова Павла Володимировича.

Боржником надано Аудиторський висновок про фінансову звітність та фінансовий стан Приватного підприємства «Аккош» станом на 17.04.2012, здійснений аудиторською фірмою «Ліга» про наступне.

При аудиторській перевірці проаналізовано фінансовий стан ПП «Аккош» на підставі показників, передбачених Методичними рекомендаціями Міністерства економіки України №14 від 19.01.2006, розрахованих виходячи з даних фінансової звітності станом на 17.04.2012 Проведений аналіз показав незадовільну структуру активів та наявність зобов'язань, не в повній мірі забезпечених джерелами їх погашення.

Ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства чи дій з приховування банкрутства під час проведення аудиту та аналізу не виявлено. Аудитори мали певні обмеження обсягу досліджень, але, на думку аудиторів, проведений аналіз забезпечує розумну основу для надання висновку з зазначених питань.

Розраховані в процесі аналізу показники фінансового стану та платоспроможності свідчать про наявність ознак критичної неплатоспроможності, що за відсутності внутрішніх джерел для стабілізації фінансового стану підприємства вказує на доцільність впровадження ліквідаційної процедури в рамках справи про банкрутство ПП «Аккош».

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серія АЖ №699458, 11.11.2011, запис №14, внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.

Враховуючи зазначене, суд прийняв рішення:

- про визнання банкрутом Приватного підприємства «Аккош», м. Красний Луч Луганської області, вул. Антрацитівське шоссе, 9, ідентифікаційний код 31572509, та відкриття ліквідаційної процедури банкрута терміном на дванадцять місяців, тобто до 17.05.2013;

- призначення ліквідатором у справі голови ліквідаційної комісії Іванова Павла Володимировича, ідентифікаційний номер 2786709435, м. Первомайськ Луганської області, вул. Докучаєва, 11, на цей же термін;

- відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зобов'язання керівника боржника протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору Іванову П.В.

- відповідно до ч. 1 абз. 6 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд скасовує арешт, накладений на майно, Приватного підприємства «Аккош», м. Красний Луч Луганської області, вул. Антрацитівське шоссе, 9, ідентифікаційний код 31572509, визнаного банкрутом та інші обмеження по розпорядженню майном боржника. Накладення нових арештів чи інших обмежень по розпорядженню майном боржника не допускається.

- зобов'язання ліквідатора банкрута Іванова П.В.: здійснити публікацію оголошення про визнання Приватного підприємства «Аккош», м. Красний Луч Луганської області, вул. Антрацитівське шоссе, 9, ідентифікаційний код 31572509, банкрутом в офіційних друкованих органах Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів України (газеті "Голос України" чи "Урядовий кур'єр") в порядку, передбаченому п. п. 3, 5 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", докази публікації надати суду у термін до 30.05.2012;

- проведення ліквідаційної процедури.

Як вбачається із матеріалів справи, на виконання вимог постанови суду від 17.05.2012 №20б/5014/949/2012, ліквідатор Іванов П.В. надав поточний звіт від 08.10.2012 №08/10-1 про наступне.

Відповідно до норм ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в офіційному друкованому виданні «Голос України» від 08.06.2012 №104(5354) здійснена публікація оголошення про визнання ПП «Аккош» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У зв'язку із наявністю у складі ліквідаційної маси банкрута майнових активів та майнових прав та, як наслідок цього, необхідності обрання комітету кредиторів, на адресу всіх кредиторів направлені письмові повідомлення ліквідатора щодо визнання їх кредиторських вимог, черговості їх задоволення згідно ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", часу та місця проведення загальних зборів кредиторів та першого засідання комітету кредиторів.

10.08.2012 ліквідатором проведені загальні збори кредиторів (протокол №1), на яких обраний комітет кредиторів у складі 2 юридичних осіб, - ДПІ та УПФУ в м. Красний Луч Луганської області.

10.08.2012 відбулося перше засідання комітету кредиторів (протокол №1) на якому обраний голова комітету кредиторів - ДПІ в м. Красний Луч Луганської області та встановлені умови та порядок продажу майнових активів та майнових прав банкрута.

На виконання вищезазначеного рішення комітету кредиторів ліквідатором вжиті заходи щодо продажу основних засобів банкрута:

- здійснена експертна оцінка основних засобів, яка згідно висновку ПП «Грант - Л» склала 315952,00грн.;

- на адресу спеціалізованого суб'єкта підприємницької діяльності - ПП «Юридична фірма «Правовий Аспект Груп» направлена заявка щодо організації та проведення аукціону;

- в обласному друкованому виданні «Експрес - клуб» від 03.10.2012 №40 розміщене оголошення щодо умов та порядку продажу майна банкрута, проведення аукціону призначене на 16.10.2012.

