Постанова № 29585759, 21.02.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2013
Номер справи
812/1853/13-а
Номер документу
29585759
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 лютого 2013 року Справа № 812/1853/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Качуріної Л.С.,

при секретарі судового засідання - Горобець В.О.

в присутності сторін:

від заявника: Свердловська І.В., довіреність від 27.09.2012 № 4172-10-09

від відповідача: Кальнова М.Ю., довіреність від 17.01.2013 № 29

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за поданням Рубіжанської об'єднаної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн., -

ВСТАНОВИВ:

20 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшло подання Рубіжанської об'єднаної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн.

В обґрунтування подання позивач зазначив, що Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради, ідентифікаційний код 1339573, засноване на власності територіальної громади м. Рубіжне, здійснює фінансово-господарську діяльність на підставі Статуту, засновником є Рубіжанська міська рада. Підприємство є комунальним, унітарним та комерційним, є юридичною особою. Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради створене за рішенням виконкому Рубіжанської міської ради від 01.04.1992 року № 106, зареєстроване за адресою: Луганська область, м. Рубіжне, вул. Миру, 46-А та внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. 09 грудня 2008 року відповідача було зареєстровано в Рубіжанській ОДПІ Луганської області Державної податкової служби, як платника податків.

Положеннями ст. 67 Конституції України встановлюється обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02 грудня 2010 року зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Відповідачем не сплачено до бюджету узгоджених сум податкового боргу з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн.

Податковий борг виник у зв'язку з несплатою відповідачем самостійно визначених у податковій декларації з екологічного податку № 9085144048 від 18 січня 2013 року на суму 32 541, 48 грн. податкових зобов'язань.

Позивач зазначив, що Рубіжанською ОДПІ Луганської області Державної податкової служби було здійснено всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу.

У відповідповід6ості до п. П. 6.2.1, п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 відповідачу були вручені:

- 29.10.2001 року перша податкова вимога № 1/86 від 29.10.2001 року;

- 28.11.2001 року друга податкова вимога № 2/173 ВІД 28.11.2001 року.

На підставі ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» начальником Рубіжанської ОДПІ Луганської області Державної податкової служби було прийнято рішення № 10 від 30 квітня 2002 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

14 березня 2008 року в Державному реєстрі обтяжень нерухомого майна зареєстровано податкову заставу на активи платника податків. 05 березня 2012 року у Державному реєстрі обтяжень нерухомого майна зареєстровані зміни об'єкта обтяження згідно актів опису майна від 03 березня 2012 року № 3-24/216-13395773 ті від 01 березня 2011 року № 3-24/216-13395773.

Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені Рубіжанською ОДПІ Луганської області Державної податкової служби не дали позитивного результату, борг добровільно платником податків не сплачено, необхідно стягнути податковий борг з Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради на загальну суму 32 541, 48 грн. за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках за рішенням суду.

18 січня 2013 року відповідачем було самостійно визначене податкове зобов'язання з екологічного податку, граничний строк сплати якого - 19.02.2013 року. 20 січня 2013 року податкове зобов'язання платника податку у сумі 32 541. 48 грн. було визнано податковим боргом відповідача.

Враховуючи вищевикладене, позивач просить стягнути кошти за податковим боргом з Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн. з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих цього платника податків.

У судовому засіданні представник заявника просив задовольнити подання та не заперечував проти встановлення способу виконання рішення суду шляхом надання розстрочки Комунальному підприємству «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради сплати податкового боргу, у сумі 32 541, 48 грн. строком на п'ять років (60 місяців), шляхом сплати податкового боргу щомісячно до 15 числа кожного місяця з березня 2013 року по лютий (включно) 2018 року рівними частинами (кожного місяця по 542, 36 грн., останній місяць 542, 24 грн.) відповідно до графіку.

У судове засідання прибув представник Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради, який визнав податковий борг з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн. та просив встановити спосіб виконанн6я рішення суду шляхом розстрочення податкового боргу строком на п'ять років (60 місяців), шляхом сплати податкового боргу щомісячно до 15 числа кожного місяця з березня 2013 року по лютий (включно) 2018 року рівними частинами (кожного місяця по 542, 36 грн., останній місяць 542, 24 грн.) відповідно до графіку.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні подання органу державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає вимоги подання такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Розділом VІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою екологічного податку.

У відповідності із пунктом 250.1 статті 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Відповідно до п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації:

250.2.1. за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;

250.2.2. за паливо, реалізоване податковими агентами, - за місцем перебування такого податкового агента на податковому обліку в органах державної податкової служби;

250.2.3. за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку в органах державної податкової служби.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради створено за рішенням виконкому Рубіжанської міської ради від 01 квітня 1992 року № 106.

Відповідач з 09 грудня 2008 року зареєстрований в Рубіжанській ОДПІ Луганської області Державної податкової служби, як платника податків.

На виконання вимог Податкового кодексу України відповідач подав до Рубіжанської ОДПІ Луганської області Державної податкової служби податкову декларацію з екологічного податку за ІV квартал 2012 року, в якій визначило суму екологічного податку, яка підлягає сплаті в бюджет у розмірі 32 541, 48 грн. (а.с.14-15).

В порушення вимог Податкового кодексу України відповідачем протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суму податкового зобов'язання з екологічного податку зазначену у поданій ним податковій декларації, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Згідно з п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога -не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога -не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

У судовому засіданні також було встановлено, що Рубіжанською об'єднаною податковою інспекцією Луганської області Державної податкової служби відповідачу на підставі Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" виставлено першу податкову вимогу форми "Ю1" № 1/86 від 29.10.2001 року та другу податкову вимогу форми "Ю2" № 2/173 від 28.11.2001 року, на підставі ст. 89 Податкового кодексу України активи платника податків зареєстровано в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (10, 11).

Оскільки перша податкова вимога форми "Ю1" № 1/86 від 29.10.2001 року та другу податкову вимогу форми "Ю2" № 2/173 від 28.11.2001 року є чинними (доказів про відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 136 КАС України судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно з ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Відповідачем визнано подання в повному обсязі, що було викладено у письмовій заяві наданій відповідачем у судовому засіданні.

З урахуванням того, що визнання відповідачем подання не суперечить закону, та його дії не порушують чиї-небудь права та інтереси, суд приймає до уваги визнання подання.

Внаслідок того, що Комунальним підприємством «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради станом на дату розгляду та вирішення подання податкового органу про стягнення коштів за податковим боргом у добровільному порядку податковий борг з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення коштів в сумі 32 541, 48 грн. за податковим боргом з екологічного податку з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з положеннями ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 "Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження"при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст.263 КАС України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач перебуває у складному фінансово-економічному становищі.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні заборгованість з екологічного податку складає - 32 541, 48 грн. та на час розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.

Враховуючи, фінансовий стан відповідача та те, що сума заборгованості, стягнута з нього за судовим рішення є значною, а також те, що представник Рубіжанської об'єднаної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби не заперечував проти задоволення заяви, відповідно до ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що заява Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради про розстрочення виконання постанови суду підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 21 лютого 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 26 лютого 2013 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 183-3 , 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Рубіжанської об'єднаної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути кошти з Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради (ідентифікаційний код 13395773, адреса: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Миру, буд. 46-А) у сумі 32 541, 48 грн. (тридцять дві тисячі п'ятсот сорок одна гривна 48 копійок) за податковим боргом з екологічного податку з рахунків у банках, обслуговуючих боржника на користь Державного бюджету України.

Встановити спосіб та порядок виконання рішення шляхом розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року по справі № 812/1853/13-а за адміністративним позовом Рубіжанської об'єднаної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне підприємство» Рубіжанської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з екологічного податку у сумі 32 541, 48 грн. строком на 60 місяців з оплатою рівними частками щомісячно починаючи з березня 2013 року по січень 2018 року включно з оплатою щомісячно по 542, 36 грн., в останньому місяці - лютому 2018 року -542, 24 грн.

У відповідності із частиною 8 статті 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 26 лютого 2013 року.

Суддя Л.С. Качуріна