Постанова № 29517936, 21.02.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2013
Номер справи
804/517/13-а
Номер документу
29517936
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2013 р. Справа № 804/517/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіГорбалінського В.В. при секретаріКошлі А.О. за участю: представника відповідача Коваленко Д.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом приватної виробничо-комерційної фірми "РОЗС" до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання дій протипраними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

11.01.2013 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за позовом приватної виробничо-комерційної фірми «РОЗС» до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області Державної податкової служби, в якому позивач просить:

- визнати протиправними дії Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську щодо складання Акту № 4529/22-7/21854963 від 26.10.2012 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПВКФ «РОЗС» по взаємовідносинам з ТОВ «Проект-Конструкція» лютий, березень 2012 року»;

- визнати протиправними дії Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську щодо коригування показників податкової звітності приватної виробничо-комерційної фірми «РОЗС» за період лютий, березень 2012 року, яке відбулося на підставі Акту № 4529/22-7/21854963 від 26.10.2012 року, в тому числі дії з виключення з електронної бази даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматичного співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України» сум податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які визначені приватною виробничо-комерційною фірмою «РОЗС» у податковій декларації за лютий, березень місяці 2012 року;

- зобов'язати Лівобережну міжрайонну державну податкову інспекцію у м. Дніпропетровську відновити показники податкової звітності приватної виробничо-комерційної фірми «РОЗС» за період лютий, березень 2012 року, в тому числі зобов'язати відобразити в електронній базі даних «Деталізована інформація по платнику податку на додану вартість щодо результатів автоматичного співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України» суми податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість, які приватна виробничо-комерційна фірма «РОЗС» включила до податкової декларації з податку на додану вартість за лютий, березень місяці 2012 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що складаючи Акт про неможливість проведення зустрічної звірки ПВКФ «РОЗС» по взаємовідносинам з ТОВ «Проект-Конструкція» лютий, березень місяць 2012 року податковим органом було порушено порядок проведення зустрічних звірок та здійснено незаконне корегування інформації в електронній базі даних. Таким чином, вказані дії є протиправними, а порушене право позивача підлягає відновленню.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, до суду надано клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та зазначав, що Лівобережна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Дніпропетровську діяла у відповідності до вимог Податкового кодексу України та Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, а тому підстави для визнання дій податкового органу протиправними відсутні. Також, було зазначено, що податковим органом не здійснювалося коригування показників податкової звітності позивача.

Суд, заслухавши пояснення представника відповідача та дослідивши нявні в матеріалах справи докази, встановив.

Приватна виробничо-комерційна фірма «РОЗС» зареєстрована 09.12.1994 року виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради та на момент розгляду справи місцезнаходження позивача відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців є Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 31.

25.10.2012 року Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Дніпропетровську підготовлено на адресу приватної виробничо-комерційної фірми «РОЗС» запит № 26947/10/227 про надання для проведення зустрічної звірки інформацію та документальне підтвердження з питань відносин із ТОВ «Проект-Конструкція» за лютий, березень 2012 року та інформацію щодо включення результатів таких операцій до податкового обліку з відповідним їх відображенням у податкових деклараціях (розрахунках, звітах тощо).

З метою вручення вказаного запиту, працівниками Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську було здійснено вихід за місцезнаходженням позивача - м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 31, де встановлено, що підприємство ПВКФ «РОЗС» за своєю адресою не знаходиться, про що складено Акт від 26.10.2012 року № 1509/1.

26.10.2012 року Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Дніпропетровську було складено Акт № 4529/22-7/21854963 від 26.10.2012 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПВКФ «РОЗС» по взаємовідносинам з ТОВ «Проект-Конструкція» лютий, березень 2012 року».

Відповідно до пункту 73.5. статті 73 Податкового кодексу України передбачено, що з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1232.

Згідно пункту 4 цього Порядку орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Згідно пункту 6 цього Порядку у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.

Згідно пункту 7 зазначеного Порядку за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Оскільки, Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекції у м. Дніпропетровську у зв'язку із відсутністю в нього інформації було направлено до ПВКФ «РОЗС» запит про її надання і вказана інформація надана не була, суд погоджується з думкою представника відповідача, що у відповідача не було підстав (інформації) для складання довідки за результатами зустрічної звірки, а тому суд вважає обґрунтованим складання податковим органом Акту про неможливість проведення зустрічної звірки.

Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовної заяви позивача про визнання протиправними дій Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську щодо складання Акту № 4529/22-7/21854963 від 26.10.2012 року «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПВКФ «РОЗС» по взаємовідносинам з ТОВ «Проект-Конструкція» лютий, березень 2012 року».

Відносно позовних заяв про визнання протиправними дій відповідача щодо коригування показників податкової звітності приватної виробничо-комерційної фірми «РОЗС» та зобов'язання його відновити їх показники, суд зазначає, що згідно витягів з облікової картки платника ПВКФ «РОЗС» по податку на додану вартість вбачається, що на підставі податкової декларації за лютий 2012 року № 9012952492 від 19.03.2012 року позивачем визначено податкове зобов'язання з ПДВ за лютий 2012 року у сумі 18 085 грн. та на підставі податкової декларації за березень 2012 року № 9020439335 від 19.04.2012 року позивачем визначено податкове зобов'язання з ПДВ за березень 2012 року у сумі 56 655 грн. Вказані показники податкової звітності, як вбачається з облікової картки та наголошується представником відповідача у своїх поясненнях, не змінювалися.

Таким чином, судом не встановлено жодних обставин, які б свідчили про коригування показників податкової звітності приватної виробничо-комерційної фірми «РОЗС» за лютий та березень 2012 року, а, отже, свідчили про порушення відповідачем прав та інтересів позивача.

За змістом частин 4, 5 ст. 11 КАС України суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підстави викладеного, за встановлених обставин суд вважає, позовні вимоги позивача безпідставними та необґрунтованими, а тому вони задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністратвиного позову приватної виробничо-комерційної фірми "РОЗС" до Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Дніпропетровську Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання дій протипраними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Текст постанови у повному обсязі виготовлений 25 лютого 2013 року.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили стном на 25.02.2013 року СуддяВ.В. Горбалінський В.В. Горбалінський