Як вбачається із матеріалів справи, на адресу суду надійшов лист від 27.11.2012 №435/7/10-018 Державної податкової служби у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби з проханням:

- призначити перевірку відомостей щодо порушень, зокрема, можливості фіктивного банкрутства ПП «Аккош» або доведення до банкрутства останнього;

- зобов'язати ліквідатора ПП «Аккош» забезпечити можливість проведення працівниками ДПІ у м. Красному Лучі Луганської області ДПС відповідно до п.п. 78.1.7 ст. 78 ПКУ документальної виїзної перевірки ПП «Аккош», надати до перевірки необхідні документи та допустити працівників ДПІ до її проведення.;

- у разі виявлення порушень під час процедури банкрутства застосовувати відповідно до ч. 6 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до власника майна боржника (уповноваженої ним особи), керівника боржника, голови ліквідаційної комісії (ліквідатора), які допустили порушення, солідарну відповідальність по незадоволеним вимогам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) боржника.

Враховуючи зазначене, суд призначив розгляд даної заяви у засіданні суду.

В обґрунтування поданого листа Державна податкова інспекція у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби посилається на виявлену, на думку податкової, невідповідність фінансової звітності підприємства-боржника, що знаходиться у матеріалах справи №20б/5014/949/2012 та фінансової звітності, наданої боржником до податкової інспекції.

Крім того, на думку кредитора, податкової інспекції, боржником завищена кредиторська заборгованість на суму 820,6 тис. грн..

Працівниками державної податкової інспекції двічі здійснено вихід за юридичною адресою ПП «Аккош» для проведення перевірки боржника з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, проте перевірка не здійснена у зв'язку з відсутністю боржника за юридичною адресою, про що складені відповідні акти.

На виконання ухвали суду від 28.11.2012 №20б/5014/949/2012, представником ПП «Аккош» надані пояснення від 17.12.2012 за №17/12-1 про наступне.

Ліквідатором та залученими фахівцями вивчено протокол №2 від 02.11.2012 засідання комітету кредиторів, який був скликаний в термінову порядку ДПІ в м. Красний Луч самостійно, без письмового повідомлення інших учасників провадження у справі про банкрутство та, як наслідок цього, був проведений без участі ліквідатора чи повноважного представника ПП "Аккош".

Як свідчить аналіз представника ДПІ у м. Красний Луч в основу звинувачень покладені невідповідність даних балансу станом 01.01.2012 даним проміжного ліквідаційного балансу станом на 17.04.2012.

Проте, під час роботи ліквідаційної комісії баланс станом на 01.01.2012. не складався, оскільки на той час не сплив двомісячний термін для заявлення кредиторських вимог, встановлений п. 5 ст. 105 ЦК України та п. З протоколу №2 від 11.11.2011 загальних зборів засновників ПП "Аккош".

Відповідно до п. 4 ст. 105 ЦК України повноваження щодо управління справами юридичної особи та представництва перед третіми особами переходять виключно до ліквідаційної комісії.

Надання будь яких документів не за підписом повноважних осіб юридичної особи, що ліквідується, є правопорушенням (цивільним, адміністративним чи кримінальним в залежності від наслідків) та повинно переслідуватися у встановленому порядку, документи ж за підписом неповноважної особи не мають жодної юридичної сили.

При співбесіди із останнім керівником банкрута Сопелевим О.О. встановлено, що він баланс станом на 01.01.2012 не підписував та до органів ДПС не направляв, іншими особами, які входили до складу ліквідаційної комісії - Івановим П.В. та Рачком Р.В. такі дії також не вчинялися.

З метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду звинувачень ДПІ в м. Красний Луч ПП «Аккош» звернувся за відповідними роз'ясненнями до незалежних аудиторів та отримав таку консультацію.

Щодо розбіжностей між даними фінансових звітів ПП «Аккош» станом на 01.01.2012 та на 17.04.2012.

Згідно з пп. 2.1 розділу III» Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплато спроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства чи доведення до банкрутства, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 №14 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 р. № 1361), оцінка змін фінансового стану підприємства здійснюється за попередні три календарні роки для формування загального уявлення та загальних тенденцій його розвитку та за результатами аналізу показників складається висновок про спрямованість змін та їх вплив на стан платоспроможності підприємства. Так, на виконання вимог відповідного нормативного документу, було проаналізовано фінансовий стан ПП «Аккош» за період з 31.12.2009 по 17.04.2012 (дата затвердження ліквідаційного балансу).

Аудитори досліджували показники проміжного ліквіда ційного балансу, складеного станом на 17.04.2012, при цьому початкові залишки на раху нках обліку не перевірялися, про що прямо зазначено у підсумковій частині ауди торського звіту та висновку.

Наявність розбіжностей між значеннями окремих статей фінансової звітності на кінець одного та на початок іншого звітного року не можна розглядати як доказ перекручення фінансової звітності, бо зазначені розбіжності мо жуть бути пов'язані з різними причинами, в тому числі методологічного характеру, наприклад, у разі затвердження змін в обліковій політиці підприємства чи в облі кових оцінках та у разі виправлення помилок минулих періодів, що прямо перед бачено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.05.1999 № 137 (із змінами і доповненнями). Зміни початкових залишків мо жуть бути пов'язані навіть з прийняттям рішення про рекласифікацію статей фінансової звітності, в тому числі в процедурі ліквідації у зв'язку з підготовкою фінансової звітності, що не грунтується на припущенні про безперервність дія льності у відповідності до П(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу та припинена діяльність».

На думку аудитора це твердження суперечить інформації, отриманої під час надання аудиторських послуг ПП «Аккош» та описаній у змістовній частині аудиторського звіту.

Так, у розділі 1.3 аудиторського звіту «Облік оборотних активів» зазначено про створення резерву сумнівних боргів в сумі 1371458 грн. відносно дебіторської заборгованості по певним контрагентам на підставі протоколу засідання ліквідаційної комісії від 02.04.2012 б/н, на якому розглянуто питання щодо платоспроможності окремих дебіторів.

Слід зазначити, що формування резерву сумнівних боргів у відношенні дебіторської заборгованості передбачено П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість», в тому числі з використанням методу аналізу платоспроможності окремих дебіторів, при цьому визнання заборгованості окремих дебіторів сумнівною та формування стосовно такої заборгованості резерву сумнівних боргів, не означає визнання такої заборгованості безнадійною.

На думку аудитора могла статися помилка, пов'язана з невірним розумінням чи застосуванням термінології національних стандартів бухгалтерського обліку, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 8.10.1999 №237 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.1999 за № 725/4018 (із змінами і доповненнями):

Цілком ймовірно, що комітетом кредиторів при розгляді відповідного питання не були враховані відмінності у визначенні сумнівної та безнадійної дебі торської заборгованості в розумінні Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість» та інші положення цього стандарту щодо методоло гічних засад формування в бухгалтерському обліку інформації про дебіторську заборгованість та її розкриття у фінансовій звітності.

Додатковим доказом відсутності факту списання дебіторської заборгованості, включеної до складу резерву сумнівних боргів з балансу банкрута, є факт її включен ня до складу ліквідаційної маси та прийняття рішення комітетом кредиторів щодо встановлення умов та порядку її реалізації (протокол №1 від 10.08.2012., який підпи саний в т.ч. і представником ДПІ в м. Красний Луч).

При оцінці правильності відображення у фінансовій звітності розміру по точних зобов'язань аудитор виходив з принципу обачності, передбаченого ст.4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», який встановлює необхідність застосування в бухгалтерському обліку методів оцінки, які повинні запобігати заниженню оцінки зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів і доходів підприємства.

На те, що залишки розрахунків мають відображатися в балансі на підставі даних бухгалтерського обліку вказують й норми Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну України «Про Інструкцію по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків» від 11.08.1994 № 69.

Питання щодо списання кредиторської заборгованості має розглядатися з урахуванням результатів проведеної інвентаризації розрахунків або після затвердже ння господарським судом реєстру кредиторських вимог у справі про банкрутство в процедурі ліквідації, коли підприємство - боржник дійсно має належні докази того, що зобов'язання перед окремими кредиторами більше не підлягають погашенню.

У розумінні нормативних актів з питань бухгалтерського обліку, дебіторська заборгованість належить до активів, а кредиторська заборгованість - до зобов'язань, при цьому згідно пункту 7. П(С)БО 2 «Баланс» згортання статей активів та зобов'язань є неприпустимим, крім випадків, передбачених відповідними положеннями (стандартами). Діючими П(С)БО не передбачено випадків автоматичного згортання дебіторської та кредиторської заборгованості, отже, окреме відображення у ліквіда ційному балансі дебіторської та кредиторської заборгованості одного контрагента ці лком відповідає вимогам нормативних актів в сфері бухгалтерського обліку та звіт ності.

Щодо зауважень ДПІ у м. Красний Луч у недопуску до проведення перевірки, ліквідатор жодним чином не ухилявся від надання документів для перевірки, про що свідчать підписи представника ПП "Аккош" на наказах про проведення перевірки від 22.10.2012. та 29.10.2012., але документи за першим наказом не були надані у зв'язку із відсутністю письмового запиту із переліком необхідних документів та відповідних направлень на проведення перевірки, а на лист - запит, виданий згідно другого наказу, на адресу ДПІ у м. Красний Луч була надана відповідь (вих.01/11-2 від 01.11.2012.) щодо передачі документації банкрута спеціалізованим суб'єктам підприємницької діяльності для проведення аудиторської перевірки та оцінки майнових прав банкрута. Крім того, увага податкового органу була звернута на позицію Вищого господарського суду України (лист №05-06/520/78 від 05.02.2010.) щодо термінів проведення перевірки органами державної податкової служби під час провадження у справах про банкрутство в порядку ст. 51 Закону: "відповідно до вимог ч. 1 ст. 51 Закону, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Необхідною передумовою для звернення з такою заявою є дотримання ліквідатором (ліквідаційною комісією) вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи, зокрема, оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення, згідно з вимогами ст. 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу.

