Постанова № 29595800, 14.12.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2012
Номер справи
2а/0570/12944/2012
Номер документу
29595800
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/12944/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11:00

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Абдукадирової К.Е.

при секретарі Пономаренко В.Е.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області

до Державної фінансової інспекції в Донецькій області,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача - Управління Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області

про визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 вимоги Державної фінансової інспекції в Донецькій області від 06.09.2012р. № 05-07-10-14/10585, -

за участю представників:

від позивача - Ковальової Н.Л. - за дов. від 16 жовтня 2012 року

від відповідача - Гнатенко А.В. - за дов. від 02 липня 2012 року

від третьої особи - не з'явився

В С Т А Н О В И В:

Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача - Управління Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області про визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 вимоги Державної фінансової інспекції в Донецькій області від 06.09.2012р. № 05-07-10-14/10585.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач вважає неправомірними пункти 1, 2 вимоги відповідача від 06.09.2012 року № 05-07-10-14/10585, якими зобов'язано позивача вжити заходів із закриття управлянням реєстраційного рахунку спеціального фонду державного бюджету за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області, перерахувати на рахунок загального фонду Державного бюджету Центрально-Міського району м. Горлівка № 31118028700021, код платежу 22012500, код ЄДРПОУ 38023569, залишку коштів в сумі 29 368,48 грн., який склався станом на 01.07.2012р. за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» на реєстраційному рахунку спеціального фонду управління № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області, від наданих у 2011 році адміністративних послуг, у зв'язку з чим просить скасувати пункти 1, 2 вимоги відповідача від 06.09.2012 року № 05-07-10-14/10585.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним в адміністративному позові, просив задовольнити позов.

Відповідачем позовні вимоги не визнані, надано письмові заперечення, в яких викладено свою позицію із посиланням на норми права щодо заявленого адміністративного позову (арк. справи 125 - 132). Просили суд відмовити у задоволенні позову.

У судовому засіданні представник відповідача підтримав встановлені порушення, що викладені у спірному акті ревізії від 03.08.2012 року № 07-17/020. Отже, відповідач вважає вимогу від 06.09.2012 року № 05-07-10-14/10585 обґрунтованою, а тому просив відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.

Третя особа до судового засідання не з'явилась, про дату, час і місце судового розгляду була повідомлена належним чином, до матеріалів справи надано письмові заперечення, в яких проти задоволення позовних вимог заперечує (арк. справи 153 - 154).

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач - Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області. Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про державну реєстрацію Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області (ідентифікаційний код 38023569) проведено 22.12.2011 року за № 1 256 102 0000 003511. Місцезнаходження юридичної особи - 84646, Донецька область, місто Горлівка, пр. Перемоги, буд. 67.

За приписами статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу», державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

З матеріалів справи судом встановлено, що в період з 03.07.2012 року по 30.07.2012 року Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області за 2010-2011 роки та завершений звітний період 2012 року.

Зі змісту акту від 03.08.2012 року № 07-17/020 вбачається, що в ході проведення ревізії ДФІ в Донецькій області встановлено, що станом на 31.12.2011 рахувався залишок коштів спеціального фонду Управління в cyмi 117 228,83 грн. за КПКВ 2803010, який склався на реєстраційному рахунку № 35223005000419 в Управлінні Державної Казначейської служби України у м. Горлівці Донецької oблacтi від наданих у 2011 році адміністративних послуг, що підтверджено даними бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Відповідно до пп.45 ч.2 ст.29 Бюджетного Кодексу України плата за надання адміністративних послуг належить до доходів загального фонду Державного бюджету України. Закон України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» № 4282-VI був прийнятий 22.12.2011р., яким видатки Державному агентству земельних ресурсів України по спеціальному фонду за КПКВ 280310, КФК 0421 не затверджено. Згідно з ч.2 ст.57 Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI у разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду державного бюджету. Проте, заяву про закриття рахунку спеціального фонду № 35223005000419 за КПКВ 2803010 (заява надається не пізніше 31.12.2011) Управлінням до Державної казначейської служби України у м. Гopлiвцi Донецької області не подавалася та рахунки Управлінням станом на 01.01.2012 не були закриті, як то вимагає пп. а) п. 7.4 «Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України», затвердженого наказом ДКУ від 02.12.2002р. №221. На момент завершення peвізії реєстраційний рахунок № 35223005000419 спеціального фонду за КПКВ 2803010 Управлінням не закрито.

Ревізією встановлено, що станом на 01.01.2012 залишок коштів на реєстраційному рахунку № 35223005000419 спеціального фонду Управління за КПКВ 2803010 складав 117 228,83 грн., станом на 01.04.2012 - 29 368,48 грн. та станом на 01.07.2012 - 29 368,48 грн., який не перераховано до Державного бюджету. Тобто, управлінням в порушення п.2 ст.57 Бюджетного кодексу України, залишки коштів спеціального фонду не перераховано до загального фонду Державного бюджету України в сумі 29 368,48 грн.

