Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/16028/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.,
при секретарі Попові А.М.,
за участю :
представника позивача - Лукащук Т.М.,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості на суму 7037,20 гривень,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби, звернулась до суду з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості на суму 7037,20 гривень.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що станом на момент звернення до суду, за відповідачем значиться заборгованість перед бюджетом з орендної плати з фізичних осіб у сумі 7037,20 гривень.
Зазначає, що відповідач не сплачуючи заборгованість, порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду її економічним інтересам, тому просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити, надала суду пояснення аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача у судовому засіданні заявлені позовні вимоги не визнав заперечував, просив відмовити у задоволенні позову, пояснив суду, що орендованою земельною ділянкою він фактично користувався уточнюючих розрахунків не надавав, проте зазначив, що Постановою Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 22.10.2012 року у справі 2а/0519/319/2012 задоволені позовні вимоги прокурора м. Маріуполя в інтересах Держави в особі Управління Держкомзему до Маріупольської міської ради, третя особа приватний підприємець ОСОБА_3, внаслідок чого визнано незаконним та скасовано рішення Маріупольської міської ради № 5/23-4233 від 29.07.2008 року «Про надання земельної ділянки по АДРЕСА_2, приватному підприємцю ОСОБА_3».
Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні",- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя Донецької області Державної податкової служби, - є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні".
Відповідач, - ОСОБА_3, (АДРЕСА_1, ІН,- НОМЕР_1),- є фізичною особою підприємцем.
Як вбачається із матеріалів справи, заборгованість відповідача перед бюджетом у сумі 7037,20 гривень, виникла у зв'язку із несплатою у встановлені законом строки у повному обсязі узгоджених податкових зобов'язань з орендної плати з фізичних осіб у вигляді:
основного платежу на суму 6815,03 гривень (з урахуванням переплати на суму 375,52) визначеного самостійно згідно поданого розрахунку № 1064 від 21.02.2012 року за період з лютого по вересень 2012 року за датами сплати 01.03.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.03.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.04.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.05.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.06.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.07.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.08.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.09.2012 року на суму 798,95 гривень, 30.10.2012 року на суму 798,95 гривень;
штрафної (фінансової) санкції на суму 222,17 гривень, визначеної згідно прийнятих податкових повідомлень-рішень № 0001441710 від 06.03.2012 року на суму 170,00 гривень, № 0001781710 від 19.03.2012 року на суму 52,17 гривень.
Сума податкового боргу щодо якої пред'явлено позовні вимоги підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків та станом на момент розгляду справи не погашена.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України,- платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України,- податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно п. 288.2. Податкового кодексу України,- платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України,- платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобов'язань щодо якої пред'явлено позовні вимоги,- є податковою заборгованістю.
Таким чином, у результаті несплати суми заборгованості відповідач не виконує свої зобов'язання перед бюджетом, порушує терміни сплати обов'язкових платежів, у наслідок чого з'явилася заборгованість перед бюджетом, що заподіює шкоду інтересам держави.
Суд не бере до уваги Постанову Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області від 22.10.2012 року у справі 2а/0519/319/2012, оскільки вона не набрала законної сили.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Згідно п. 87.11. ст. 87 Податкового кодексу України,- орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Згідно п. 95.2. стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом вставлено, що податковим органом сформовано та направлено, а відповідачем отримано податкову вимогу № 86 від 05.03.2012 року, яка станом на момент розгляду справи не є відкликаною.
Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обов'язку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254, 263, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Задовольнити позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості на суму 7037,20 гривень.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ІН,- НОМЕР_1) податковий борг перед бюджетом з орендної плати за землі державної або комунальної власності у розмірі 7037,20 (сім тисяч тридцять сім) гривень 20 коп. на користь місцевого бюджету м. Маріуполя Приморського району, розрахунковий рахунок № 33210815700055, ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 37989721, код платежу 13050500.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Христофоров А.Б.