Враховуючи зазначене, органи державної податкової служби після публікації оголошення та отримання повідомлення про ліквідацію підприємства повинні здійснити позапланову перевірку суб'єкта господарювання в двомісячний термін.

Порядок виявлення кредиторів по ст. 51 Закону передбачений шляхом опублікування оголошення в офіційному друкованому органі. У зв'язку з цим усі кредитори, в т.ч. і органи державної податкової служби, зобов'язані в місячний термін звернутися з грошовими вимогами до ліквідатора банкрута. Іншого порядку повідомлення кредиторів, ніж публікація в офіційному друкованому органі, стаття 51 Закону про банкрутство не передбачає, в т.ч. і письмового повідомлення безпосередньо органів державної податкової служби.

Якщо державна податкова служба вважає, що боржник неналежним чином виконував свої зобов'язання щодо сплати податків, то вона не позбавлена можливості здійснити позапланову перевірку банкрута в місячний термін з моменту відповідної публікації в офіційному друкованому органі.

Наказ №165 від 16.05.2012. на адресу ліквідатора не надходив та особисто ним чи представником ПП "Аккош" не отримувався, про його існування стало відомо під час судового засідання Луганського окружного адміністративного суду 06.11.2012. При цьому докази його відправлення (вручення) ліквідатору чи представнику банкрута так і не були надані.

Під час судового засідання в Луганському окружному адміністративному суді ДПІ у м. Красний Луч документально не підтверджено вжиття будь-яких заходів для проведення перевірки з моменту порушення справи про банкрутство (18.04.2012.) чи з моменту визнання підприємства банкрутом (17.05.2012.) до жовтня 2012 року.

Проблемні аспекти проведення перевірки, призначеної згідно наказу №607 від 13.12.2012 (відсутність у банкрута приміщення на праві власності за юридичною адресою, ймовірний неналежний стан документації банкрута та необхідність вжиття заходів щодо її відновлення) були повідомлені представникам ДПП в м. Красний Луч на черговому засіданні комітету кредиторів (протокол №3 від 14.12.2012).

Враховуючи зазначене, суд зобов'язав ліквідатора Приватного підприємства «Аккош» Іванова П.В. у термін до 28.12.2012 надати Державній податковій інспекції у м. Красному Лучі документи для проведення документальної перевірки ПП «Аккош» з питання дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012.

Відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд зобов'язав комітет кредиторів у термін до 05.01.2013 надати суду рішення комітету кредиторів у вигляді протоколу щодо діяльності Іванова П.В. по виконанню повноважень ліквідатора ПП «Аккош».

Матеріали справи свідчать, що 15.01.2013 за №122/7/10-018 на адресу суду надійшла скарга ДПІ у м. Красному Лучі на дії ліквідатора банкрута про наступне.

Відповідно до ч. 11. ст. 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ліквідатор не рідше одного разу на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Звіт ліквідатора у справі № 20б/5014/949/2012 було надано комітету кредиторів листом від 01.11.2012 № 01/11-1, також звіт було відображено у протоколі засідання комітету кредиторів по вищезазначеній справі від 14.12.2012, інших звітів ліквідатора комітету кредиторів ліквідатором Івановим П.В. не надавалося. Комітет кредиторів у справі № 20б/5014/949/2012 було створено 10.08.2012.

Відповідно п.п. 16.1.3. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно ч.1 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ліквідатор з дня свого призначення, зокрема, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.

Чинне законодавство не містить норм, які б звільняли платника податків від вищенаведеного обов'язку у зв'язку з введеною відносно нього ліквідаційною процедурою.

Незважаючи на це, на порушення п.п.49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, головою ліквідаційної комісії Івановим П.В. не надані податкові декларації по податку на додану вартість за жовтень та листопад 2012 .

Крім того, відповідно до абз.10 ч. 1 ст.25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ліквідатор повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту.

При цьому, відповідно до поданого податкового розрахунку про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку (звіт форми 1 ДФ) за 3 квартал 2012 на ПП «АККОШ» працювало 7 робітників у 3 кварталі 2012. Таким чином робітники платника станом на 01.10.2012 не звільнені. Враховуючи те, що у банкрута за місцем реєстрації відсутні виробничі приміщення та інше майно, невжиття ліквідатором заходів щодо звільнення працівників банкрута тягнуть за собою необхідність нарахування та сплати таким працівникам заробітної плати яка погашається у першу чергу відносно вимог інших кредиторів, що, в свою чергу, може спричинити шкоду іншим кредиторам ПП «Аккош» у вигляді неможливості погашення їх кредиторських вимог у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладені обставини, а також наявність рішення комітету кредиторів у справі № 20б/5014/949/2012, оформленого протоколом № 4 від 04.01.2013 (щодо припинення повноважень ліквідатора Іванова П.В.), ДПІ просить суд терміново розглянути питання щодо припинення повноважень ліквідатора по справі № 20б/5014/949/2012 про банкрутство ПП «Аккош» Іванова П.В. та призначити ліквідатором ПП «Аккош» арбітражного керуючого Борзову Інну Борисівну (ліцензія АВ 456620 від 29.06.2009р.).

Крім того, листом від 18.02.2013 №1048/7/22-156 ДПІ у м. Красному Лучі повідомлено наступне.

На виконання ухвали від 17.12.2012 по справі №20б/5014/949/2012, господарський суд зобов'язав ліквідатора ПП «Аккош» надати у термін до 28.12.2012 до ДПІ у м. Красному Лучі документи для проведення перевірки ПП «Аккош» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012.

ДПІ у м. Красному Лучі отримано документи від ліквідатора 16.01.2013.

При проведенні аналізу документів, наданих до перевірки до ДПІ встановлено, що документи фінансового - господарської діяльності підприємства, податкового, бухгалтерського та статистичного обліку за період з 01.11.2011 по 31.03.2012 не надані до перевірки, а документи за період з 01.04.2010 по 01.11.2011 надані не у повному обсязі.

Виходячи з вищенаведеного, ДПІ на має можливості провести позапланову документальну перевірку ПП «Аккош» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 на підставі наданих до перевірки документів.

ДПІ відповідно до п. 2.1.1. наказу ДПС України від 31.10.2012 № 948 «Методичні рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків», на підставі документів, наданих ліквідатором до ДПІ. враховуючи останній акт планової документальної перевірки підприємства від 20.08.2010 № 750/23/31572509 (період перевірки з 01.04.2007 по 31.03.2010) та інформації, отриманої від інших відділів ДПІ, проведено доперевірочний аналіз.

Відповідно до нього, Іванову П.В. направлено лист про неможливість проведення позапланової документальної перевірки ПП «Аккош» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 на підставі наданих до перевірки документів та запропоновано надати до ДПІ у м. Красному Лучі для проведення документальної виїзної позапланової перевірки документи податкового, бухгалтерського та статистичного обліку.

Проте, станом на 15.02.2013 документи, зазначені у листі, на адресу ДПІ у м. Красному Лучі, не надані.

Як вбачається із матеріалів справи, ліквідатором Івановим П.В. надано поточний звіт ліквідатора від 18.02.2013 №18/02-1 про наступне.

В жовтні 2012 року документація ПП "Аккош" була передана ТОВ "Аудиторська фірма "ЛІГА" для проведення аналізу фінансово - господарського стану банкрута. Після надання документів було з'ясовано, що проведенню аудита має передувати етап впорядкування документів та часткового відновлення облікових регістрів (лист вих. №14/12 від 14.12.2012.)

Враховуючи вищевикладене, на адресу ДПІ в м. Красному Лучі був направлений лист (вих. №18/12-1 від 18.12.2012.) щодо обов'язковості завершення заходів по впорядкуванню та частковому відновленню облікових регістрів ПП "Аккош", або надання документів на перевірку в їх теперішньому стані.

В зв'язку з тим, що в період до 28.12.2012. (термін надання документів для перевірки згідно ухвали господарського суду від 17.12.2012. по справі №20б/5014/949/2012) письмова відповідь на вищезазначене звернення від ДПІ не надійшла, вся наявна у ліквідатора документація ПП "Аккош" за супровідним листом (вих. №28/12-1 від 28.12.2012.) була направлена на адресу ДПІ в м. Красному Лучі. Таким чином, ухвала господарського суду від 17.12.2012. щодо надання документації була виконана своєчасно та в спосіб, передбачений ст.51 ГПК України.

Станом на 15.02.2013. акт позапланової перевірки ліквідатору не наданий.

У лютому 2013 року на адресу ліквідатора надійшов лист ДПІ у м. Красному Лучі (вих.. №529/7/22-157 від 29.01.2013.) про неможливість проведення перевірки у зв'язку із наданням документації не у повному обсязі.

Зазначена обставина підтверджує висновки аудиторів щодо необхідності вжиття заходів по впорядкуванню та частковому відновленню облікових регістрів ПП "Аккош".

Враховуючи вищевикладене, ліквідатором ініційоване та проведене чергове засідання комітету кредиторів (протокол №4 від 15.02.2013.) на якому розглянуто поточний звіт ліквідатора, робота ліквідатора визнана задовільною, ліквідатора зобов'язано вжити заходи для відновлення документації банкрута, підготовки та здачі необхідної звітності шляхом залучення на конкурсній основі спеціалізованих суб'єктів підприємницької діяльності із найменшим розміром оплати послуг.

Заходи щодо організації та проведення торгів з продажу майнових активів банкрута призупинено до одержання офіційних роз'яснень по застосуванню нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» №4212-VI.

В доповнення до поданої скарги на дії ліквідатора, ДПІ в м. Красному Лучі листом від 29.01.2013 №90/7/22-156 повідомила наступне.

При проведенні аналізу документів, наданих до перевірки до ДПІ встановлено, що документи фінансового - господарської діяльності підприємства, податкового, бухгалтерського та статистичного обліку за період з 01.11.2011 по 31.03.2012 не надані до перевірки, а документи за період з 01.04.2010 по 01.11.2011 надані не у повному обсязі.

Виходячи з наведеного, ДПІ у м. Красному Лучі на має можливості провести позапланову документальну перевірку ПП «Аккош» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 на підставі наданих до перевірки документів.

Ліквідатору ПП «Аккош» Іванову П.В. направлено лист про неможливість проведення позапланової документальної перевірки ПП «Аккош» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 на підставі наданих до перевірки документів та запропоновано надати до ДПІ у м. Красному Лучі для проведення документальної виїзної позапланової перевірки документи податкового, бухгалтерського та статистичного обліку, скликати комітет кредиторів для розгляду питання невиконання п. 2 ухвали господарського суду стосовно надання до ДПІ у м. Красному Лучі документів для проведення перевірки ПП «Аккош» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012.

Крім того, ДПІ у м. Красному Лучі листом від 18.02.2013 №1048/7/22-156 повідомило суд, що документи фінансового - господарської діяльності підприємства, податкового, бухгалтерського та статистичного обліку за період з 01.11.2011 по 31.03.2012 не надані до перевірки ліквідатором, документи за період з 01.04.2010 по 01.11.2011 надані не у повному обсязі.

Виходячи з вищенаведеного, ДПІ у м. Красному Лучі на має можливості провести позапланову документальну перевірку ПП «Аккош» з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2012 на підставі наданих до перевірки документів.

Розглянувши матеріали справи, додатково надані документи, заслухавши та оцінивши доводи кредиторів та ліквідатора, представника банкрута у їх сукупності, суд вважає скаргу на дії ліквідатора такою, що задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України від 14.05.1992 №2343-ХІІ Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 30.06.1999 №784-ХІV), Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Закон містить спеціальні норми, які мають пріоритет у застосовуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.

Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченого цим Кодексом.

Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Аудиторський висновок про фінансову звітність та фінансовий стан Приватного підприємства «Аккош» станом на 17.04.2012, здійснений аудиторською фірмою «Ліга» про наступне.

При аудиторській перевірці проаналізовано фінансовий стан ПП «Аккош» на підставі показників, передбачених Методичними рекомендаціями Міністерства економіки України №14 від 19.01.2006, розрахованих виходячи з даних фінансової звітності станом на 17.04.2012 Проведений аналіз показав незадовільну структуру активів та наявність зобов'язань, не в повній мірі забезпечених джерелами їх погашення.

Ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства чи дій з приховування банкрутства під час проведення аудиту та аналізу не виявлено. Аудитори мали певні обмеження обсягу досліджень, але, на думку аудиторів, проведений аналіз забезпечує розумну основу для надання висновку з зазначених питань.

Розраховані в процесі аналізу показники фінансового стану та платоспроможності свідчать про наявність ознак критичної неплатоспроможності, що за відсутності внутрішніх джерел для стабілізації фінансового стану підприємства вказує на доцільність впровадження ліквідаційної процедури в рамках справи про банкрутство ПП «Аккош».

З метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду заяв ДПІ в м. Красний Луч ПП «Аккош» звернувся за відповідними роз'ясненнями до незалежних аудиторів та отримав таку консультацію.

Щодо розбіжностей між даними фінансових звітів ПП «Аккош» станом на 01.01.2012 та на 17.04.2012.

Згідно з пп. 2.1 розділу III» Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплато спроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства чи доведення до банкрутства, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 №14 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 р. № 1361), оцінка змін фінансового стану підприємства здійснюється за попередні три календарні роки для формування загального уявлення та загальних тенденцій його розвитку та за результатами аналізу показників складається висновок про спрямованість змін та їх вплив на стан платоспроможності підприємства. Так, на виконання вимог відповідного нормативного документу, було проаналізовано фінансовий стан ПП «Аккош» за період з 31.12.2009 по 17.04.2012 (дата затвердження ліквідаційного балансу).

Аудитори досліджували показники проміжного ліквіда ційного балансу, складеного станом на 17.04.2012, при цьому початкові залишки на раху нках обліку не перевірялися, про що прямо зазначено у підсумковій частині ауди торського звіту та висновку.

Наявність розбіжностей між значеннями окремих статей фінансової звітності на кінець одного та на початок іншого звітного року не можна розглядати як доказ перекручення фінансової звітності, бо зазначені розбіжності мо жуть бути пов'язані з різними причинами, в тому числі методологічного характеру, наприклад, у разі затвердження змін в обліковій політиці підприємства чи в облі кових оцінках та у разі виправлення помилок минулих періодів, що прямо перед бачено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.05.1999 № 137 (із змінами і доповненнями). Зміни початкових залишків мо жуть бути пов'язані навіть з прийняттям рішення про рекласифікацію статей фінансової звітності, в тому числі в процедурі ліквідації у зв'язку з підготовкою фінансової звітності, що не грунтується на припущенні про безперервність дія льності у відповідності до П(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу та припинена діяльність».

На думку аудитора це твердження суперечить інформації, отриманої нами під час надання аудиторських послуг ПП «Аккош» та описаній у змістовній частині аудиторського звіту.