Позивачем 14.08.2012 за № 09.1-08/532-7603 було надіслано до відповідача заперечення до акту ревізії (арк. справи 55 - 56).

За змістом висновку Державної фінансової інспекції в Донецькій області на заперечення позивача, вони не були прийняті відповідачем (арк. справи 57 - 89).

Відповідно до пункту 4.3 Положення про державні фінансові інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 1236 від 03.10.2011, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1212/19950, Держфінінспекція вживає в установленому порядку заходів щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: вимагає від керівників та інших службових осіб підконтрольних установ усунення виявлених порушень законодавства.

Крім того, відповідно до п. 46 Порядку проведення інспектування державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. № 550, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Внаслідок наведених порушень ДФІ в Донецькій області складена Вимога від 06.09.2012р. № 05-07-10-14/10585 «Про відшкодування порушень, виявлених ревізією», за п. 1 якої зобов'язано Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області вжити заходів із закриття управлянням реєстраційного рахунку спеціального фонду державного бюджету за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області, та за п. 2 зобов'язано перерахувати на рахунок загального фонду Державного бюджету Центрально-Міського району м. Горлівка № 31118028700021, код платежу 22012500, код ЄДРПОУ 38023569, залишку коштів в сумі 29 368,48 грн., який склався станом на 01.07.2012р. за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» на реєстраційному рахунку спеціального фонду управління № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області, від наданих у 2011 році адміністративних послуг.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Предметом оскарження у даному спорі є пункти 1, 2 вимоги Відповідача, яка винесена на підставі Акту ревізії від 03.08.2012 р. № 07-17/020.

Вказаним актом зазначено на аркуші 25 - 26, 30 (арк. справи 39 - 40, 44), що всупереч вимогам п. 2 ст. 57, ст. 29 Бюджетного кодексу України, ст. 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік», п.п. а) п. 7.4. Порядку відкриття та закриття рахунків №221, невикористані коштів спеціального фонду в загальній сумі 29 368,48 грн. не перераховані до Державного бюджету України, заяву про закриття рахунку спеціального фонду до органів Державної казначейської служби Управлінням не надано.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 57 Бюджетного кодексу України на кінець бюджетного періоду Державна казначейська служба України зберігає залишки коштів на рахунках спеціального фонду державного бюджету та щодо субвенцій із спеціального фонду державного бюджету на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спеціального фонду перераховуються до загального фонду державного бюджету.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України бюджетне призначення - повноваження головного розпорядника бюджетних коштів, надане цим Кодексом або законом про Державний бюджет України.

Згідно з частиною 2 ст. 22 Бюджетного кодексу України головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України, можуть бути виключно установи, уповноважені забезпечувати діяльність Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України в особі їх керівників; міністерства, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди та інші органи, безпосередньо визначені Конституцією України, в особі їх керівників тощо.

Статтею 1 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» було затверджено бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2012 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами, згідно з додатком № 3 до цього Закону.

Вказаний додаток головним розпорядником за програмною класифікацією видатків державного бюджету 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» визначає Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Бюджетного кодексу України за обсягом наданих прав розпорядники бюджетних коштів поділяються на головних розпорядників бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня.

Виконання функції 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» Міністерством аграрної політики та продовольства України у відповідності до приписів Закону про державний бюджет підтверджується спільним наказом Міністерства фінансів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.06.202012р. № 348/706, яким затверджено паспорти бюджетної програми на 2012 рік (арк. справи 157 - 166).

Тобто, Головне управління Держкомзему у м. Горлівці Донецької області не є головним розпорядником, а є розпорядником коштів нижчого рівня, тому не наділено повноваженням у вигляді бюджетного призначення.

Виходячи із змісту статті 1 Бюджетного кодексу України бюджетним правовідношенням є врегульовані даним Кодексом відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства.

Таким чином, позивач не є суб'єктом бюджетного правовідношення, що регулюється ч. 2 статті 57 Бюджетного кодексу України.

Є також безпідставними твердження ДФІ щодо порушення Управлінням Держкомзему у м. Горлівці Донецької області ст. 29 Бюджетного кодексу України, ст. 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік», оскільки зазначені статті стосуються формування дохідної частини загального фонду державного бюджету України.

Разом з тим, наказом Державної казначейської служби України від 19.12.2011р. № 144 затверджено Регламент роботи органів Державної казначейської служби України по завершенню бюджетного 2011 року та початку 2012 року, згідно з п.п. 9.1 п. 9 якого здійснюється списання залишків коштів з реєстраційних рахунків, спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету, крім власних надходжень (арк. справи 90 - 105).

Також, відповідно до п. 24 ст. 1 Бюджетного кодексу України закон про Державний бюджет України - закон, який затверджує Державний бюджет України та містить положення щодо забезпечення його виконання протягом бюджетного періоду.

