ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Герасимчук М.К.
Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.
УХВАЛА
іменем України
"14" листопада 2012 р. Справа № 1715/1813/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Зарудяної Л.О.
суддів: Іваненко Т.В.
Кузьменко Л.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "02" квітня 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернувся до Рівненського міського суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради про зобов"язання провести нарахування та виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям на період з 01.09.2011р. по 29.02.2012р.
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 02.04.2012 року адміністративний позов ОСОБА_4 задоволено.
Визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради Рівненської області.
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради Рівненської області здійснити нарахування та виплату йому державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.09.2011 року по 29.02.2012 року на рівні, не нижчому від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2011 рік" та "Про держаний бюджет України на 2012 рік" із урахуванням виплачених сум.
Не погоджуючись з зазначеною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та відмовити в задоволенні позовних вимог, вважаючи, що УПСЗН Рівненського міськвиконкому здійснювало виплату ОСОБА_4 допомоги малозабезпеченим сім"ям у 2011-2012 роках в розмірі, встановленому чинним законодавством.
Дослідивши за матеріалами справи наведені у скарзі доводи та перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.
Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_4 звертався до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям.
Згідно з повідомленням про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім"ї ОСОБА_4 призначено соціальну допомогу у розмірі від 151,20 грн. до 158,13 грн.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму.
Рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлюється виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування (далі - набір продуктів харчування), а також мінімального набору непродовольчих товарів (далі - набір непродовольчих товарів) та мінімального набору послуг (далі - набір послуг), необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.
Прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення.
Встановлено, що сукупний місячний дохід ОСОБА_4 становить 0 грн.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб визначається Законом України про державний бюджет на відповідний рік.
Розмір призначеної ОСОБА_4 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям є значно нижчим, ніж прожитковий мінімум, встановлений Законом України "Про державний бюджет України на 2011 рік" та Законом України "Про державний бюджет України на 2012 рік".
Норма Закону, на яку посилається відповідач значно звужує права позивача, гарантовані Законом України " Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім"ям" та суперечить вимогам ст. 22 Конституції України.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для проведення перерахунку виплат державної соціальної допомоги ОСОБА_4 на період з 01.09.2011р. по 29.02.2012р.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції. Постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради залишити без задоволення, а постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "02" квітня 2012 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.О. Зарудяна
судді: Т.В. Іваненко Л.В. Кузьменко
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради вул.Соборна,12,м.Рівне,33028