УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2013 року Справа № 31472/10/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Яворського І.О.,
суддів: Сапіги В.П., Хобор Р.Б.
з участю секретаря судового засідання Сідельник Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД» на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 липня 2010 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД» до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
У травні місяці 2010 року позивач звернувся до суду з позовом про наступне.
28 травня 2009 року ДПІ у місті Івано-Франківську було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002562303, яким визначено суму фінансових санкцій ТзОВ «Торговий дім «Оволайн ЛТД» за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з наступними змінами та доповненнями в розмірі 340 гривень. Підставою для винесення рішення став Акт перевірки № 6090/09/15/23/34623849 від 01.05.2009 року, складений працівниками Державною податковою інспекцією у місті Коломиї. Під час перевірки було встановлено не забезпечення зберігання фіскального денного звіту №219 за 22 грудня 2008 року. Позивач просив суд першої інстанції скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002562303 від 28 травня 2009 року.
У запереченні на позовну заяву ДПІ у місті Івано-Франківську зазначає, що перевірка була проведена відповідно до вимог чинного законодавства, позивач не забезпечив збереження фіскального звітного чека з сумою виторгу за 22 грудня 2008 року №219.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 липня 2010 року позов задоволено повністю. Суд першої інстанції, зокрема, вказав, що Коломийською об'єднанню державною податковою інспекцією в Івано-Франківській області була проведена перевірка контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом господарювання, а тому дане твердження представника позивача є безпідставним.
Постанова суду оскаржена в апеляційному порядку товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД». Апелянт, зокрема, зазначає, що сама перевірка проведена незаконно, без достатніх на це правових підстав.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД» слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову залишити без змін. При цьому колегія суддів виходить з наступних міркувань.
01 травня 2009 року працівниками Коломийської ОДПІ Івано-Франківської області на підставі направлення №166 від 30 квітня 2009 року проведено планову перевірку господарської одиниці «Торгового кіоску», що належить ТзОВ «Торговий дім «Оволайн ЛТД» щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої було складено акт перевірки. В ході проведення перевірки встановлено порушення позивачем п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Перевіркою встановлено факт незбереження фіскального звітного чеку з сумою виторгу за 22 грудня 2008 року № 219.
На підставі п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечити їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. За порушення вимог цього Закону до суб'єктів, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України відповідно до статті 17 застосовуються фінансові санкції, зокрема, відповідно до п.4 ст.17 Закону - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Позивачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано 28 травня 2009 року, про що свідчить відповідний напис на корінці вказаного рішення про застосування штрафних санкцій.
Крім того, статтями 11-1,11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), а в даному випадку органами ДПС була проведена перевірка контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом господарювання. Дана перевірка не стосується перевірки нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Зазначений Закон не містить імперативної вказівки про те, що право на проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» пов'язане з обов'язком повідомлення про перевірку платника податків не пізніше ніж за 10 днів до дня її проведення.
За умов допущення до перевірки, встановлення перевіряючими факту порушень, доводи позивача про те, що для проведення перевірки його необхідно було повідомити за десять днів до початку її проведення не можуть слугувати підставою для скасування рішення про застосування штрафних санкцій, винесеного за результатами перевірки.
Апеляційний суд звертає увагу на те, що під час розгляду акту перевірки та винесення рішення про застосування штрафних санкцій та під час розгляду справи в суді першої інстанції позивачем не спростовано факту незбереження фіскального звітного чеку з сумою виторгу за 22 грудня 2008 року № 219. Акт перевірки підписаний уповноваженими особами зі сторони позивача без зауважень.
Тому колегія суддів прийшла до висновку, що в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити, оскільки вважає апеляційні вимоги неаргументованими.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ч.3 ст.160, ст.195, ст.196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206, ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Оволайн ЛТД» залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01 липня 2010 року в справі №2а-1861/10/0970 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі, відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий І.О. Яворський
Судді В.П. Сапіга
Р.Б. Хобор
Повний текст
виготовлено та підписано 25.02.2013 року