ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Щербаков В.В.
Суддя-доповідач:Зарудяна Л.О.
УХВАЛА
іменем України
"20" лютого 2013 р. Справа № 2а/1770/4249/2012
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Зарудяної Л.О.
суддів: Іваненко Т.В.
Кузьменко Л.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління малої механізації" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "26" листопада 2012 р. у справі за позовом Рівненського міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління малої механізації" про стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 26.11.2012 року позов задоволено повністю.
Стягнуто з ТОВ "Управління малої механізації" на користь Рівненського міського центру зайнятості (код ЄДРПОУ 21084805), який є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, кошти, виплачені ОСОБА_5 в сумі 11174, 43грн.
Не погоджуючись з ухваленою судом першої інстанції постановою, відповідач у справі, посилаючись, зокрема на те, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову скасувати та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог.
Сторони в судове засідання не з"явились, хоч були повідомлені належним чином про дату, час і місце апеляційного розгляду, про що свідчать повідомлення про вручення рекомендованих поштових відправлень.
Згідно з ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
З врахуванням приписів вищевказаних статей, розгляд апеляційної скарги здійснюється судовою колегією в порядку письмового провадження.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, Рівненський міський центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління малої механізації" про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що в Рівненському міському центрі зайнятості був зареєстрований як такий, що шукає роботу, ОСОБА_5, який працював в ТОВ "Управління малої механізації" водієм 1 класу, 30.09.2011р. був звільнений з займаної посади за п.1 ст.40 КЗпП України у зв'язку з скороченням чисельності працівників. Наказом Рівненського міського центру зайнятості від 03.01.2012р. ОСОБА_5 надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 01.10.2012р. ОСОБА_5 поновлений на посаді, тому на думку позивача, у відповідності до п.4 ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідач повинен відшкодувати суму виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг у розмірі 11174,43 грн.
З приводу позовних вимог апеляційний суд вважає за необхідне зазначити таке.
В ході перегляду рішення судом встановлено, що наказом відповідача №60 від 30.09.2011 року ОСОБА_5, який працював в ТОВ "Управління малої механізації" водієм 1 класу, був звільнений з займаної посади за п.1 ст.40 КЗпП України у зв'язку з скороченням чисельності працівників.
27.12.2011 року ОСОБА_5 звернувся до Рівненського міського центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю (а.с.10).
Відповідно до наказу Рівненського міського центру зайнятості від 03.01.2012 року ОСОБА_5 надано статус безробітного згідно статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" та призначено допомогу по безробіттю відповідно до пункту 1 статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 01.10.2012 року ОСОБА_5 поновлено на роботі водієм 1 класу ТОВ "Управління малої механізації" та стягнуто з ТОВ "Управління малої механізації" на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 14595,57 грн. та 1000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди (а.с.6-8).
Наказом директора ТОВ "Управління малої механізації" за №92 від 08.10.2012 року (а.с.4) ОСОБА_5 на підставі Рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 01.10.2012 року поновлено на вищезазначеній посаді.
Згідно наказу Рівненського міського центру зайнятості 01.10.2012 року ОСОБА_5 знятий з обліку як безробітний та йому припинено виплату допомоги по безробіттю.
За період перебування на обліку в позивача, а саме в період з 03.01.2012 року по 30.09.2012 року ОСОБА_5 отримав допомогу по безробіттю в загальній сумі 11174,43 грн., про що свідчить розрахунок Рівненського міського центру зайнятості за №01-33/5269 від 24.10.2012 року (а.с.11).
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Згідно підпункту "в" частини 1 статті 25 цього ж Закону держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм виплату компенсацій, в тому числі виплату в установленому порядку допомоги по безробіттю.
Частиною 1 статті 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", передбачено такий вид забезпечення безробітного як допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності.
Згідно частини 1 статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 14.12.2000 року за № 915/5136.
Відповідно до пунктів 1.2, 1.3 вказаного Порядку допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітними підприємницької діяльності надається застрахованим та незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними. Допомога по безробіттю призначається центрами зайнятості, на які покладено функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за місцем перебування безробітного на обліку і виплачується в установленому порядку через банківські установи.
Підпунктом 2 пункту 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється, в тому числі у разі поновлення безробітного на роботі за рішенням суду.
Частина 4 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначає, що із роботодавця утримуються сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду.
Судова колегія вважає за необхідне зазначити, що позивачем були виконані обов"язки щодо виплати допомоги по безробіттю, внаслідок чого він набув права на регресне відшкодування затрачених сум.
З врахуванням наведеного вище слід вказати, що суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що позовні вимоги Рівненського міського центру зайнятості підлягають задоволенню.
Підсумовуючи вищевикладене, слід вказати, що оскаржена постанова законна і обґрунтована, відповідає матеріалам справи та вимогам чинного законодавства.
Доводи скарги, зокрема про те, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, є безпідставними, оскільки п.5 ч.2 ст.17 КАСУ свідчить про протилежне.
Інші доводи скарги не дають підстав для висновку, що при розгляді справи судом попередньої інстанції допущено неправильне застосування норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Підстави для скасування постанови відсутні, а тому її слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління малої механізації" залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "26" листопада 2012 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.О. Зарудяна
судді: Т.В. Іваненко Л.В. Кузьменко
Роздруковано та надіслано: (р/п)
1- в справу
2 - позивачу Рівненський міський центр зайнятості вул.Кавказька,4,м.Рівне,33013
3- відповідачу Товариство з обмеженою відповідальністю "Управління малої механізації" вул.Курчатова,32 в,м.Рівне,33018