Згідно з пп. 2.1 розділу III» Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплато спроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства чи доведення до банкрутства, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 №14 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 р. № 1361), оцінка змін фінансового стану підприємства здійснюється за попередні три календарні роки для формування загального уявлення та загальних тенденцій його розвитку та за результатами аналізу показників складається висновок про спрямованість змін та їх вплив на стан платоспроможності підприємства. Так, на виконання вимог відповідного нормативного документу, було проаналізовано фінансовий стан ПП «Аккош» за період з 31.12.2009 по 17.04.2012 (дата затвердження ліквідаційного балансу).

Аудитори досліджували показники проміжного ліквіда ційного балансу, складеного станом на 17.04.2012, при цьому початкові залишки на раху нках обліку не перевірялися, про що прямо зазначено у підсумковій частині ауди торського звіту та висновку.

Наявність розбіжностей між значеннями окремих статей фінансової звітності на кінець одного та на початок іншого звітного року не можна розглядати як доказ перекручення фінансової звітності, бо зазначені розбіжності мо жуть бути пов'язані з різними причинами, в тому числі методологічного характеру, наприклад, у разі затвердження змін в обліковій політиці підприємства чи в облі кових оцінках та у разі виправлення помилок минулих періодів, що прямо перед бачено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.05.1999 № 137 (із змінами і доповненнями). Зміни початкових залишків мо жуть бути пов'язані навіть з прийняттям рішення про рекласифікацію статей фінансової звітності, в тому числі в процедурі ліквідації у зв'язку з підготовкою фінансової звітності, що не грунтується на припущенні про безперервність дія льності у відповідності до П(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу та припинена діяльність».

На думку аудитора це твердження суперечить інформації, отриманої під час надання аудиторських послуг ПП «Аккош» та описаній у змістовній частині аудиторського звіту.

Так, у розділі 1.3 аудиторського звіту «Облік оборотних активів» зазначено про створення резерву сумнівних боргів в сумі 1371458 грн. відносно дебіторської заборгованості по певним контрагентам на підставі протоколу засідання ліквідаційної комісії від 02.04.2012 б/н, на якому розглянуто питання щодо платоспроможності окремих дебіторів.

Слід зазначити, що формування резерву сумнівних боргів у відношенні дебіторської заборгованості передбачено П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість», в тому числі з використанням методу аналізу платоспроможності окремих дебіторів, при цьому визнання заборгованості окремих дебіторів сумнівною та формування стосовно такої заборгованості резерву сумнівних боргів, не означає визнання такої заборгованості безнадійною.

На думку аудитора могла статися помилка, пов'язана з невірним розумінням чи застосуванням термінології національних стандартів бухгалтерського обліку, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 8.10.1999 №237 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.1999 за № 725/4018 (із змінами і доповненнями):

Цілком ймовірно, що комітетом кредиторів при розгляді відповідного питання не були враховані відмінності у визначенні сумнівної та безнадійної дебі торської заборгованості в розумінні Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість» та інші положення цього стандарту щодо методоло гічних засад формування в бухгалтерському обліку інформації про дебіторську заборгованість та її розкриття у фінансовій звітності.

Додатковим доказом відсутності факту списання дебіторської заборгованості, включеної до складу резерву сумнівних боргів з балансу банкрута, є факт її включен ня до складу ліквідаційної маси та прийняття рішення комітетом кредиторів щодо встановлення умов та порядку її реалізації (протокол №1 від 10.08.2012., який підпи саний в т.ч. і представником ДПІ в м. Красний Луч).

При оцінці правильності відображення у фінансовій звітності розміру по точних зобов'язань аудитор виходив з принципу обачності, передбаченого ст.4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», який встановлює необхідність застосування в бухгалтерському обліку методів оцінки, які повинні запобігати заниженню оцінки зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів і доходів підприємства.

На те, що залишки розрахунків мають відображатися в балансі на підставі даних бухгалтерського обліку вказують й норми Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну України «Про Інструкцію по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків» від 11.08.1994 № 69.

Питання щодо списання кредиторської заборгованості має розглядатися з урахуванням результатів проведеної інвентаризації розрахунків або після затвердже ння господарським судом реєстру кредиторських вимог у справі про банкрутство в процедурі ліквідації, коли підприємство - боржник дійсно має належні докази того, що зобов'язання перед окремими кредиторами більше не підлягають погашенню.

У розумінні нормативних актів з питань бухгалтерського обліку, дебіторська заборгованість належить до активів, а кредиторська заборгованість - до зобов'язань, при цьому згідно пункту 7. П(С)БО 2 «Баланс» згортання статей активів та зобов'язань є неприпустимим, крім випадків, передбачених відповідними положеннями (стандартами). Діючими П(С)БО не передбачено випадків автоматичного згортання дебіторської та кредиторської заборгованості, отже, окреме відображення у ліквіда ційному балансі дебіторської та кредиторської заборгованості одного контрагента ці лком відповідає вимогам нормативних актів в сфері бухгалтерського обліку та звіт ності.

