Постанова № 29722383, 01.02.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2013
Номер справи
805/523/13-а
Номер документу
29722383
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2013 р. Справа № 805/523/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Олександрівського житлово-комунального підприємства про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 20376,12 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Добропільська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби (далі - Добропільська ОДПІ, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 20376,12 грн. з Олександрівського житлово-комунального підприємства (далі - Олександрівське ЖКП, відповідач).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість у сумі 20376.12 грн., яка виникла з несплати відповідачем узгодженої суми по податку з доходів фізичних осіб згідно податкових повідомлень-рішень від 19.11.2012 року № 0001201742 на суму штрафних санкцій у розмірі 4509,20 грн., від 10.12.2012 року № 0002041742 на суму основного платежу в розмірі 9759,76 грн. та штрафних санкцій у розмірі 2439,94 грн., а також нарахованої пені в сумі 3667,22 грн. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у строк, встановлений чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведені суми у судовому порядку.

До Донецького окружного адміністративного суду 29.01.2013 року відповідач надіслав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії № А00 № 531260 Олександрівське житлово-комунальне підприємство зареєстроване Олександрівською районною державною адміністрацією Донецької області 17.10.2001 року, заміна свідоцтва про державну реєстрацію у зв'язку з зміною місцезнаходження юридичної особи - 26.01.2011 року за № 1 246 107 0011 000110. Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 15.08.2011 року № 357 Олександрівське ЖКП перебуває на податковому обліку в Добропільській ОДПІ (Олександрівське відділення) з 15.11.2001 року за № 121. Ідентифікаційний код юридичної особи - 31424343, місцезнаходження - 84000, Донецька область, Олександрівський район, селище міського типу Олександрівка, вул. Радянської Конституції, буд. 28А.

З матеріалів справи судом встановлено, що Добропільською ОДПІ (Олександрівським відділенням) відносно Олександрівського ЖКП винесені наступні податкові повідомлення-рішення:

- від 19.11.2012 року № 0001201742 на суму 4509,20 грн. (штрафні санкції), прийняте за результатами акту камеральної перевірки від 19.11.2012 року № 169/17/31424343 з питання своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб за період з 10.07.2012 року по 27.09.2012 року;

- від 10.12.2012 року № 0002041742 на суму основного платежу в розмірі 9759,76 грн. та штрафних санкцій у розмірі 2439,94 грн., прийняте за результатами акту камеральної перевірки від 05.12.2012 року № 193/17/31424343 з питання своєчасності нарахування та виплати заробітної плати, правильності утримання, повноти та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб згідно форми № 1ДФ за період з 01.04.2012 року по 30.06.2012 року.

В матеріалах справи відсутні докази стосовно адміністративного чи судового оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.

Також згідно зворотної боку облікової картки Олександрівського ЖКП вбачається, що відповідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України позивачем за несвоєчасну сплату податку нараховано пеню, що станом на 04.01.2013 року становить 3667,22 грн.

Таким чином податкова заборгованість з податку на доходи фізичних осіб у відповідача склала 20376,12 (4509,20 грн. + 9759,76 грн. + 2439,94 грн. + 3667,22 грн.).

З матеріалів справи судом встановлено, що відповідач не сплатив в бюджет узгоджені суми штрафних (фінансових) санкцій.

З метою погашення заборгованості, що у відповідача є безперервною, Добропільською ОДПІ згідно з вимогами ст. 59 Податкового кодексу України приймалися заходи шляхом направлення боржнику податкової вимоги від 04.04.2011 року № 9.

Вказані заходи не призвели до погашення заборгованості.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Відповідно до приписів ст. 86 Податкового кодексу України (ПКУ) результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно зі п. 86.8 ст. 86 ПКУ по результатам встановлених порушень керівником податкового органу (його заступником) приймаються податкові повідомлення-рішення.

З огляду на наведене, оскільки грошове зобов'язання у сумі 20376,12 грн. відповідачем не сплачено в установлений строк, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Наведені розрахунки податкового боргу відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем визнані.

Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до приписів статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 112 встановлено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Беручи до уваги до уваги те, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу відповідач визнав в повному обсязі, що підтверджується письмовою заявою, підстави для неприйняття якої у суду відсутні, але станом на день розгляду цього спору сума боргу у розмірі 20376,12 грн. відповідачем не сплачена, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Олександрівського житлово-комунального підприємства про стягнення податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 20376,12 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Олександрівське житлово-комунального підприємства (ідентифікаційний код юридичної особи - 31424343, місцезнаходження - 84000, Донецька область, Олександрівський район, селище міського типу Олександрівка, вул. Радянської Конституції, буд. 28А) заборгованість по податку на доходи фізичних осіб в сумі 20376,12 грн. (двадцять тисяч триста сімдесят шість грн. 12 коп.), у тому числі: згідно податковим повідомленням-рішенням від 19.11.2012 року № 0001201742 на суму 4509,20 грн., від 10.12.2012 року № 0002041742 на суму основного платежу в розмірі 9759,76 грн. та штрафних санкцій у розмірі 2439,94 грн., а також нарахованої пені в сумі 3667,22 грн.

Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 1 лютого 2013 року.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Чучко В.М.