Залишок коштів на реєстраційному рахунку №35223005000419 склався за рахунок надходжень 2011 року та минулих років. Тому, на вказані кошти не можуть поширюватися положення статті ст. 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік».

П.п. 7.4. Порядку відкриття та закриття рахунків №221 визначає, що бюджетні рахунки для операцій клієнтів, в тому числі бюджетні рахунки для зарахування власних надходжень бюджетних установ, на підставі наданих власниками рахунків заяв про закриття рахунків закриваються, зокрема, у разі відсутності у поточному бюджетному періоді бюджетних асигнувань за відповідним кодом програмної класифікації видатків та кредитування.

Відповідно до п. 30 ст. ст. 1 Бюджетного кодексу України кошторис - основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій.

Згідно п.п. 3.9. Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2004р. № 386 протягом року розпорядники вносять зміни до спеціального фонду кошторису за власними надходженнями на підставі довідок установленої форми, які затверджуються керівниками установ, що затвердили кошторис, без унесення відповідних змін до розпису за спеціальним фондом. Органи Державного казначейства України ведуть окремий облік таких змін, проводять видатки на підставі кошторисів з урахуванням унесених до них змін без внесення змін до розпису та відображають у звітності про виконання бюджету планові показники за спеціальним фондом з урахуванням унесених змін до кошторисів.

На спеціальному реєстраційному рахунку Головного управління Держкомзему у Донецькій області по КПК 2803010 станом на 01.01.2012 року знаходився залишок власних надходжень спеціального фонду бюджету який, відповідно, не підлягав перерахуванню у дохід державного бюджету по закінченню 2011 року.

Регламентом ДКС не передбачено процедури закриття по закінченню бюджетного 2011 року реєстраційних рахунків, на яких обліковуються власні надходження розпорядників бюджетних коштів за спеціальним фондом бюджету.

Відповідно до Довідки про зміни до річного розпису бюджету (кошторису) на 2012 рік № 1/13 від 24.02.2012р. (арк. справи 170), Управлінню Держкомзему у м. Горлівка Донецької області виділено асигнувань за спеціальним фондом на здійснення видатків у загальному розмірі 80 730 тис. грн., а відповідно до Довідки про зміни до річного розпису бюджету (кошторису) на 2012 рік № 2/13 від 24.02.2012р. (арк. справи 169), Управлінню Держкомзему у м. Горлівка Донецької області виділено асигнувань за спеціальним фондом на здійснення видатків у загальному розмірі 7 950 тис. грн.

Таким чином, за наявності асигнувань за спеціальним фондом в Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області не було підстав для закриття реєстраційного рахунку №35223005000419.

Таким чином, у ході судового розгляду даної адміністративної справи встановлено, що висновок відповідача за актом ревізії від 03.08.2012 року № 07-17/020 щодо зобов'язання позивача вжити заходів із закриття реєстраційного рахунку спеціального фонду державного бюджету за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області, перерахування на рахунок загального фонду Державного бюджету Центрально-Міського району м. Горлівка № 31118028700021, код платежу 22012500, код ЄДРПОУ 38023569, залишку коштів в сумі 29 368,48 грн., який склався станом на 01.07.2012р. за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» на реєстраційному рахунку спеціального фонду управління № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області, від наданих у 2011 році адміністративних послуг - підлягають скасуванню у заявленому позивачем способі.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Доказів, що спростували б доводи позивача, відповідач суду не надав, а отже позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області до Державної фінансової інспекції в Донецькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача - Управління Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області про визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 вимоги Державної фінансової інспекції в Донецькій області від 06.09.2012р. № 05-07-10-14/10585 - задовольнити повністю.

Визнати недійсним п.1 Вимоги від 06.09.2012р. № 05-07-10-14/10585, складеної Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області щодо зобов'язання Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області вжити заходів із закриття управлянням реєстраційного рахунку спеціального фонду державного бюджету за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області.

Визнати недійсним пункт 2 вимоги 06.09.2012р. № 05-07-10-14/10585, складеної Державною фінансовою інспекцією в Донецькій області щодо зобов'язання Управління Держкомзему у м. Горлівка Донецької області перерахувати на рахунок загального фонду Державного бюджету Центрально-Міського району м. Горлівка № 31118028700021, код платежу 22012500, код ЄДРПОУ 38023569, залишку коштів в сумі 29 368,48 грн., який склався станом на 01.07.2012р. за КПКВ 2803010 «Керівництво та управління у сфері земельних ресурсів» на реєстраційному рахунку спеціального фонду управління № 35223005000419, відкритого в управлінні Державної казначейської служби України у м. Горлівці Донецької області, від наданих у 2011 році адміністративних послуг.

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено в присутності представників позивача та відповідача 14 грудня 2012 року. Повний текст постанови виготовлений 19 грудня 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.