Щодо зауважень ДПІ у м. Красний Луч у недопуску до проведення перевірки, ліквідатор не ухилявся від надання документів для перевірки, про що свідчать підписи представника ПП "Аккош" на наказах про проведення перевірки від 22.10.2012. та 29.10.2012., але документи за першим наказом не були надані у зв'язку із відсутністю письмового запиту із переліком необхідних документів та відповідних направлень на проведення перевірки, а на лист - запит, виданий згідно другого наказу, на адресу ДПІ у м. Красний Луч була надана відповідь (вих.01/11-2 від 01.11.2012.) щодо передачі документації банкрута спеціалізованим суб'єктам підприємницької діяльності для проведення аудиторської перевірки та оцінки майнових прав банкрута.

Органи державної податкової служби після публікації оголошення та отримання повідомлення про ліквідацію підприємства повинні здійснити позапланову перевірку суб'єкта господарювання в двомісячний термін.

Матеріали справи свідчать, що колишнім керівником банкрута Сопелевим О.О. документація банкрута передана ліквідатору Іванову П.В. не в повному обсязі (акт приймання-передачі фінансово-господарської документації від 18.11.2011).

За таких обставин, задовольнити за станом на день розгляду справи заяву ДПІ щодо призначення перевірки відомостей можливого фіктивонго банкрутства ПП «Аккош» не є можливим, до передачі колишнім керівником банкрута Сопелевим О.О. документації ПП «Аккош» в повному обсязі.

Враховуючи зазначене, заяву ДПІ в частині перевірки відомостей щодо можливого фіктивного банкрутства ПП «Аккош» слід відкласти.

З огляду на ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, якщо при вирішенні господарського спору господарський суд виявить у діяльності працівників підприємств та організацій порушення законності, що містять ознаки дій, переслідуваної в кримінальному порядку, господарський суд надсилає про цей факт повідомлення органам внутрішніх справ чи прокуратури.

Враховуючи ситуацію, яка склалася на підприємстві боржника, лише часткову передачу колишнім керівником боржника Сопелевим О.О. документації ПП «Аккош» ліквідатору Іванову П.В., суд вважає за необхідне надіслати Повідомлення до прокуратури м. Красний Луч Луганської області з вказаного питання, для прийняття заходів прокурорського реагування.

Таким чином, матеріали справи не свідчать про порушення ліквідатором ПП «Аккош» Івановим П.В. вимог ст. ст. 3-1, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" при проведенні ліквідаційної процедури банкрута, у зв'язку з чим скарга ДПІ у м. Красному Лучі на дії ліквідатора Іванова П,В. судом відхиляється.

За таких обставин, суд зобов'язує ліквідатора Іванова П.В. прийняти невідкладні заходи по впорядкуванню та частковому відновленню облікових регістрів ПП «Аккош», по збереженню, виявленню, оцінці та реалізації майна ПП «Аккош» відповідно до ст. ст. 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №2343-XII та ст. ст. 43, 49, 57 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.2011 №4212-VI, надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута, попередньо розглянуті на засіданні комітету кредиторів.

Керуючись ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає розгляд справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 5, 7, 16, 22, 24, 25, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 1, 41, 38, 43, 77, 86, 87, 90 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1. Скаргу Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби на дії ліквідатора Приватного підприємства «Аккош» Іванова П.В. відхилити.

2. Відкласти розгляд справи та заяви ДПІ у м. Красному Лучі по перевірці відомостей щодо можливого фіктивного банкрутства ПП «Аккош» на 16.05.2013, на 10 годин 00 хвилин, в приміщенні господарського суду Луганської області, кімн. №333.

3. Надіслати Повідомлення до прокуратури м. Красний Луч Луганської області щодо порушення колишнім керівником ПП «Аккош» Сопелевим О.О. вимог ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №2343-ХІІ, для прийнятті заході прокурорського реагування.

4. Зобов'язати ліквідатора Приватного підприємства «Аккош» Іванова П.В. прийняти невідкладні заходи по впорядкуванню та частковому відновленню облікових регістрів ПП «Аккош», по збереженню, виявленню, оцінці та реалізації майна ПП «Аккош» відповідно до ст. ст. 22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №2343-XII та ст. ст. 43, 49, 57 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.2011 №4212-VI, у термін до 15.05.2012 надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута, попередньо розглянуті на засіданні комітету кредиторів.

5. Зобов'язати комітет кредиторів у термін до 15.05.2013 на засіданні комітету розглянути звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, протокол з зазначених питань надати до суду.

Дану ухвалу надіслати: банкруту, ліквідатору Іванову П.В. (м. Первомайськ Луганської області, вул. Докучаєва, 11), ДПІ у м. Красний Луч Луганської області; прокуратурі м. Красний Луч Луганської області.

Явка у судове засідання членів комітету кредиторів та ліквідатора обов'язкова.

Суддя Т.С. Кірпа