Справа 252/634/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2013 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі: Головуючого судді Каліуш О.В., при секретарі Морозинській Ю.О., за участю представника позивача Ставіновій Е.С., відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення вартості електричної енергії спожитої без обліку внаслідок порушення «Правил користування електричною енергією для населення»,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду з позовом, ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» просить стягнути з ОСОБА_2 вартість електроенергії не облікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН у розмірі 833,57 грн., а також судовий збір у розмірі 214,60 грн., посилаючись на те, що 27 квітня 2009 року при перевірці представниками позивача виконання вимог Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 р., Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 р. з наступними змінами та доповненнями, за місцем проживання відповідача за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено порушення п.48 Правил, а саме: самовільне підключення електроустановок (струмоприймачів та електропроводки) до електричної мережі енергопостачальника, особовий рахунок не оформлено, договір на користування електричної енергією не укладено. Електрична енергія споживається, електролічильником не враховується.
Виявлене порушення було зафіксоване в Акті про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 0091440 від 27.04.2009 року. Згідно із п. 53 Правил та Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих постачальнику електричної енергії внаслідок порушення споживачем Правил, по зазначеному акту про порушення правил була нарахована сума безобліково спожитої електроенергії у розмірі 1253,57 грн. Боржником в добровільному порядку сплачено частину боргу у розмірі 420,00 грн. Сума не сплаченої вартості електричної енергії, спожитої без обліку внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення складає 833,57 грн.
Представник позивача Ставінова Е.С. у судовому засіданні позовні вимоги ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» підтримала повністю з підстав, наведених у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» визнав, факт порушення Правил користування електричною енергією для населення та розмір заборгованості не оспорював.
Дослідивши всі обставини справи, та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» підлягають задоволенню з наступних підстав.
Пунктами 48,53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357 передбачено, що споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії в разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку. У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергію, зокрема фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представника енергопостачальника.
Судом встановлено, що ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» є постачальником електроенергії ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1, про що свідчить копія договору купівлі-продажу квартири у житловому будинку від 07.11.2008 року (а.с.9), витяг з Державного реєстру правочинів, витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.10), довідка Адресного бюро Горлівського МУ УМВС України в Донецькій області (а.с.16).
27 квітня 2009 року представниками енергопостачальника в квартирі АДРЕСА_1 було виявлено порушення відповідачем п.48 Правил користування електричною енергією, а саме: самовільне підключення електроустановок (струмоприймачів та електропроводки) до електричної мережі енергопостачальника, особовий рахунок не оформлено, договір на користування електричною енергією не укладено, електрична енергія споживається, пломба енергопостачальника не відповідає стандарту.
Виявлене порушення Правил користування електричною енергією зафіксовані в Акті № 0091440 від 27 квітня 2009 року, який був підписаний трьома представниками енергопостачальника та ОСОБА_2 без зауважень (а.с.6).
Згідно із п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357, Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою НКРЕ № 562 від 04.05.2006р., по Акту № 0091440 від 27.04.2009 року була нарахована сума безобліково спожитої електроенергії за період з 07 листопада 2008 року по 27 квітня 2009 року у розмірі 1253,57 грн. (а.с.5,7).
30 квітня 2009 року відповідачем в добровільному порядку сплачено вартість електроенергії, спожитої без обліку внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення у розмірі 420,00 грн. (а.с.11).
Розмір не сплаченої відповідачем вартості електричної енергії, спожитої без обліку внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення за Актом № 0091440 від 27 квітня 2009 року складає 833,57 грн. (1253,57 грн. - 420,00 грн. = 833,57 грн.)
За таких обставин, суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_2 на користь позивача вартість електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕН у розмірі 833,57 грн.
Тож позовні вимоги ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» слід задовольнити повністю.
Згідно до ст. 88 ЦПК України суд присуджує стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 214,60 грн.
Керуючись ст.ст. 88, 209, 214-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення вартості електричної енергії спожитої без обліку внаслідок порушення «Правил користування електричною енергією для населення» задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» Центральні електричні мережі на поточний рахунок із спеціальним режимом користування № 260303021296 в ОПЕРВ філії Донецького обласного управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 335106, код ЕГРПОУ 00130903 вартість електроенергії не облікованої внаслідок порушення споживачем «Правил користування електричною енергією для населення» у розмірі 833 (вісімсот тридцять три) грн. 57 коп.; а також судовий збір у розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн.60 коп. на поточний рахунок № 26008301551560 у філії Центрально - Міського відділення «Промінвестбанк» м. Горлівки, МФО 334464, ЕГРПОУ 00130903 (одержувач грошових коштів: структурна одиниця ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» - Центральні електричні мережі).
Встановити строк для ознайомлення сторін з повним рішенням - 07 березня 2013 року, відклавши до цього строку складання повного рішення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя: О.В. Каліуш
Судове рішення № 29691440, Микитівський районний суд м. Горлівки було прийнято 04.03.2013. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 252/634/13-ц. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: