Постанова № 29588001, 21.02.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2013
Номер справи
822/387/13-а
Номер документу
29588001
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/387/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 лютого 2013 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Гнап Д.Д., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Старокостянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних папарів та фондового ринку в особі Прикарпатського територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Агропромислового закритого акціонерного товариства "Вікторія" про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В :

Старокостянтинівський міжрайонний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з агропромислового закритого акціонерного товариства "Вікторія" штрафні санкції в сумі 5100 грн. за порушенням вимог законодавства про цінні папери.

Прокурор, представник позивача в судове засідання не з'явилися, направили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час, місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки до суду не повідомив. На його адресу були направлені повістки, які отримані ним 24.01.13 року та 10.02.2013 року, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення. Заперечень та клопотань від відповідача до суду не надходило.

Відповідно до частини 6 статті 12, частини 1 статті 41, частини 6 статті 128 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається, розгляд справи проводиться в письмовому провадженні.

Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що постановою №116-ПР-2-Е від 19 липня 2012 року начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за не опублікування регулярної річної інформації в офіційному друкованому видані станом на 30.04.2012 року звіту за 2011 року, що не відповідає вимогам пункту 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" та застосовано санкцію - накладення штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 1700 грн.).

Постановою №117-ПР-2-Е від 19 липня 2012 року начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за не подання станом на 01.06.2012 року до відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів регулярної річної інформації - звіту за 2011 рік у відношенні Агропромислового закритого акціонерного товариства "Вікторія" застосовано санкцію - накладення штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.).

Постановою №118-ПР-2-Е від 19 липня 2012 року начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за не розміщення регулярної річної інформації в загальнодоступній базі даних станом на 30.04.2012 року звіту за 2011 року, що не відповідає вимогам пункту 1 глави 7 розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" та застосовано санкцію - накладення штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 1700 грн.).

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначається Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР (далі - Закон).

Відповідно до п.8,10,14 ч.1 ст.8 Закону національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб наступні фінансові санкції:

п.5 - за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

п.6 - за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

п.7 - за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Доказів оскарження відповідачем винесених постанов в адміністративному чи судовому порядку не надано, в добровільному порядку штрафні санкції не сплачено.

Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З врахуванням наведеного суд вважає, що накладені на відповідача штрафні санкції в сумі 5100 грн. є обґрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають стягненню.

Керуючись ст.ст. 158-163, 254 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з Агропромислового закритого акціонерного товариства "Вікторія" в дохід Державного бюджету України (на рахунок № 31111106700419 УДКСУ в Старокостянтинівському районі, код ЄДРПОУ 37822967, банк одержувача - ГУДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код бюджетної класифікації 2108110 "Адміністративні штрафи та інші санкції") штрафні санкції в розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/Д.Д. Гнап"Згідно з оригіналом" Суддя